Hata ve Çözümleri

LOL Güncelleme Yapılamadı Sorunu ve Çözümü

LOL Güncelleme Yapılamadı Sorunu ve Çözümü

League of Legends halen daha en çok oynanan moba oyunlarından birisi. Sürekli gelen güncellemeler ve karakter dengelemeleriyle birlikte oyunda her defasında farklı şampiyonlar öne çıkıyor. Tabi güncellemelerle birlikte gelen tek şey şampiyon dengelemeleri değil. Güncellemeler arasında performans ve oyun etkileşimini artıran yeniliklerde bulunuyor. Bunun yanı sıra güncelleme sonrasında oyuncular bir takım problemler yaşayabiliyor. LOL güncelleme yapılamadı sorunu buna en iyi örnek olabilir. Peki ya League of Legends güncelleme yapılamadı sorunu ve çözümü nedir?

LOL Güncelleme Yapılamadı Sorunu Nasıl Çözülür?

Yeni güncellemelerle birlikte azınlıkta olsa bazı oyuncular hata mesajı almaya başladılar. Bu hata mesajı oyun istemcisini açarken oyuncuların karşısına çıkıyor ve bu durum sürekli tekrarlanıyor. Oyun istemcisi açıldığında LOL güncelleme yapılamadı! hata mesajı ile karşılaşan oyuncuların uygulayabileceği bir kaç basit yöntem mevcut.

 • Oyun Dosyalarını Doğrulayın
  • Herhangi bir sebepten ötürü oyun dosyaları hasar görmüş olabilir. Bu nedenle bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Yapacağınız şey çok basit. Oyun istemcisini çalıştırıp sağ üstteki çark sembolüne tıklayıp ayarlar kısmına girin. Burada genel ayarlar bölümünü biraz aşağı kaydırdığınızda tam onarım butonunu göreceksiniz. Butona tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem bilgisayar ve internet hızınıza bağlı olarak kısa veya uzun sürebilir.
 • Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın
  • LOL güncelleme yapılamadı sorunu için önereceğim en iyi çözüm önerisidir. Bazı durumlarda kullandığınız işletim sisteminin tüm yetkilerini kullanmanız gerekebilir. Oyunu çalıştırırken Windows yetkilerini kullanmak için yönetici olarak çalıştırmalısınız. Bunu yapabilmek için istemciye sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin. Sürekli bunu yapmak istemiyorsanız sağ tıklayıp özellikler penceresini açın. Açılan pencereden Uyumluluk sekmesine geçin ve yönetici olarak başlat yazısının yanındaki kutucuğu tikleyip uygula ve tamam butonlarına basın. Artık uygulama yönetici olarak çalıştırılacaktır.
 • Her Şeyi En Baştan Kurun
  • Bütün çözüm yöntemlerini deneyip bir sonuç elde edemediyseniz oyunu bilgisayarınızdan komple kaldırın. Yalnız oyunu sadece programlar ve uygulamalar kısmından kaldırmayın. Oyunu bu şekilde silseniz bile bazı dosyalar geride kalabiliyor. Bunun önüne geçmek için Ccleaner uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu sayede oyunu bilgisayarınızdan sorunsuz bir şekilde tamamen kaldırmış olacaksınız.
 • Depolama Alanı Oluşturun
  • Güncelleme yapılırken yeni dosyaların indirilebilmesi için yeterli depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. Eğer yeterince boş alan yoksa yeni dosyalar düzgün bir şekilde yüklenemeyeceğinden dolayı bu hatayı almanız çok normaldir. Güncellemeleri yüklemeden önce oyunun yüklü olduğu yerde yeterince boş alan olduğundan emin olun.

LOL güncelleme yapılamadı sorunu ve çözümü için uygulayabileceğiniz adımlar bunlardır. Bu adımları uyguladıktan sonra halen daha aynı sorunla karşılaşıyorsanız lütfen Riot Games destek sistemi üzerinden ekstra yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca buna benzer hata ve çözümleri için yapılabileceklerin gelmesini istiyorsanız yorumlar kısmından bu isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

2 Yorum
 • Hasancan
  Hasancan
  17:52'de 21/04/2022

  Sorunun devam etmesine üzüldüm fakat sizin tarafınızdan yapılabilecekler bunlardır 🙂

  Reply
 • abdulrahman
  abdulrahman
  13:09'de 27/01/2022

  eyw

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir