Oyun Rehberleri

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi 2023

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi 2023

Hogwarts Legacy artık bütün oyuncuların erişimine açıldı. Deluxe paketini satın alan oyunculardan spoiler yemediyseniz bir an önce başlamanızı öneriyoruz. Oyuna yeni başlayacak oyuncular, hazırladığımız Hogwarts Legacy başlangıç rehberi sayesinde hikayede ilerlerken yapmanız gerekenleri kolayca öğrenecektir.

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi

Dikkatlice hazırladığımız Hogwarts Legacy başlangıç rehberi, Hogwarts Legacy evreninde maceraya atılmadan önce sizlerin işlerini kolaylaştıracaktır. Oyuna girmeden önce başlangıç rehberimizdeki ipuçlarını inceleyerek, karakterinizi hikaye içerisinde çok daha rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Harita Kullanımına Önem Verin

hogwarts legacy baslangic rehberi harita kullanimi

Derin hikayeli oyunlarda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de harita kullanımıdır. Hogwarts Legacy oynarken haritayı açarak birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Hangi görevin nerede bulunduğu, haritadaki bölgeleri, bölgeler içerisinde toplanabilir objelerin sayısı ve kaç tanesini topladığınız gibi önemli detaylara harita üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca her bölgedeki yaratıkların seviyelerini görebildiğiniz için karakterinizin orası için hazır olup olmadığı konusunda fikir edinmiş olursunuz.

Görevlere Gitmeden Önce Hazırlık Yapın

Hogwarts Legacy başlangıç rehberi içeriğimizde sıra görev öncesi hazırlığa geldi. Ana görevlere başlamadan önce mutlaka bir hazırlık yapmanızı öneriyoruz. Envanterinizi ve ekipmanlarınızı kontrol edin. Ana görevde ilerlerken bulabileceğiniz değerli eşyalar için üzerinizde yer açın. Ayrıca ekipmanlarınızı olabildiğince güçlendirin. Böylece düşmanlarınıza karşı çok daha fazla hasar verebilirsiniz.

The Caretaker’s Lunar Lament Görevini Atlamayın!

hogwarts legacy demiguise statues gorevi

Oyundaki bazı kapıları açmak için büyü öğrenmeniz gerekiyor. The Caretaker’s Lunar Lament görevini tamamlayarak bu büyüyü elde edebilirsiniz. Görev sırasında Demiguise Statues toplayarak lockpick seviyenizi 2’ye yükselteceksiniz. Böylece karakteriniz daha zorlu kapıları da açabilir duruma gelecektir. Bu görevi tamamlamak 10 ila 50 dakika sürse de ilerleyen aşamalar için gerekli olduğunu söylemek istiyoruz.

Kendi İksirlerinizi Hazırlayın

Oyun içerisinde kullanabileceğiniz farklı iksir türleri bulunuyor. Bu iksirleri J. Pippin’e uğrayarak doğrudan satın almak sizin için pahalı olacaktır. Bunun yerine ana görevleri yaparak elde edeceğiniz bitki masalarını kullanın. Bitki masasından elde edeceğiniz yaprakları iksir yapımında kullanabilirsiniz. Bitkilerin büyümesi 10 dakika süreceği için bu esnada farklı işlere de yoğunlaşabilirsiniz. Yapraklarınızı aldıktan sonra iksir istasyonuna gidip iksirleri üretin.

Efsanevi Eşyaları Toplayın

hogwarts legacy efsanevi esyalar

Bazı bölgelerde gezerken veya görev yaparken karşılaştığınız kutuların hepsini açmaya özen gösterin. İçerisinde çıkabilecek efsanevi eşyalar sayesinde çok daha güçlü bir karaktere ulaşabilirsiniz. Her efsanevi eşya çok güçlü değildir. Şansınıza bağlı olarak bulacağınız güçlü bir efsanevi eşya sizi uzun süre boyunca idare edecektir.

Çevreyi Detaylı Araştırın

Ana görevleri yaparken veya keşif için gittiğiniz bölgeleri detaylıca araştırın. Eğer oyundaki her şeyi toplamak istiyorsanız gittiğiniz bölgeleri tamamen araştırın. Haritayı açtığınız zaman o bölgedeki toplanabilir objelerin sayılarını görebiliyorsunuz. Her köşeyi dip bucak araştırarak toplanabilir nesneleri almayı unutmayın.

Hazırladığımız Hogwarts Legacy başlangıç rehberi burada bitiyor. Bizim gözden kaçırdığımız bir şey varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Diğer bilgilendirici içerikler için oyun rehberleri kategorisine göz atmayı unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Ücretsiz Sunucu Açma Rehberi
Oyun Rehberleri

Minecraft Ücretsiz Sunucu Açma Rehberi

Minecraft'ı dilerseniz tek başınıza dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. Oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynamak için diğer oyuncular tarafından açılmış sunucuları tercih edebilir veya kendi sunucunuzu kurabilirsiniz. Hazırladığımız Minecraft ücretsiz sunucu açma rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir