Valorant Siyah Ekran Sorunu

Valorant Siyah Ekran Sorunu

Riot Games tarafından geliştirilen oyunların bir çoğu hemen hemen bütün bilgisayarlarda oynanabilecek şekilde geliştiriliyor. Oyunlar her ne kadar stabil olsa da oyuncuların bazıları sorunlar yaşamaya devam ediyor. Valorant siyah ekran sorunu da bunlardan bir tanesi. Aşağıda anlattığımız yöntemle bu problemi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Valorant Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant oyuncuları siyah ekran problemiyle genellikle rekabetçi oyunlarda karşılaşıyor. Durum böyle olunca oyunu kapatıp açıp sorunun geçmesi için çabalarken oyunları kaybedebiliyor. Bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan şey ise oyun dosyalarının eksik yüklenmesidir. Bunun çözümü ise oldukça basittir.

Sorunun çözümü için ilk önce oyunu tamamen bilgisayardan kaldırın. Ayrıca internet bağlantınızın stabil olup olmadığını kontrol edin. Modeminizi 5-6 gün veya daha fazla süre boyunca hiç kapatıp açmadıysanız IP adresiniz şişebilir. Bu nedenle indirme hızınızda yavaşlama veya anlık kopmalar yaşayabilirsiniz. Bu durumda Valorant’a gelen güncellemeleri indirirken bazı dosyaların atlanması gibi problemler yaşanabilir. Tüm bu işlemlerin ardından oyunu Valorant Resmi sitesi üzerinden oyunu indirip kurulumu tamamlayın.

Yukarıdaki çözümleri uyguladıktan sonra halen daha sorun çözülmediyse ekran kartı sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsiniz. Ekran kartı sürücüsünün eski veya desteklenmeyen bir sürümünün yüklü olması bu tarz problemler yaşamanıza neden olabilir. Ekran kartını tam olarak bilgisayardan kaldırmak için DDU (Display Driver Uninstaller) isimli programı kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde herhangi bir kalıntı bırakmadan sürücüleri kaldırabilirsiniz.

Valorant siyah ekran sorunu yaşayanlar bu çözüm yöntemlerini uygulayarak oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirler. Herhangi bir sonuca ulaşamadıysanız Riot Games destek birimi ile iletişime geçerek sorunla ilgili çok daha detaylı çözüm önerileri alabilirsiniz. Bu tarz hata ve çözümleri rehberleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!