Stardew Valley Hayvan Nasıl Alınır?

Stardew Valley Hayvan Nasıl Alınır?

Stardew Valley oyunuyla ilgili hazırladığımız bilgilendirici içeriklere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu rehberimizde Stardew Valley hayvan nasıl alınır? sorusunun yanıtını ve hangi hayvanın hangi binaya ihtiyaç olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Stardew Valley Hayvan Nasıl Alınır?

Oyuna yeni başladıysanız sizlere ufak bir kaç ipucu vermek istiyoruz. Oyunda para kazanıp çiftliğinizi genişletmek için yapabileceğiniz bir kaç yöntem var. Bunlardan bir tanesi de hayvanlar satın alıp etinden sütünden yararlanmaktır. Oyunda alabileceğiniz hayvanlar sınırlı lakin büyümeniz için oldukça yeterliler. Stardew Valley‘de tavuk, inek, keçi, ördek, koyun, tavşan ve domuz satın alarak çiftliğinize ekonomik olarak katkıda bulunabilirsiniz. Peki ya hayvanları nasıl alacaksınız?

Hayvan almak istiyorsanız ilk başta o hayvan için gerekli binanın inşaatını tamamlamanız gerekiyor. Eğer ki satın almak istediğiniz hayvan için yaptığınız bina henüz daha tamamlanmamış ise o hayvanı satın alamıyorsunuz. Buna ek olarak Stardew Valley oyununda satın alacağınız hayvanın rengini ödeme yapmadan önce görebiliyorsunuz. Paranız yeterli olduğu ve binaları tamamladığınız zaman evinizden çıkıp alt kısıma ilerlediğinizde Marnie’nin Çiftliğine gidip satın alabilirsiniz. İşte hayvanların fiyatları ve satın alabilmek için gereken binalar;

  • Tavuk (800 g) > Kümes
  • İnek (1.500 g) > Ahır
  • Keçi (4.000 g) > Büyük Ahır
  • Ördek (4.000 g) > Büyük Kümes
  • Koyun (8.000 g) ve Domuz (16.000 g) > Lüks Ahır
  • Tavşan (8.000g) > Lüks Kümes

Yukarıda yer alan hayvanların fiyatları tek bir hayvana göre belirlenmiştir. İlk başta tavuk alıp yumurtalarını mayoneze çevirip güzel bir gelir sağlayabilirsiniz. Paranızı biriktirip kara geçtikten sonra inek veya keçi satın alıp gelirinizi çok daha fazla artırabilirsiniz. Fakat en başta tavuk alıp sürümden kar etmek çok daha mantıklıdır.

Stardew Valley hayvan nasıl alınır? sorusuna verdiğimiz yanıt umarız işinize yaramıştır. Bu konuyla ilgili sorun yaşarsanız veya ekstra bir sorunuz varsa yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri içerikleri için sitemizi arkadaşlarınızda paylaşmayı unutmayın! Dilerseniz ücretsiz olarak bültenimize katılabilir ve paylaştığımız içeriklerden bildirim alabilirsiniz.