The Binding of Isaac: Repentance DLC’si Çıktı!

The Binding of Isaac: Repentance

Ana karakterimizin, kendisini kurban etmeye çalışan annesinden kaçarak bodruma inmesi ve orada gördüğü yaratıklar ile savaşması temeline dayanan oyunumuz The Binding of Isaac: Rebirth severlerin merakla beklediği Repetance DLC’si 31 Mart itibari ile indirmeye açılıyor. Peki, bu DLC’yi almadan önce bilmemiz gerekenler neler? The Binding of Isaac: Repentance DLC azımızda bu sorulara cevap buluyoruz.

The Binding of Isaac: Repentance Görsel
The Binding of Isaac: Rebitrh

İlk olarak söylememiz gereken, The Binding of Isaac: Repentance DLC’sini oynayabilmek için oyunun Afterbirth ve Afterbirth+ paketlerine sahip olmamız gerekmekte. Bu durum biraz can sıkıcı gibi gözükse de oyunun yayıncısı Nicalis, Inc. bu DLC’leri de zorunlu tutmakta. Eğer hiçbir DLC paketine sahip değilseniz de tüm DLC paketlerinin fiyatı Steam üzerinde 82 TL gibi bir ücrete sahip. Sadece Repentance DLC’si ise 25TL gibi bir ücrete sahip.

İkinci olarak DLC paketinin konsol platformuna gelmesi konusu. Oyun geliştiricilerinden yapılan açıklamada indirmenin açıldığı tarih ile aynı zamanda Switch, Ps4, Ps5 ve Xbox platformlarında da DLC’ye erişim açılacak. Fakat MAC için herhangi bir destek bulunmamakta.

Oyuncular tarafından sıklıkla sorulan başka bir soru da gelen yeni DLC’nin mod desteğine açık olup olmadığı ile alakalı. İlk safhalarda mod desteğinin kapalı olacağı fakat ilerleyen zamanlarda gelecek olan bir güncelleme ile modlamanın da aktif olacağı eriştiğimiz diğer bilgiler arasında.

The Binding of Isaac: Repentance
The Binding of Isaac: Repentance oyun içi görsel

Son olarak paylaşmak istediğimiz bir bilgi de Repentance DLC’sinin The Binding of Isaac: Rebirth için son DLC olacağı. DLC paketinin indirmeye açılmasına 12 saat kala yazılan sorular arasında bulunan “Oyun tamamlandı mı? Artık başka DLC gelmeyecek mi?” sorularına cevap veren yapımcılar her ne kadar son DLC olsa da oyunun desteklenmeye devam edeceğini ve Repentance için gelecek yeniliklerin henüz kesin olmadığını belirtmekte.

Yazımızın sonuna gelirken Repentance DLC’sinin içeriğini kısaca belirtmek isteriz. Yepyeni düşman karakterleri, daha önce oyunda görmediğimiz silah kombinasyonları, yepyeni eşyalar ve oyun sonu bossları! Yapımcıların Isaac 1.9 olarak da tanımladığı DLC, The Binding of Isaac severleri gene memnun edeceğe benziyor. Bakalım dedikleri kadar ses getirebilecekler mi?