Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza yarış oyunu serisinin en yenisi için yavaş yavaş bilgiler gelmeye başladı. Muhteşem grafiklere sahip olacak Forza Horizon 5 minimum sistem gereksinimleri ve Türkiye satış fiyatı açıklandı. Lakin oyunun önerilen sistem gereksinimlerine ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor. Forza Horizon 5 Türkiye satış fiyatı 469,00 ₺ olarak belirlendi. Oyunun fiyatı oldukça yüksek gibi görünse de içerisindeki grafikleri ve oyun mekanikleri ile parasının hakkını vereceğini düşünüyoruz.

Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!

E3 2021 etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl ki etkinlikle oyuncuların ağzını açık bırakan Forza Horizon 5 için oyunun çalışabileceği en düşük sistem gereksinimleri ve fiyatı açıklandı. Önümüzdeki günlerde Forza Horizon 5 için önerilen sistem gereksinimlerinin de açıklanacağını düşünüyoruz. Gerçeğe çok yakın çevre detayları ve efsanevi açık dünyası ile yarış tutkunlarını mest etti. Umuyoruz ki oyun çıkış yaparken downgrade işlemine uğramaz ve tanıtımdaki grafiklerle oynama imkanımız olur. Bunlar haricinde Forza Horizon 5 oyun modları da oyuncuların keyifle oynayacağı bir seviyede olmuş. İşte oyunun minimum sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 version 15063.0 veya üzeri
  • İşlemci: Intel i3-4170 3.7Ghz ya da Intel i5 750 2.67Ghz
  • Bellek: 8 GB
  • Ekran Kartı: NIVIDA 650TI veya AMD R7 250x
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 80 GB kullanılabilir alan

Forza Horizon 5 için en düşük sistem gereksinimleri göz önünde bulundurulduğu zaman oyunu oynayabilmek için giriş seviyesi bir bilgisayar yeterli olacağını görebiliyoruz. Lakin oyunun bütün grafik özelliklerinden yararlanmak için daha üst seviye bilgisayar donanımına sahip olmanız gerekiyor. Forza Horizon 5 Microsoft Mağazası üzerinden oyunun Türkiye satış fiyatına ve oyuna ilişkin daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Oyun haberlerinden daha hızlı haberdar olmak istiyorsanız bültenimize ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.