LOL Sesli Sohbet Sorunu – Mikrofon Sorunu Çözümü

LOL Sesli Sohbet Mikrofon Sorunu

League Of Legends oynayanların yaşamış olduğu en büyük problemlerden bir tanesi de takım içi sesli konuşma sorunudur. Sesli sohbet sisteminin mikrofonu görmemesi ile oluşan bu problemin çözümü için birkaç seçenek bulunmaktadır. LOL sesli sohbet sorunu ve konuşma problemi varsa üzülmeyin.

Discord ve benzeri sesli konuşma uygulamaları sebebiyle çok fazla tercih sebebi olmayan League Of Legends sesli konuşma sistemi halen bazı hatalara sahip. Çıktığı ilk günden beri büyük ses getiren bir uygulama olsa bile bu hatalar yüzünden oyuncuların ilk tercihi değil. Peki.. Bir çok oyuncunun sıkıntı yaşadığı lol sesli konuşma mikrofon sorunu çözümü için neler gerekli?

LOL Sesli Sohbet Mikrofon Sorunu Çözümü

League Of Legends oynarken sesli iletişimi kanser eden mikrofon sorunu çözümü aşağıdaki çözüm önerileri deneyebilirsiniz;

  • Eğer usb girişli bir mikrofon kullanıyorsanız mikrofonunuzun bağlı olduğu usb portunu değiştirebilirsiniz.
  • Jak girişli bir mikrofon kullanıyorsanız jak yuvasını temizleyip mikrofonu tekrar takarak sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Windows 10 gizlilik ayarlarından League of Legends uygulaması için mikrofon iznini kapalıysa açabilirsiniz.
  • Ses ayarları bölümünden mikrofonunuz devre dışı ise onu tekrar etkinleştirebilirsiniz.
  • Mikrofonu sürekli kullanan uygulamalarınızdan pasif hale getirebilirsiniz.

Eğer LOL Sesli Sohbet uygulaması mikrofonu görmüyorsa yukarıdaki çözümlerden bir tanesi size çözüm olacaktır. Tüm bunları denedikten sonra halen mikrofonunuz görünmüyorsa son çare olarak Windows işletim sisteminizi onarmayı deneyebilirsiniz. Peki sesli sohbet sisteminde başka sorunlarda mevcut mu? Evet mevcut. Bunlardan bir diğer sorun ise;

LOL Sesli Sohbete Bağlanamama Sorunu Çözümü

League of Legends oynarken aldığımız bir diğer sesli sohbet hatası ise sohbete bağlanamama üzerinedir. Bu durum genellikle istemci bakımları ve internet bağlantınız yüzünden yaşansa da sistematik olduğu zamanlarda mevcuttur. Peki League of Legends sesli sohbete bağlanamama sorunu nasıl çözülür?

  • VPN veya benzeri internet bağlantınızı etkileyen uygulamalar kullanıyorsanız oyuna girerken bu uygulamaları kapatın. Bağlantınızın stabil olduğundan emin olun.
  • Farklı bir DNS adresi tanımladıktan sonra tekrar deneyin.
  • Modeminizi yeniden başlatın.
  • Windows güvenlik duvarından League of Legends için izinleri tam hale getirin.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra oyun içinde arkadaşlarınızla sizde konuşmaya başlayabilirsiniz. Daha iyi bir takım oyunu için sesli iletişimin şart olduğunu düşünürsek umuyoruz ki bu rehber size çözüm olmuştur. Tüm bunlara rağmen LOL Sesli Sohbet Problemi çözülmemişse yorum bırakarak aldığınız hatayı ve denediğiniz çözüm yollarının tamamını belirtin.