FIFA 22 Gamepad Sorunu Nasıl Çözülür?

FIFA 22 Gamepad Sorunu Nasıl Çözülür?

FIFA oyun serileri dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından sevilmekte. Bunun nedenlerinden birisi ise oyundaki problemlerin çok az olmasıdır. Oyun her ne kadar problemsiz olsa bile bazı oyuncular beklenmedik hatalar ile karşılaşabiliyor. FIFA 22 gamepad sorunu da bunlardan bir tanesi. Peki ya bu sorunu çözmek için neler yapılabilir?

FIFA 22 Gamepad Sorunu Çözüm Yolları

Futbol oyunlarının bir çoğu gamepad ile çok rahat oynanmaktadır. Klavye ve mouse ile yapamayacağınız ince hareketleri kontrolcü yardımıyla çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. FIFA oyun serileri farklı markalar tarafından üretilen gamepad’i destekliyor. Buna rağmen oyuncuların çoğunluğu olmasa da bazıları kullandıkları kontrolcüyü oyuna tanıtmak konusunda sorunla karşılaşıyor. Böyle bir durumda kalan kullanıcılar aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirler.

  • Gamepad Bağlantısını Kontrol Edin
    • Eğer ki kablolu bir gamepad kullanıyorsanız bilgisayar ile bağlantısını kontrol edin. USB girişleri tam oturmadıysa bilgisayarın o aygıtı tanımayacaktır. Cihazı bilgisayardan çıkartıp farklı bir USB girişine takın. Böylece aygıtı doğru olarak tanıtmış olacaksınız.
  • FIFA 22 Steam Ayarlarını Değiştirin
    • Steam kütüphanesinden FIFA 22 oyununa sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın. Kontrolcü sekmesini açın ve varsayılanı kullan seçeneğini etkinleştir olarak değiştirin. Ardından Steam’i kapatıp yönetici olarak çalıştırın. Bu ayarı değiştirdikten sonra bağladığınız kontrolcüleri kullanabilirsiniz.
  • Steam Kontrolcü Ayarlarının Doğru Yapıldığından Emin Olun
    • Steam programının ayarlar bölümünden kontrolcü sayfasını açın. Açılan bölümdeki genel kontrolcü ayarları butonuna tıklayın. Ardından kullanacağınız kontrolcünün yanındaki tikleri işaretleyin. Eğer Xbox kontrolcülerinden birini kullanıyorsanız sürücüleri buradan kurabilirsiniz.

FIFA 22 gamepad algılama sorunu için deneyebileceğiniz çözüm önerilerine yukarıda yer verdik. Çözüm önerileri problemin çözümü için yeterli olmadıysa aldığınız kontrolcü oyun tarafından desteklenmiyor olabilir. Bu durumda daha güncel bir kontrolcü satın alabilirsiniz. Hata ve çözümleri içeriklerimizden haberdar olmak için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.