Hata ve Çözümleri

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

Genel bir oyuncu kitlesi oyunu hatasız bir şekilde oynayabilse de oyuncuların bir kısmı hata aldığı için Valorant oyununa giremiyor. İşletim sistemi olarak Windows 11 kullanan oyuncular hatalarla çok sık karşılaşabiliyor. Valorant VAN 1067 hatası da güncel işletim sistemi olarak Windows 11 kullananların çok sık karşılaştığı bir hatadır.

Valorant VAN 1067 Hatası Nasıl Çözülür?

Riot Games’in çıkarttığı FPS oyunu Valorant düzenli olarak gelen dengelemeler ve güncellemeler ile sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Yeni güncellemeler ile dengelemelerin haricinde oyunun stabil çalışması için iyileştirmeler de yapılıyor. Bu güncellemelerin bazıları oyuncuların işletim sistemleri ile uyumlu olmayabiliyor. Böyle bir durumda ise oyun açılmıyor ve oyuncular birbirinden farklı hata mesajları ile karşılaşabiliyor.

Valorant VAN 1067 hatası için çözümü anlatmadan önce bu hatanın neden ortaya çıktığını açıklayalım. VAN 1067 hatası oyuncuların bilgisayarlarında açmadı veya açmayı unuttu bir ayardan kaynaklanıyor. Özellikle BIOS ayarlarının doğru olarak yapılandırılmaması bu hatayı tetikliyor diyebiliriz. Aşağıda yer alan adımları sırasıyla uyguladığınızda bu sorunu ortadan kaldıracak ve sorunsuz bir şekilde oyuna giriş yapabileceksiniz.

  • İlk olarak bilgisayarınızı kapatın ve açılırken BIOS’a girin. BIOS ayarlarını açabilmek için bilgisayarınız açılırken F2 veya F10 tuşlarına basmanız gerekiyor. Fakat bu tuşlar her anakart modeli için aynı değil. Bu işlemi yapmadan önce internetten hangi tuşa basarak BIOS ayarını açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • BIOS ayarlarına girdikten sonra Security bölümünü açın ve Intel Platform Trust Technology ayarını Enable olarak değiştirin. Ardından aynı sekmede bulunan Secure Boot özelliğini de Enable olarak değiştirin. Bütün ayarları kaydettikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlem Valorant TPM 2.0 gerekli hatası çözümü ile benzer olduğu için sitemizde yer alan ilgili konuya giderek detayları öğrenebilirsiniz.

Her şeyi doğru olarak yaptıysanız Valorant VAN 1067 hatası çözülmüş olacaktır. Windows 11 yeni bir işletim sistemi olduğu için bu tarz hatalar ile karşılaşmanız oldukça normaldir. Umarız sorunu çözmenizde yardımcı olabilmişizdir. Ayrıca sorunun çözülüp çözülmediğini yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir