Stardew Valley Halkevi Ne İşe Yarar?

Stardew Valley Halkevi Ne İşe Yarar?

Son zamanların en popüler RPG oyunlarından birisi olan Stardew Valley, içerisinde birçok gizemi ve başarımı barındırıyor. Sizler için hazırladığımız Stardew Valley Halkevi ne işe yarar? rehberimiz ile oyunda birçok farklı yeniliği açabilir ve ilerlemenizi kolaylaştırabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Stardew Valley Halkevi Ne İşe Yarar?

Halkevi, oyuncunun uğraşması gereken temel görevlerden biri olarak yer almaktadır. Halkevi ve Jojo arasında bir görev de bulunmaktadır. Eğer Jojo’ya katılırsanız, halkevi depoya dönüşmektedir ve içerisinde bulundurduğu görevler iptal edilmektedir. Ancak bunun yerine oyuncu halkevini tamir etmek isterse, bir takım süreçlerden geçmesi gerekmektedir. Halkevini açmak için ilk olarak yağmurun yağmadığı bir günde, bahar mevsiminin 5. gününden sonra saat 8 – 13 arasında otobüs durağının olduğu kısımdan kasabaya girmeniz gerekmektedir. Burada bir ara sahne görülmektedir. Ara sahnede; Başkan Lewis, buranın sıçanlar ile dolduğunu ve halkevinin kapısını açık bırakacağını söyler. Bununla birlikte bir görev listenize eklenmektedir.

“Sıçan Problemi” isimli bu görevi yerine getirmek için sol alt odaya gitmeli ve Altın Parşömen ile etkileşime geçmeniz gereklidir. Parşömende bir takım garip yazılar yer almaktadır. Ertesi gün, sihirbazdan gelen bir mektup ile bunu ona teslim etmeniz gerektiği yazmaktadır. Bu mektubu açtığınız taktirde yeni bir görev olan “Sihirbazla Tanış” görev listenize eklenmektedir. Sihirbazın kulesine gittikten sonra bir ara sahne daha girmektedir.

Daha sonra tekrar halkevine gidebilir ve tüm parşömenleri okuyabilirsiniz. Parşömenler, sizden bazı eşyalar talep etmektedir. Bunları tamamlamanız halinde her paket ayrı ödüller vermektedir. Junimolar tarafından verilen bu görevleri yerine getirmeniz halinde halkevi eski haline döner ve Junimolar oradan ayrılır. Kısa süre sonra ise bir açılış töreni olur ve Stardew Kahraman Kupası, oyuncuya verilir.

Törenin olmasıyla birlikte JojoMart, kapanır ve bina terkedilir. Pierre’nin Bakkalı normal şartlarda her Çarşamba kapalıyken, artık açık bir hale gelir. Clint (Demirci), Cuma günlerini artık halkevinde geçirmeye başlar. Halkevi genel olarak ödüller vermektedir ve paketler tamamlandıkça otobüs ve sera gibi diğer faktörler devreye girmektedir. Halkevinin temel görevi, oyuncunun kendini ilerletmesi için yapılan minik bir oyundur. Ayrıca Jojo ile de hikayeye dayandırarak, oyuncunun bir taraf seçmesi istenmektedir.

Eğer oyuncu Jojo’yu seçer ve katılırsa, halkevi depoya dönüştürülür ve halkevinden elde edilebilecek gelişimler, Jojo tarafından yüksek fiyatlara satılır. Eşya toplamak istemeyenler ve iyi bir geliri olan çiftçiler Jojo’yu seçerek, kolaya kaçabilir. Oyun süresini uzatmak ve keşif yapmak isteyenler de halkevini tercih ederek, keyifli vakit geçirebilir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Stardew Valley Halkevi ne işe yarar? rehberimiz ile oyundaki gelişiminizi ve hikayenizi ilerletebilirsiniz. Daha fazla Stardew Valley ve oyun rehberleri için bültenimize ücretsiz abone olmayı unutmayın.