Hata ve Çözümleri

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür? Bütün Çözüm Yöntemlerini Paylaşıyoruz!

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Riot Games tarafından geliştirilen oyunların bir çoğu hemen hemen bütün bilgisayarlarda oynanabilecek şekilde geliştiriliyor. Oyunlar her ne kadar stabil olsa da oyuncuların bazıları sorunlar yaşamaya devam ediyor. Siyah ekran sorunu da bunlardan bir tanesi. Valorant siyah ekran sorunu için kesin çözüm önerilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Valorant Siyah Ekran Sorunu Çözüm Yöntemleri

Valorant oyuncuları siyah ekran problemiyle genellikle rekabetçi oyunlarda karşılaşıyor. Durum böyle olunca oyunu kapatıp açıp sorunun geçmesi için çabalarken oyunları kaybedebiliyor. Bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan şey ise oyun dosyalarının eksik yüklenmesidir. Bunun çözümü ise oldukça basittir.

Oyunu Baştan Kurun (Sorunun Kesin Çözümü!)

Valorant siyah ekran sorunu kesin çözümü için ilk önce oyunu tamamen bilgisayardan kaldırıp tekrardan indirin. İnternet bağlantınızın stabil olup olmadığını kontrol edin. Modeminizi 5-6 gün veya daha fazla süre boyunca kapatıp açmadıysanız IP adresiniz şişebilir.

Bu nedenle indirme hızınızda yavaşlama veya anlık kopmalar yaşayabilirsiniz. Bu durumda Valorant’a gelen güncellemeleri indirirken bazı dosyaların atlanması gibi problemler yaşanabilir. Tüm bu işlemlerin ardından oyunu Valorant Resmi sitesi üzerinden oyunu indirip kurulumu tamamlayın.

valorant siyah ekran cozumu

Yönetici Yetkisiyle Çalıştırın

Valorant siyah ekran sorunu ile karşılaştıysanız oyunu baştan kurduktan sonra ilk önce yönetici olarak çalıştırın. Oyunu yönetici olarak çalıştırdığınız zaman oyun özelliklerini kullanabilmesi için bütün yetkileri vermiş olacaksınız. Böylece sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Ekran Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Yukarıdaki çözümleri uyguladıktan sonra halen daha sorun çözülmediyse ekran kartı sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsiniz. Ekran kartı sürücüsünün eski veya desteklenmeyen bir sürümünün yüklü olması bu tarz problemler yaşamanıza neden olabilir.

Ekran kartını tam olarak bilgisayardan kaldırmak için DDU (Display Driver Uninstaller) isimli programı kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde herhangi bir kalıntı bırakmadan sürücüleri kaldırabilirsiniz.

Sonuç

Valorant siyah ekran sorunu yaşayanlar bu çözüm yöntemlerini uygulayarak oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirler. Herhangi bir sonuca ulaşamadıysanız Riot Games destek birimi ile iletişime geçerek sorunla ilgili çok daha detaylı çözüm önerileri alabilirsiniz. Ayrıca oyuna girdiğinizde ekranda titreme ile karşılaşırsanız oyuncukonseyi.com/valorant-ekran-titremesi-sorunu-nasil-cozulur/ bağlantısına tıklayarak neler yapabileceğinize ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir