Oyun Rehberleri

Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Minecraft Gözlemci Yapımı

Oyuncuların Minecraft oyununda yapabileceği çeşitli eşyalar mevcut. Oyunda üretilebilen her bir eşya farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabiliyor. Özellikle yaratıcılığa önem veren oyuncular oyundaki eşyaları birbirleriyle karıştırarak farklı tasarımlar yapabiliyor. Bu içeriğimizde çoğu oyuncunun bilmediği Minecraft gözlemci yapımı hakkında bilgileri paylaşacağız.

Minecraft Gözlemci Yapımı

İlk olarak Minecraft gözlemci yapımı için gerekli malzemeleri toplamanız gerekiyor. Gözlemci için 6 adet kırılmış taş, 2 adet kızıltaş ve 1 adet Nether quartz toplamanız gerekiyor. Nether quartz’ı Nether’dan kolayca elde edebilirsiniz. Bu malzemeler arasında bulunması en zor olan kızıltaş olacaktır. Kızıltaş elde etmek istiyorsanız maden yaparken çok aşağılara inmeniz gerekecektir. Gerekli malzemeleri topladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak gözlemci eşyasını üretebilirsiniz.

minecraft gozlemci nasil yapilir

Envanterinizdeki kırık taşları çalışma masasının en üst ve en alt satırlarına dizin. Çalışma masasının orta sol ve ortadaki kutucuğuna kızıltaş koyun. En son kalan boşluğa da Nether quartz yerleştirin. Eğer doğru yaptıysanız gözlemci eşyası elde edeceksiniz.

Minecraft Gözlemci Eşyası Ne İşe Yarar?

Gözlemcinin birden fazla kullanım alanı vardır. Ancak oyuncuların bir kısmı bu eşyayı bilmediği için üretmiyor. Basit bir anlatımla gözlemci, önünden geçen her hareketi algılayıp arkaya sinyal gönderir. Tek başına kullanıldığında yalnızca sinyal verme görevini üstlense de redstone ile çalışan makinelerle birlikte kullanıldığı zaman oldukça karmaşık aletler yapabilirsiniz.

Minecraft gözlemci eşyası hakkında bildiklerimizi paylaştık. Eğer gözlemci yapımı konusunda sorun yaşıyorsanız veya aklınıza takılan bir soru varsa yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgilendirici oyun rehberleri içerikleri için ilgili kategoriye göz atabilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Grounded En İyi 4 Silah Listesi
Oyun Rehberleri

Grounded En İyi 4 Silah Listesi

Grounded erken erişim sürecini tamamlayarak tam sürüme geçiş tapyı. Oyunun tam sürümüyle birlikte çok fazla değişiklik oyuna eklendi. Grounded'ın tam sürümü oyuncuların keşfedebileceği yeniliklerle dolu diyebiliriz. Özellikle oyundaki silahlar için
Minecraft Alet Hasarları
Oyun Rehberleri

Minecraft Alet Hasarları

Minecraft oyuncularının maden yaparken veya ağaç keserken kullandıkları aletler bir anda savaş silahına dönüşebiliyor. Oyuncular arkasından gelen zombi veya örümcekleri yenmek için ellerinde balta, kazma, kürek gibi aletleri kullanmak durumunda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir