Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

2009 yılında çıkış yapan ve büyük bir oyuncu kitlesini elde etmeyi başaran Minecaft, Microsoft’ta satıldıktan sonra birçok güncelleme almaya devam ediyor. Ancak bu yapılan güncellemeler bir süre sonra oyuncuların sıkılmasına ve yenilikler aramasına sebep oluyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz Minecraft mod nasıl yüklenir? rehberimiz ile oyunu nasıl daha güzel hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

minecraft mod paketi kurulumu

Minecraft’ta mod yüklemek için Java sürüme sahip olmanız gerekmektedir. İlk olarak Java sürümünüzü, en güncel hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için Java’nın internet sitesine gidebilir ve kurulum dosyalarını indirebilirsiniz. Mod kurulumlarını hem lisanslı hem de korsan oyuna yapabilirsiniz.

  • Bunun için ilk olarak Minecraft’ın mod kuruluma izin veren Forge isimli programı yüklemeniz gerekmektedir. Oyunun son sürümleri için yapılan Forge programı için pek fazla mod bulamayacağınızdan ötürü her zaman bir önceki sürümü tercih etmenizi önermekteyim.
  • Daha sonra internet üzerinden beğendiğiniz ve indirdiğiniz modları Minecraft’a eklemek için Windows arama çubuğuna gelmeli ve %appdata% yazmalısınız.
  • Buradan Minecraft klasörüne girmeli ve mods klasörünü açmalısınız.
  • Açılan kısma indirmiş olduğunuz modları yüklemelisiniz.
  • Oyuna gireceğiniz zaman modlu bir şekilde açılmasını istiyorsanız, Forge sürümünü tercih etmeniz gerekmektedir.

Mod yüklemeyi yeni öğrenenler için haritada nerede olduğunuzu bulabilmek için Journey Map’ı, Nether’ın zıttı olan cennet yani The Aether’ı ve görsel kaliteyi arttırmak için Hyper HD Realism’i önermekteyim. Bu 3 mod ile iyi bir başlangıç yapabilir ve Minecraft’ı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bunların yanı sıra orta çağ modları, gelecek çağ modları gibi birçok farklı mod türü de bulunmaktadır. Göz atmaktan çekinmeyin.

Java sürümleri için mod yükleme işlemlerini yukarıdaki adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz Minecraft mod nasıl yüklenir? rehberimiz ile adımları takip ederek, oyunu daha güzel hale getirebilirsiniz. Daha fazla Minecraft ve oyun rehberleri için ücretsiz olarak bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir