Hata ve Çözümleri

Twitch Yayını Geri Sarma Nasıl Çözülür?

Twitch Yayını Geri Sarma Sorunu ve Çözümü

En popüler yayın platformu Twitch, Korona virüs etkisiyle kullanıcı sayısını epey artırdı. Artık yayıncılar önceye oranla neredeyse 2 kat izleyici sayılarını görüyor. Twitch platformu kullanıcılarına neredeyse sorunsuz bir deneyim sunuyor diyebiliriz. Ancak bazı kullanıcılar Twitch yayını geri sarma sorunu ile karşılaşmakta. Bu sorunun çözümü ise oldukça basit.

Twitch Yayını Geri Sarma Sorunu ve Çözümü

Kullanıcılar herhangi bir yayını izlerken en heyecanlı anda yayın 2 veya 3 saniye geriye sarma problemi yaşayabiliyor. Böyle bir durumun yaşanmasına sebep olan bir çok etken olabilir. Bunlara örnek olarak internet tarayıcısının güncel olmaması, internetin düzgün bir şekilde bilgisayarınıza gelemiyor oluşu gibi şeyler verilebilir. Aşağıdaki yöntemler ile bu sorunu aşabilir ve herhangi bir takılma sorunu yaşamadan yayınları keyifle izleyebilirsiniz.

İnternet Tarayıcınızı Güncelleyin

Twitch yayını geri sarma sorunu ve çözümü için deneyebileceğinizilk yöntem budur. Kullandığınız internet tarayıcısı güncel sürümde olmayabilir. Bu nedenle yayın veya video izlerken anlık olarak geri sarma, videonun takılması tarzında sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle bir şeyin olma olasılığı düşüktür lakin kullandığınız tarayıcının ayarlar bölümünden veya resmi internet sitesi üzerinden yeni versiyonunu yükleyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Modeminizi Yeniden Başlatın

Yayınların anlık olarak donması veya geri sarmasının bir diğer nedeni o anda yayın veya videoyu yükleyebilecek internet hızınızın olmamasıdır. Bu durum bulunduğunuz bölgedeki altyapıdan kaynaklanmıyor ise eğer modeminizi bir defa kapatıp açmanız çözüm olabilir. Modemi kapatıp açarak yeni bir ip adresi ile internetinizi kullanabilirsiniz tabi sabit ip kullanmıyorsanız.

Arka Planda Yapılan İndirmeleri Durdurun

Oyun oynayan oyuncular bir yandan oyun oynarken bir yandan da yayın izlemeyi seviyorlar. Fakat siz yayın izlerken arkada başka bir program indirme yapıyor ise bu durum yayını izlemenize problem olabilir. Özellikle yüksek bir internet hızınız yok ise yayın izlerken başka bir şey indirmeyin. Görev yöneticisini açarak hangi programın internet harcayıp harcamadığını denetleyebilirsiniz.

Twitch yayını geri sarma sorunu ve çözümü için yapabileceğiniz adımlar bunlardır. Problemin sizden kaynaklandığını düşünmüyorsanız Twitch destek sistemi üzerinden iletişime geçerek durumu belirtebilirsiniz. Bunun gibi daha fazla hata ve çözümleri rehberi gelmesini istiyorsanız yorumlar kısmından bu isteklerinizi yazabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir