FIFA 22 Yükleme Ekranında Takılma Sorunu

FIFA 22 Yükleme Ekranında Takılma Sorunu

Electronic Arts’ın geliştiriciliği ve yayıncılığını üstlendiği FIFA 22 neredeyse sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor. Güncellemelerle birlikte bazı düzeltmeler yapılsa da oyuncuların bazıları FIFA 22 yükleme ekranında takılma sorunu ile karşılaşıyor. Bu hatayla karşılaşan oyuncuların sayısı çok fazla olmasa da oyuna girememek can sıkıcı olabiliyor.

FIFA 22 Yükleme Ekranında Takılma Sorunu Nasıl Çözülür?

FIFA 22 en çok oynanan spor oyunları arasında yer alıyor. Oyuncuların FIFA 22’ye olan ilgilerinin nedeni oyunun genel anlamda sorunsuz ve istenileni veriyor oluşudur. Bunu FIFA 22 Steam sayfası üzerinde yer alan kullanıcı değerlendirmelerinden kolayca anlayabiliyoruz. Şuan itibariyle oyun çoğunlukla olumlu inceleme puanına sahip. Bunun böyle olmasında oyun içeriğinin de etkisi var. Tabi ki oyuncuların karşılaştığı hatalar hiç yok değil. Fakat karşılaşılan hataların genel bir çoğunluğu oyuncuların sistemleriyle ilgili diyebiliriz. Yükleme ekranında takılmalar, oyun içi kasmalar ve aniden oyunun kapanması gibi sorunlar çok nadir de olsa ortaya çıkabiliyor. FIFA 22 açılış ekranında takılma sorunu için yapabilecekleriniz aşağıda yer almaktadır.

Açılış ekranında kalma sorunu genellikle oyun dosyaları eksik veya hatalı olduğu durumlarda yaşanabiliyor. Böyle bir durumda yapmanız gerek şey oyunu indirdiğiniz platform üzerinden oyun dosyalarını doğrulamaktır. Oyun dosyalarını doğruladıktan sonra halen daha aynı sorunu yaşıyorsanız oyunu bilgisayarınızdan kaldırıp en baştan kurmayı deneyebilirsiniz.

Ekran kartı sürücülerinin ve işletim sistemini güncelleyin. Oyuna gelen güncellemelerden sonra uyumsuz sürücüleri kullanıyorsanız oyunu düzgün olarak başlatamamanız normaldir. Ekran kartı sürücüsünün en güncel versiyonunu kurmak için bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Bunu yapmak için DDU (Display Driver Uninstaller) programından yararlanabilirsiniz. Windows işletim sistemini en güncel sürümüne yükseltmek için ayarlar kısmından güncellemeler sekmesine girin. Burada yer alan bütün güncellemeleri indirin ve kurulumu tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Oyunun açılmasını engelleyen başka bir etken de Windows güvenlik duvarı veya kullandığınız antivirüs programı olabilir. Bu engellemeyi kaldırmak için FIFA 22’yi güvenilir uygulamalar listesine eklemeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra oyunu yönetici olarak çalıştırıp oynayabilirsiniz.

Yükleme ekranını geçememe sorunu bilgisayar donanımlarının düzgün şekilde monte edilmemesinden kaynaklanabilir. Özellikle RAM ve ekran kartının tam olarak yerlerine oturtulduğundan emin olun. Bu parçaları kontrol ederken bilgisayarın gücünü tamamen kesin.

Yukarıda yer alan FIFA 22 yükleme ekranında takılma sorunu için çözüm önerileri umarız problemi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Sorunun devam etmesi halinde yorumlar kısmından belirtirseniz çözümü için yardımcı olabiliriz. Daha fazla hata ve çözümleri içerikleri için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın! Dilerseniz bültenimize ücretsiz kayıt olarak paylaştığımız içeriklerden bildirim alabilirsiniz.