Valorant Nasıl Lig Atlanır? Güncel 2023

Valorant Nasıl Lig Atlanır?

Riot Games‘in yeni popüler oyunu Valorant, büyük bir kitleye sahip olmayı başardı ve lig sistemi bir süre önce açıldı. Oyuna yeni başlayan oyuncular için ise hazırladığımız bu rehberde, Valorant nasıl lig atlanır? ve nasıl elo hell’den çıkılır gibi soruların cevabını vereceğiz.

Valorant Nasıl Lig Atlanır?

Düşük ligde yer alan çoğu oyuncunun düştüğü en büyük hata, dereceli maça girmeden önce antrenman yapmamaktır. Valorant gibi online FPS oyunlarda daha başarılı olmak için en önemli nokta bu kısımdır. Farenizi bir gün dahi kullanmazsanız, beyniniz alıştığı nişangah kontrolünü kaybedecek ve ilk oyununuzun sonuna gelene kadar neredeyse eski haline ulaşamayacaktır. Her yeni gün, sıfırlanan bir nişangah demektir, unutmayın! Nişangahınızı daha doğru kullanabilmek için, dereceli maçlara girmeden önce diğer oyun modlarında birkaç el atmanız en doğrusu olacaktır.

Yüksek Rütbeye Sahipler İle Oynamak

Valorant‘ın lig sistemi, diğer FPS ve MOBA oyunlarında olduğu gibi kişisel performansa dayalı bir şekilde yer almaktadır. İyi oynadığınız bir oyunu kazandığınız taktirde daha çok puan gelecek ya da iyi oynadığınız bir oyunu kaybettiğiniz taktirde daha az puan gidecektir. Tabii ki sadece öldürme, ölme ve asist bu puanlamayı kendi başına etkilememektedir. Takımınızda yer alan ve karşı takımda yer alan oyuncularında ligi değerlendirmeye alınmaktadır. Eğer sizden daha yüksek ligde yer alan oyuncular ile beraber oyuna girerseniz, daha yüksek rakipler ile karşılaşır ve kazandığınız taktirde daha büyük ödüller alırsınız.

Farklı Ajanları Deneyimlemek

Biliyorum birçoğunuz Jett, Reyna ve Raze oynamak istiyorsunuz. Hatta sadece birini oynamak. Ancak bu bir bakıma iyi olsa da genel olarak kötü bir hareket olarak bilinmeli. Bunun sebebi; yeni başladıysanız ya da düşük ligde yer alıyorsanız, herkes bu karakterleri oynamak istiyor ve direkt olarak kilitliyor. Bu da takım içi iletişimi kötü etkiliyor ve kavgalara yol açıyor. İlk aşamada, benim önerim tüm karakterleri deneyimlemeniz ve yetenek kitleri hakkında bilgi sahibi olmanız. Evet, Jett’i çok seviyor olabilirsiniz ancak usta olduğunuz şampiyon ya Jett değilse? Hiç böyle düşündünüz mü? Belki de siz iyi bir destek oyuncusu olabilir ve Sage ile kolayca lig atlayabilirsiniz. Bunu bir deneyin.

Nişangah Ayarlarını Yapmak

Valorant nasıl lig atlanır? sorusuna verilebilek en iyi cevaplardan bir tanesi de düzgün crosshair ayarları yapmaktır. Sizin için uygun bir nişangah bulmalısınız. Birçok farklı nişangah ayarı bulunuyor. Ancak, gidip bir e-sporcunun nişangahını kendinizle özleştirmeyin. Deneyin ancak sonuçlar iyi değilse kendi nişangahlarınızı oluşturmaya çalışın. En doğrusunu bulduğunuzda zaten farkı göreceksiniz.

Yetenek ve Ekonomiyi Doğru Kullanmak

Yine düşük liglerde yapılan en büyük hatalardan birisi de ekonomiyi yönetmek ve yetenekleri boşa harcamak. İlk olarak ekonomiyi açıklayayım; İlk turdan iyi oynayacağınıza inanıyorsanız Ghost almaktan çekinmeyin ancak destek karakterler oynuyorsanız Classic sizin için yeterli olacaktır. Sage oynarken, ilk turdan bir duvar alabilir ve Classic ile oynayabilirsiniz. Paranızı ilk turdan bitirmek sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. İkinci turda ise eğer ölmediyseniz Ghost ile devam edebilir ve yarım kalkan alabilirsiniz. Kendinizden çok emin değilseniz, direkt olarak Spectre almanızı önermiyorum çünkü üçüncü turda parasız kalabilirsiniz ve rakibe silah hediye edebilirsiniz. Bu da onların daha iyi ekonomiye sahip olmasını ve birkaç tur daha sizden avantajlı olmalarını sağlar.

İkinci hata ise yetenekler; Yeteneklerinizi, gerek kalmadıkça kullanmamaya özen gösterin. Örnek olarak; Jett, oynarken boş yere zıplayıp, dumanınızı harcamayın. Bırakın, yetenekleriniz diğer turlara da kalsın. Bazen 100 altın eksik olduğundan dolayı silah alamadığınız durumlarla karşılaşmışsınızdır. Bunun sebebi ise tamamen boşa alınan yeteneklerden kaynaklıdır.

Valorant nasıl lig atlanır? sorusunun yanıtını detaylı bir şekilde vermiş olduk. Bu rehberi yararlı bulduysanız yorumlar kısmından görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca Valorant ile ilgili daha fazla oyun rehberleri için ücretsiz bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir