Oyun Rehberleri

Terraria Eye of Cthulhu Boss Rehberi

terraria-eye-of-cthulhu-boss-rehberi

Terraria erken oyun safhasında eğlenceli ve ilgi çekici olsa da oyunun sunduğu boss savaşlarını birer birer tamamlamak oyuncular için oldukça haz vericidir. Oyuncular Terraria maceralarında ilerlerken birçok boss ile yüzleşirler. Sizler için hazırladığımız Terraria Eye of Cthulhu boss rehberi sizlere bu rakibin üstesinden gelmek için bilmeniz gereken her şeyi anlatacak.

Terraria Eye of Cthulhu Boss Rehberi

Direkt olarak savaşa geçmeden öncesinde birkaç hazırlık yapmak savaş aşamasında sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır. Savaş öncesinde yeryüzüne dilediğiniz yükseklikte bir adet köprü kurmalısınız. Yükseklik olarak bir NPC ya da ev göremeyecek kadar yüksekte olmalı ancak bulutları geçmemelisiniz çünkü boss bu yükseklikte ortaya çıkmamaktadır. Oyuncular istedikleri kadar uzun bir köprü inşa edebilirler. Ancak boss için önerilen köprü uzunluğu 999 blok uzunluğundadır.

Savaş alanı hazırlandığına göre oyuncular artık kendilerini savaşa hazırlamaya başlayabilirler. Bu aşamada defansınız oldukça önemli. Demir veya kurşundan daha güçlü herhangi bir zırh yeterli olacaktır, ancak oyuncular şanslarını daha da artırmak için platin zırh için uğraşmayı göz önünde bulundurabilirler. Son olarak, oyuncular kendilerine dünyanın dört bir yanına dağılmış sandıklarda görünen bir çift Hermes botu bulmalılar.

Silah olarak ise genel olarak yüksek menzilli saldırıya sahip bir silah işinizi görür. Hızlı saldırı yapabilen bir kılıç bossun minyonlarını kesmede işinize yarayacaktır. Şuriken, fırlatma kılıcı, boomerang, ateşli oklara sahip bir yay gibi silahlar Eye of Cthulhu’ ya karşı işlevsel olacaktır. Ayrıca yanınızda size faydalı etkiler verecek potlar da bulundurmanız iyi olur. Swiftness potu, Healing potu, İronskin potu, Archery potu bu savaş için önerilen potlar arasında.

Her şey hazırlandığına göre artık savaşa geçelim. Bir gece ekranınızın sol altında “ You feel an evil presence watching you.” İsimli mesajla karşılaşacaksınız. Bossun ortaya çıktığına dair işaret budur. Bu aşamada hazırladığınız savaş alanına gidebilirsiniz. İlk olarak boss oyuncunun üzerine uçacak ve 3-4 tane minyon yaratık çıkaracaktır. Bunları kesmenizden sonra ise 3 kere üzerinize hızlıca hücum eder. Bu şekilde %50 canın altına kadar savaş döngüsü sürer.

%50 canın altına düşmesiyle beraber boss ikinci formuna geçer. Bu formda boss gözden ağız haline geçer. Defansı sıfırlanır ancak atakları çok daha hızlı ve agresif olur. Bu aşama başladığında oyuncular kurdukları köprünün diğer yönüne doğru koşmaya başlayabilirler. Bu aşamada dönmeye çalışmak bossun size kolayca saldırı yapmasına olanak tanır. Ayrıca eğer bir kancanız varsa bu aşamada oldukça işinize yarayacaktır.

Bossu gün doğumundan önce öldürmeniz gereklidir. Eğer bunu başaramazsanız ya da savaş sırasında ölürseniz boss kaçacaktır. Eğer bossu yenmeyi başardıysanız oyundaki Eye on You başarımını kazanacaksınız. Ayrıca ödül olarak üç altın, 5-15 küçük can potu, Eye of Cthulhu maskesi, Eye of Cthulhu kupası kazanırsınız. Eğer boss ile tekrar savaşmak isterseniz altın sandıklarda çıkabilen Suspicious Looking Eye isimli eşya ile bossu tekrar ortaya çıkarabilirsiniz.

Hazırladığımız Terraria Eye of Cthulhu boss rehberi oyundaki ilk zorlu rakibinizin üstesinden gelmede yardımcınız olacak. Daha fazla rehber için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir