Knight Online Başlayacaklar İçin Rehber

Knight Online Başlayacaklar İçin Rehber

Eski ve sürükleyici bir MMORPG oyunu olan Knight Online‘a bugüne kadar göz atmadıysanız, sizler için bir hazırladığımız rehber ile başlangıç aşamasını atlatabilirsiniz. Knight Online, Noah System ve Mgame Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtılan bir oyun. Oyunu hem kendi istemcisi üzerinden hem de Steam üzerinden oynayabilmektesiniz. Knight Online başlayacaklar için rehber niteliğinde bilgiler;

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 98 / 2000 / XP ve ME,
 • İşlemci: Celeron 300 veya daha iyisi,
 • Depolama Alanı: 400 MB kullanılabilir boş alan,
 • Ekran Kartı: DirectX desteğine sahip 16 MB veya daha iyisi,
 • DirectX: 8.1 veya daha üstü.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 98 / 200 / XP / ME veya daha iyisi,
 • İşlemci: Pentium II veya daha iyisi,
 • Depolama Alanı: 600 MB kullanılabilir boş alan,
 • Ekran Kartı: DirectX desteğine sahip 32 MB veya daha iyisi,
 • DirectX: 8.1 veya daha üstü.

Knight Online Üye Nasıl Olunur?

Oyunu oynamak için iki farklı yolu tercih edebilirsiniz;

 • NTTGame üzerinde yer alan kayıt adresinden üye olabilir ve gerekli bilgileri doldurduktan sonra, e-posta onayını yaparak oyuna erişebilirsiniz,
 • Steam üzerinden Knight Online‘ı kütüphanenize ekleyebilir ve Steam hesabınız ile erişim sağlayabilirsiniz.

Oyunu Yükleme

Oyuna kayıt olduğunuz durumlarda oyunu yüklemeniz gereken yerlerde farklıdır. Eğer oyuna NTTGame üzerinden kayıt olduysanız, oradaki indirme bağlantılarını kullanmanız gerekmektedir. Eğer oyunu Steam üzerinden edindiyseniz, aynı yerden indirebilir ve giriş yapabilirisiniz.

Steam ve NTTGame için farklı sunucular bulunmaktadır. Oyuna giriş yaptıktan sonra istediğiniz sunucuyu seçebilir ve oyuna girebilirsiniz. Sizlere tavsiyem, yeni açılan sunucuları tercih etmeniz olacaktır.

Knight Online Başlayacaklar İçin Rehber: Irklar & Sınıflar

Knight Online, iki farklı ırka sahiptir. El Morad ve Karus olarak bilinen bu ırklar, sonsuz bir savaş sürdürmektedir. İki ırkın çatıştığı bu savaşta, katılmak istediğiniz bölgeyi seçmelisiniz. Ayrıca bilmelisiniz ki, ırklarda görünüm dışında bir farklılık bulunmamaktadır.

Knight Online, 6 farklı sınıfa sahiptir. Warrior, Rogue, Mage, Priest, Portu ve Kurian olarak ayrılmaktadır. Portu sadece El Morad’a özel olarak seçilebilirken, Kurian sadece Karus’a özeldir. Diğer sınıflar ise her iki ırkta da bulunmaktadır.

Oyuna ilk başlayacaksanız, Warrior sınıfı sizler için daha iyi olacaktır. Mage ve Priest gibi sınıfları deneyimlemek için oyunda biraz daha vakit geçirmeniz ve çevreyi kavramanız gerekmektedir. Warrior sınıfı, isminden de anlaşılacağı üzere yakın dövüş karakterleridir. Taban hasarları yüksek ve saldırılara karşı dayanıklıdır.

Knight Online Statü Puanları

Oyunda 5 farklı statü bulunmaktadır. Her MMORPG oyununda olduğu gibi Knight Online‘da da seviye atlaman büyük önem arz etmektedir. Her seviye atladığınızda, statülerinizi arttırabilir ve daha güçlü olabilirsiniz. Oyundaki statüler ve ne işe yaradıkları ise şu şekildedir;

 • STR: Karakterinizin fiziksel gücünü arttırır. Ayrıca envanter kapasitesini yükseltir. Warrior ve Priest sınıfı için önemlidir.
 • DEX: Çevikliği arttırır. Saldırılardan kaçmayı ve saldırıların daha başarılı olmasını sağlar. Rogue sınıfı için önemlidir çünkü bu sınıfa özel olarak saldırı gücünü de arttırmaktadır.
 • HP: Sağlık barı değerini yükseltir. Karakterin toplam sağlık değerini yükseltir ve Warrior, Rogue sınıfının manasını arttırır. 100 puana eriştikten sonra savunma da verir.
 • INT: Mana barı değerini yükseltir. 100 puana eriştikten sonra her 2 puanda bir fazladan 1 direnç verir.
 • MP: Büyü gücünü yükseltir. Büyü ile yapılan saldırıları güçlendirir.

Envanter Sistemi

Canavarlardan düşen eşyalar, envanterinize gelir. Envanteriniz belli bir kapasiteye sahiptir. Eğer envanteriniz dolarsa, Inn Hostes işinize yarayabilir. Eşya ve paraları depolamak için Inn Hostes, büyük bir çözümdür.

Seviye Atlama

Her MMORPG oyununda olduğu gibi Knight Online‘da da seviye atlamak için canavar kesmeniz istenmektedir. Bunun için ilk olarak köyün dışındaki seviyesi düşük yaratıkları avlayabilir ve görevleri takip ederek, daha yüksek seviyedeki yaratıklara ulaşabilirsiniz. Canavarlara saldırmak için ise tıklamanız veya Q ya da Z kısayol tuşlarına basmanız gerekmektedir. Daha sonra R tuşuna basarak, canavar ile çatışmaya girebilirsiniz.

Canavarlardan eşya toplamak için ise onları öldürdükten sonra düşen kutulara tıklamanız ve içerisinde yer alan nesneleri almanız gerekmektedir.

Takas Sistemi

Eğer bir NPC ile takas yapmak istiyorsanız, ona tıklamalı ve “I want to trade” demeniz gereklidir. Açılan pencereden eşyalarınızı satabilir veya eşya satın alabilirsiniz.

Oyuncular ile takas yapmak için ise yine oyuncuya tıklamalı ve takas isteği göndermelisiniz. Eğer oyuncu kabul ederse, takas penceresi açılır. Daha sonra iki oyuncuda eşyalarını yerleştirir ve kabul eder. Başarılı olması halinde takas işlemi gerçekleştirilir. Knight Online’a yeni başlayacaklar için rehber oluştururken bu konuya da değinmek istedik. Şuanda başka bir oyuncu ile ticaret yapmak için 5 cash harcamanız gerekmektedir.

Pazar Kurma

Pazar kurmak, birçok yeni oyuncunun merak ettiği özelliktir. Pazar kurmak için, sohbet kısmına tıklamalı ve /Merchant yazmalısınız. Açılan pencerede eşyalarınızı satabilirsiniz.

Grup Olarak Seviye Atlama

Eğer arkadaşlarınız ile beraber eğlenmek ve seviye atlamak istiyorsanız, bunun bazı kuralları bulunmaktadır. Oyuncular arasında en fazla 8 seviye farkı vardır. Eğer daha yüksek veya daha düşük ise oyun, grup kurmaya izin vermemektedir.

Grup kurmak için bir oyuncunun üzerine tıklamalı ve Invite Party demelisiniz. Karşı taraf kabul ettiği taktirde gruba katılır ve deneyim bölüşülür. Grubu bozmak için ise parti arayüzünden çarpı butonuna tıklayabilir ya da sohbet kısmına /Withdraw Party yazabilirsiniz.

Yetenekler

K tuşuna basarak yetenekler kısmına ulaşabilirsiniz. Seviye 10’dan sonra her yeni seviyede size bir yetenek puanı verilmektedir. İstediğiniz ve sınıfınıza uygun yetenekleri tercih etmeniz büyük önem arz etmektedir. Yetenekleri kullanmak için ise pencereden sürükleyerek, kısayol barına götürmeniz gerekmektedir. Daha sonra kısayol tuşlarına basarak yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

Knight Online Artı Basma Sistemi Nasıl Çalışır?

Eşya yükseltmek için Moradon‘a gitmeli ve Magic Anvil‘i bulmalısınız. Buradan eşya yükseltmelerini, parşömenleri koyarak yapabilirsiniz. Eşyaları yükseltmek için 4 farklı seviye bulunmaktadır. Bunlara uygun parşömenler ile geliştirmeler yapılmaktadır. Oyunun ilk aşamalarında düşük parşömenler işinizi görecektir. Silah yükseltme ise şu şekildedir;

 • Silah yükseltmeleri için Upgrade Scroll kullanılır. Eşyanın yok olma riski bulunur.
 • Nitelik düşürmek için ise Reduce Scroll kullanılır. Eşyanın yok olma riski bulunur. Bunun yapılma sebebi ise gereksinimlerin düşürülmesi içindir.
 • Eşyaya ekstra hasar eklemek için ise Elemantal Scroll kullanılır. Farklı türlerde hasar çeşidi bulunur ancak yine yok olma riski barındırmaktadır.
 • Lightnin, Glacier ve Fire niteliği bulunan silahlarda bu değerleri değiştirmek için Dispell Scroll kullanılır.

Zırhlarda da benzer bir sistem bulunmaktadır.

Depo Sistemi

Oyunda iki farklı depo sistemi bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

 • Inn Host/Hostess: Bu NPC’ler tüm şehirlerde yer almaktadır ve genel olarak envanteri temizlemek için kullanılır.
 • Warehouse: Bir hesabın bir sunucusundaki tüm karakterlerin erişebildiği ortak depo sistemidir.

Posta Sistemi

Mail göndermek için kullanılır ve L tuşuna basılarak erişilebilir. Her bir mail 1.000 Noah değerindedir. Lakin şuanda kullanımı kapalıdır.

Pet Sistemi

Pet elde etmek için ilk olarak 10. seviyeye erişmelisiniz. Daha sonra Moradon’a gitmeli ve Kate‘den alınan görevi yapmanız gerekmektedir. Bunu tamamladıktan sonra Kaul Egg elde edilir ve aynı NPC’den kırdırma işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra peti takabilir ve Kate’den aldığınız çağırma kağıdını kullanarak, peti çağırabilirsiniz.

Knight Online başlayacaklar için rehber içerisindeki bilgilerin yararlı olduğunu düşünüyorsanız yorumlar kısmından görüşlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca oyun rehberleri içeriklerinden hızlıca haberdar olmak için ücretsiz bültenimize üye olabilirsiniz.