Hata ve Çözümleri

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Çözümü

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Sorunu

Minecraft oyuncuları Aternos sayesinde herhangi bir ücret ödemeden kendi sunucularını oluşturabiliyor. Aternos üzerinden açılan sunucuların desteklediği mod paketleriyle diledikleri gibi oynayabiliyorlar. Bu hizmet her ne kadar sorunsuz olsa da Aternos kullanıcı adı doğrulanamadı sorunu ile karşılaşan oyuncular mevcut.

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Çözümü

aternos kullanici adi dogrulanamadi hatasi cozumu

Minecraft severlerin birçoğu oyunun orijinal sürümüne sahip değil. Bu oyuncular harici launcher’lar ile oyunu oynayabiliyor. Ancak bazı sunucular bu oyuncuların oynamasına izin vermiyor. Aternos üzerinden açacağınız sunucuya hiç bir ayar yapmazsanız Aternos kullanıcı adı doğrulanamadı hatası alacaksınız. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek bu hatayı çözebilirsiniz.

  • İlk olarak Aternos’a giriş yapın.
  • Ardından sol taraftaki menüden ayarlar kısmına geçin.
  • Sunucu ayarları içerisindeki ” Korsan (Orijinal olmayan) ” seçeneğini aktifleştirin.
  • Sunucuyu yeniden başlatın.

Bu adımları uyguladıktan sonra Aternos kullanıcı adı doğrulanamadı sorunu almayacaksınız. Ancak oyunun korsan sürümünü oynamanızı tavsiye etmiyoruz. Şuanda Xbox Game Pass aboneliğine ayda 29.99 TL ödeyerek Minecraft’ın bütün oyunlarının orijinal sürümünü ve oyun dünyasındaki çoğu oyunu oynayabiliyorsunuz. Diğer oyunlar için hazırladığımız çözüm rehberleri için hata çözümleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir