Steam Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?

Steam Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?

Valve tarafından geliştirilen Steam platformu üzerinden milyonlarca oyuncu yüz binlerce oyunu oynayabiliyor. Bütün oyun geliştiricileri geliştirdikleri oyunları Steam platformuna yükleyip satış yapabiliyor. Oyunların fiyatı çoğunlukla geliştiriciler tarafından belirlense de bazı geliştiricileri Steam’in uyguladığı otomatik fiyatlandırmadan yararlanıyor. Bu nedenle bazı oyunların fiyatı çok pahalı olabiliyor. Durum böyle olunca oyuncular oyunu almak yerine o oyunun satın alınmış olduğu hesapları satın alıyorlar. Peki ya Steam hesabı satın almak güvenli mi?

Steam Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?

Steam platformundaki oyunların fiyatlı sürekli olarak değişebiliyor. Hemen hemen 2 ay önce 60 ₺ olan bir oyun şuanda 70-80 ₺’den burada satılıyor. Bu fiyat değişimleri genel olarak Steam tarafından belirlenmiş kur politikasına göre değişiklik gösterebiliyor. Oyuncularda bu değişiklikten yararlanarak bazı oyunlar ucuz iken farklı Steam hesaplarından satın alarak aracı internet siteleri üzerinden direkt olarak hesabı satıyorlar. Öncelikle bunun yasal olmadığını söylemek isteriz. Aynı şekilde hesap satın almanın da yasal olmadığı ortadadır.

Hesap alış veya satışı tespit edilen hesaplar direkt olarak kapatılmaktadır. Üstelik bununla da sınırlı kalınmıyor satışı gerçekleştirilen hesap kapatıldıktan sonra alan ve satan taraflar hakkında hukuki işlemler gerçekleştirilebilir. Ayrıca bu işlem hiç bir şekilde güvenli değildir. Çünkü hesabın ilk sahibi tarafı hesabım çalındı bahanesi ile Steam‘e başvurduğunda o hesabı sizden geri alabilir. Sevdiğiniz oyunu daha ucuza oynayabilmek için böyle yollara başvurmayın. 30-40 ₺ kar edicem derken çok daha fazla zarara uğrayabilirsiniz.

Oyuncuların araştırdığı Steam hesabı satın almak güvenli mi? sorusunun yanıtı verdik. Umarız verdiğimiz yanıt yeterince tatmin edici olmuştur. Sizlere tavsiyemiz oyunları kendi hesabınızla satın almanız ve gönül rahatlığıyla oynamanızdır. Bu tarz işlemler yapanları şikayet ederek platformun temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri içerikleri için sitemizi ziyaret etmeyi de unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir