Hata ve Çözümleri

Sons Of The Forest Çökme Sorunu

Sons Of The Forest Çökme Sorunu

Sons Of The Forest ile tekrardan adaya geri döneceğiz. Bu sefer karşılaşacağımız canavarlar çok daha güçlü ve akıllı olacak. Zorluklarla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalmaya çalıştığımız The Forest 2 (Sons Of The Forest) keyifli oyun deneyimi sunuyor. Yeni bir oyun olduğu için oyun deneyimini olumsuz etkileyen çökme sorunu yaşayan oyuncular olacaktır. Eğer sizler de Sons Of The Forest çökme sorunu yaşıyorsanız yazımızdaki çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Sons Of The Forest Çökme Sorunu Nasıl Çözülür?

sons of the forest cokme sorunu cozumu

Oyuncuların The Forest 2 olarak adlandırdığı Sons Of The Forest çok fazla oyuncu tarafından beklenen bir oyundu. The Forest’a göre daha iyi grafikler, animasyonlar ve detaylı çevre tasarımıyla oyuncuların karşısına çıktı. Genel anlamda akıcı bir deneyim sunabilse de bazı oyuncular çökme sorunu yaşadığını belirtti. Çökme sorununu ortadan kaldırmak için aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsiniz.

Dosya Bütünlüğünü Doğrulatın

Sons Of The Forest çıktığı gibi dünya genelinde çok fazla oyuncu oyunu indirmeye başladı. Bu da sunuculara ekstra yük anlamına geliyor. Eğer sizler de oyun çıktığı gibi indirdiyseniz bazı bağlantı sorunları nedeniyle dosyaları düzgün çekememiş olabilirsiniz. Steam kütüphanenizden oyuna sağ tıklayıp özellikler penceresini açın. Buradan oyun dosya bütünlüğünü doğrulatarak eksik dosyaların indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimlerini İnceleyin

Sons Of The Forest çökme sorunu ile karşılaşıyorsanız kullandığınız bilgisayar oyunu çalıştırmak için yeterli olmayabilir. Bilgisayarınızın donanımlarıyla Sons Of The Forest sistem gereksinimleri arasında bir karşılaştırma yapın. Eğer sisteminiz çok düşük kalıyorsa grafik ayarlarında değişiklikler yaparak oyunu oynamayı deneyebilirsiniz.

Oyun Önceliğini Artırın

Oyun açık iken arkaplanda çalışan uygulamalar (Chrome ve Discord gibi) performans kaybına ve hatta çökme sorunlarına neden olabilir. Bilgisayarın gücünün büyük bir çoğunluğunu oyuna aktarılmasını sağladığınızda bu sorun çözülecektir. Oyunu yönetici olarak çalıştırdıktan sonra görev yöneticisini açın ve detaylar sekmesine geçiş yapın. Bu sekmede oyunu bulun ve sağ tıklayıp önceliklendirmeyi ayarla kısmından yüksek veya gerçek zamanlıyı seçin.

Sons Of The Forest çökme sorunu için hazırladığımız çözüm önerileri bunlardı. Bu yöntemleri denedikten sonra eğlenceye kaldığınız yerden sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. Sizin önerdiğiniz çözüm yöntemleri varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir