League of Legends Yeniden Bağlan Hatası Çözümü

League of Legends Yeniden Bağlan Hatası Çözümü

Riot Games’in ülkemize yatırım yaparak oyunculara en düşük pinglerde oyun oynama deneyimini yaşattılar. En düşük gecikmeyle oyun oynamak çok iyi olsa da bazı durumlarda oyuncular bağlantı problemi yaşayabiliyor. League of Legends yeniden bağlan hatası yaşayan oyuncular anlık kopmalarla karşılaşabiliyor. Aşağıdaki çözüm önerileri ile bu problemi çözerek rekabetçi oyunlara devam edebilirsiniz.

League of Legends Yeniden Bağlan Hatası Çözümü Nedir?

Rekabetçi oyunlarda oyuncuların canını sıkan en büyük problem internettir. Yüksek hızlarda internet bağlantısı olan oyuncuların bazıları stabil bağlantıları olmadığı için bağlantı koplamaları yaşıyor. Böyle bir durumda kalındığında oyuna olan konsantrasyon da gidiyor ve takımın oyunu kaybetmesine neden olabiliyor. Sizler için sunduğumuz çözümleri sırasıyla deneyerek bu problemden kurtulabilirsiniz.

Modeminizi Resetleyin

Çok basit bir çözümmüş gibi gözükse de bir çok problemin çözümüdür diyebiliriz. Sabit IP adresi kullanmıyorsanız modemi her resetlediğiniz zaman yeni bir IP adresi modeminize tanımlanacaktır. Statik IP adresi kullanıyorsanız kullandığınız internet servis sağlayıcısını arayın ve yeni IP isteyin.

DNS’leri Sıfırlayın

Kullandığınız DNS adresi çok fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı için yavaşlama ve kopma sorunları yaşamanıza neden olabilir. Windows arama bölümüne CMD yazın ve ilk çıkan sonuca tıklayıp komut ekranını açın. Açılan siyah pencereye “ipconfig /flushdns” yazın ve ENTER tuşuna basın. İşlem tamamlandıktan sonra “ipconfig /renew” yazıp ve tekrar ENTER’a basın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna giriş yapın.

Eternet Kablosunu Kontrol Edin

Bazı durumlarda sorun donanımsal olabiliyor. Özellikle yerine tam oturmamış kablo bağlantıları kopma sorunlarına neden olabiliyor. Bütün kabloları sökün ve yerine tam oturduğundan emin olun. Bu işlemi modeminizin kabloları için de uygulayın.

League of Legends yeniden bağlan hatası için önerdiğimiz çözümler sonucunda bir netice alamazsanız Riot Games destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Lakin sorun apartmanınızdaki internet kutusunda da olabilir. Destek ekibiyle iletişime geçmeden önce servis sağlayıcınız ile görüşmeyi ihmal etmeyin. Hata ve çözümleri içeriklerimizin daha sık gelmesi için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Ücretsiz bültenimize katılarak paylaştığımız bilgilendirici içeriklerden ve oyun dünyasındaki son gelişmeleri içeren haberlerden bildirim alabilirsiniz.