Supermarket Simulator Başlangıç Rehberi: Başarılı Market Yönetimi Taktikleri ve İpuçları!

Supermarket Simulator Başlangıç Rehberi

Supermarket Simulator başlangıç rehberi ile market yönetimini en iyi şekilde yapabileceğiniz taktikleri öğreneceksiniz. Nokta Games’in geliştirdiği market yönetme simülasyonu oyununda sahip olduğunuz marketi hızla büyütmek istiyorsanız bu rehberimiz size yardımcı olacaktır. Lafı fazla uzatmadan rehberimize geçelim.

Supermarket Simulator Başlangıç Rehberi

Supermarket Simulator, ülkemizde ve yurt dışında yüzbinlerce oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Diğer simülasyon oyunlarına kısaylandığında çok daha keyifli ve akıcı bir oyun deneyimi sunması oyuncuların ilgisini çekiyor.

Oyunda sahip olduğunuz marketi işleterek para kazanmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki en başlarda para kazanmak çok kolay olmuyor. Supermarket Simulator başlangıç rehberi içerisinde yer vereceğimiz stratejiler, oyunun erken aşamasında gelişiminizi hızlandıracaktır.

İlk Ürün Seçimine Dikkat Edin

Oyunun başında marketinizde satabileceğiniz ürünleri satın alabilmek için yalnızca 50 Dolar’a sahip oluyorsunuz. Bu parayı çok dikkatli harcamalısınız.

Markette satacağınız ürünü satın almak için bilgisayara gidin ve “Market” simgesine tıklayın. Açılan ekranda satın alabileceğiniz bütün ürünleri görebilirsiniz.

Ekrandaki bazı ürünlerin diğerlerine göre daha pahalı olduğunu ve bazılarının diğerlerinden daha az miktara sahip olduğunu göreceksiniz. Bunlar arasında un, makarna, dilimlenmiş ekmek gibi ucuz olan ürünleri satın alarak işe başlayabilirsiniz.

En başta çok pahalı ürünler satın alırsanız parasını çıkarmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle en başta 2 adet ucuz ve 2 adet biraz daha pahalı ürün alabilirsiniz. Böylece supermarket içinde çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Ürün çeşitliliği artmaya başladığında müşteriler yavaş yavaş biraz daha pahalı olan ürünlerden satın almaya yönelecektir. Birkaç gün sonra stokları azalan veya biten ürünlere yenilerini ekleyerek süreklilik oluşturun.

Özel Ürün Fiyatlandırması Yapın

Oyuna yeni başlayan oyuncular için hazırladığımız Supermarket Simulator başlangıç rehberi içeriğimizde sırada ürünler için özel bir fiyatlandırma belirlemenin öneminden bahsedeceğiz. Eğer herhangi fiyatlandırma yapmazsanız ortalama bir kazanç elde edersiniz.

supermarket simulator urun fiyati belirleme

Oyunun erken aşamasında ürün fiyatlarında yapacağınız değişiklik ile daha fazla para kazanabilirsiniz. Ancak fiyat belirlerken çok aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Çünkü ürün fiyatlarını absürt seviyelere çıkarırsanız müşteriler bunu beğenmeyecektir.

Çok fazla satılmayan ürünleri tespit edip fiyatlarında biraz indirime gidebilirsiniz. Bu sayede o üründen de para kazanabilirsiniz. Ürünün fiyatını çok fazla düşürmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Çalışma Saatleri Belirleyin

Supermarket çalışma saatleri konusunda titiz davranmanızı tavsiye ediyoruz. Teknik olarak istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabiliyor olsanız da iyi bir gelir elde etmek için gün içinde yeterince açık kalmalıdır.

İlk başlarda markette çalışan tek kişi siz olduğunuz için ürün dizilimi, depo düzeni ve müşterilerle ilgilenmeniz gerekir. Ürünleri raflara dizdikten sonra kasiyer olarak işe başlamalısınız.

supermarket simulator kasiyer

Müşterilerin bazıları kart ile ödeme yaparken bazıları ise nakit ödeme yapmayı tercih edecek. Nakit ödeyen müşterilere para üstü verirken fazla veya eksik vermemeyi dikkat edin. Böylece müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz.

Market Yönetimine Özen Gösterin

Supermarket Simulator başlangıç rehberi yazımızda sıra market yönetimi ile ilgili taktiklere geldi. Marketinizdeki bilgisayarda “Yönetim” simgesine tıkladığınızda lisansların satın alabileceğiniz, fatularaları ödeyebileceğiniz, depo alanına müdahale edebileceğiniz, alan genişletmesi ve işçi alımı yapabileceğiniz pencereler ile karşılaşacaksınız. Bu pencereleri kullanarak marketinizi yönetebilirsiniz.

Büyüme penceresinde bazı ürünleri satabilmek için ihtiyacınız olan buzdolaplarını satın almalısınız. Bu sayede marketinize yeni ürünler ekleyerek çeşitliliği artırabilirsiniz.

İşe alım ekranında ise marketinizde farklı işleri yerine getirecek çalışanlar bulabilirsiniz. Yeni çalışanlar almak marketinizin çok daha verimli bir şekilde çalışmasına katkı sağlar.

Oyunun başında sahip olduğunuz depolama alanı ilerleyen aşamalarda yeterli olmayacağı için deponuza yeni raflar eklemelisiniz. Depoya eklediğiniz yeni raflar sayesinde ilerleyen zamanlarda satacağınız ürünler için iyi bir yatırım yapabilirsiniz.

Sonuç

Gelişim sürecini hızlandıracak stratejiler ve ipuçlarını paylaştığımız Supermarket Simulator başlangıç rehberi yazımızın sonuna geldik. Yazımızda yer verdiğimiz önerileri uygulayarak oyuna muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca diğe oyunlar için hazırladığımız rehber içeriklerini incelemek için oyuncukonseyi.com/oyun-rehberleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Sons Of The Forest Tabanca Lokasyonu Nerede?
Oyun Rehberleri

Sons Of The Forest Tabanca Nerede?

Birbirinden tehlikeli canavarlar ile dolu Sons Of The Forest haritasında hayatta kalmak bir noktadan sonra zorlaşabiliyor. Oyundaki etkileyici ve gergin atmosferde hayatta kalmanızı sağlayacak ekipmanları bulmanız ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Özellikle tabanca
Xbox Game Pass Alınır Mı?
Oyun Rehberleri

Xbox Game Pass Alınır Mı?

Son zamanlarda oyun fiyatlarının fazlasıyla yükselmesiyle birlikte, korsan oyunculuk daha çok yaygınlaştı. Bunun sebebi ise ülkemizde oyunların ekonomiden dolayı 500-600 ₺’ye satılmasından kaynaklanıyor. Microsoft ise hem ülkemiz için hem de

Kaydır Gelsin!

Football Manager 2022 Yenilikleri Nelerdir?

Football Manager 2022 Yenilikleri Duyuruldu!

Sports Interactive tarafından geliştirilen Football Manager 2022 oyununun çıkmasına kısa bir süre kaldı. FM 22 oyun içerisindeki büyük yeniliklerle oyuncuların karşısına çıkacak. Yapılan yeniliklerin bir çoğunun oynanış odaklı olduğunu söyleyebiliriz.
Stardew-Valley-Skull-Cavern-Rehber

Stardew Valley Skull Cavern Rehber

 Stardew Valley’ de ilerledikçe ve eşyalarınızı geliştirdikçe maden size yeterli gelmemeye başlayacaktır. Oyunda artık Iridium’ a ihtiyaç duyacak ve eşyalarınızı bununla geliştirmeniz gerekecek. Bunu elde edebileceğiniz yer ise Skull Cavern
Internet Cafe Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Internet Cafe Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Simülasyon oyunları sayesinde gerçek hayatta yapmak istediklerimizi oyunlarda deneyimleyebiliyoruz. Bu oyunlardan bazıları aşırı gerçekçi ve gerçeği yansıtma konusunda başarılı olabiliyor iken bazıları da işin eğlence boyutunu oyunculara sunuyor. Internet Cafe
FIFA 12 Sistem Gereksinimleri

FIFA 12 Sistem Gereksinimleri

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve oldukça büyük bir geçmişe sahip olan FIFA serisinin çok eski bir oyunu hakkında bilgi paylaşacağız. FIFA 12 sistem gereksinimleri nelerdir? Evet, yanlış duymadınız. Halen belirli
Sims 4 Ev Nitelikleri Rehberi

Sims 4 Ev Nitelikleri Rehberi

Sims 4 içerisine City Living ek paketi ile evlerinize nitelikler belirleyebileceğiniz bir sistem eklendi. Bu niteliklerle, Sim'inizin evini veya dairesini daha da özelleştirebilir ve onlara olumlu veya olumsuz etkiler verebilirsiniz.
Diablo 4 Sezon 2 En Güçlü Necromancer Build

Diablo 4 Sezon 2 En Güçlü Necromancer Build Nedir?

Diablo 4 Sezon 2 en güçlü Necromancer build sayesinde karakteriniz inanılmaz güçlü hale gelecektir. Necromancer sınıfının çok çeşitli oynanış buildleri mevcut. Bu içeriğimizde endgame ve level kasma aşaması için kullanabileceğiniz
Battlefield-2042-Zombi-Modu-Kaldirildi

Battlefield 2042 Zombi Modu Kaldırıldı!

Yapımcı ekip Ripple Effect, haftanın başında Battlefield Portal içerisine zombi modu eklemişti. Bunun yanında oyuncular tarafından yapılan modlardaki adaletsiz deneyim kazanımlarını engellemek için bir sistemle kısıtlamalar da getirildi. Böylece sadece

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir