Valorant Ekran Titremesi Sorunu Nasıl Çözülür? Adım Adım Anlattık!

Valorant Ekran Titremesi Sorunu Nasıl Çözülür? Adım Adım Anlattık!

Valorant piyasaya çıktığı ilk günden beri dünya çapınca milyonlarca oyuncuya erişti. Oyuncuların diğer fps oyunlarından ziyade Valorant’ı seçmesinin bir sebebi de oyunun stabil oluşu ve sürekli geliştirilmesidir. Fakat bazı oyuncular çok garip sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Valorant ekran titremesi sorunu da bunlardan bir tanesi. Peki bu sorunun çözümü nedir?

Valorant Ekran Titremesi Sorunu Çözüm Yolları

Milyonların oynadığı Valorant hemen hemen her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Lakin herkes oyunu sıfır sorunla oynayamıyor. Oyuncuların bir kısmı oyunu oynarken bir takım hatalar alabiliyorlar.

Özellikle ekran titremesi ve buna bağlı olarak oyunun akıcı olmaması oyuncuların diğer oyunlarda da karşılaştığı bir sorun ama Valorant’ta bu sorunlar çok can sıkıcı olabiliyor.

Rekabeti seven oyuncuların yaşayabileceği ekran titremesi sorununun çözümü için deneyebileceği iki yöntem bulunuyor. İşte sorunun çözümü için yapılabilecekler;

Ekran Yenileme Hızını Değiştirmek

İlk olarak siz oyunu oynarken ekranın titremesinin genel nedeni oyunun ekran yenileme hızı ile kullandığınız ekranın yenilenme hızının eşitlenememesidir. Oyundan 140 FPS almanıza rağmen ekranınız 60 Hz çalışıyorsa Valorant ekran titremesi sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda oyun içerisinden V-Sync ayarını açarak oyunu stabil hale getirebilirsiniz.

Buna ek olarak ekran kartı ve Windows görüntü ayarlarından ekran yenilenme hızı ayarlarını da aynı yapmalısınız. Ekranınız 120 Hz destekliyorsa mutlaka Windows ve grafik sürücüsü yazılımından tazeleme oranlarını birbiriyle eşitlemelisiniz. Bir çok oyuncu bu yöntem ile sorunu çözebiliyor.

Ekran Kartı Sürücüsünü Güncellemek

Bir diğer çözüm önerisi ise ekran kartını sürücünüzün güncel olmaması veya hatalı yüklenmiş olabilmesi. Ekran kartı sürücüsünü bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak için DDU (Display Driver Uninstall) programını indirin. Bu program ile ekran kartını komple kaldırdıktan sonra ekran kartınızın sitesinden en güncel sürücüyü indirin ve kurulumu tamamlayın.

Sonuç

Valorant ekran titremesi sorunu için deneyebileceğiniz iki adet çözüm yolu bulunuyor. Bu yöntemleri denemenize rağmen herhangi bir çözüm elde edemediyseniz Riot Games destek sistemi üzerinden ekstra yardım alabilirsiniz. Ayrıca oyunun açılış ekranında takılıyorsanız oyuncukonseyi.com/valorant-acilis-ekraninda-kalma-sorunu/ bağlantısına tıklayarak sunduğumuz çözümleri uygulayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Guardians Of The Galaxy Sistem Gereksinimleri

Guardians Of The Galaxy Sistem Gereksinimleri

Marvel karakterleri ile birbirinden zorlu maceraların içerisine gireceğiniz Marvel's Guardians of the Galaxy çıkış yaptı. Oyun çıktığı gibi Steam üzerinden çok olumlu inceleme puanına ulaştı. Hem Guardians of the Galaxy
Minecraft Elitra Nasıl Bulunur?

Minecraft Elitra Nasıl Bulunur?

Minecraft, bizlere birçok farklı dünyaların kapısını açan ve uçsuz bucaksız diyarlarda gezmemizi sağlayan bir oyun olarak öne çıkıyor. Oyunda daha hızlı ilerlemek ve uçmak için de hilesiz bir yol bulunuyor.
Sea of Thieves Türkçe Dil Desteği Geldi!

Sea of Thieves Türkçe Dil Desteği Geldi!

Rare Ltd tarafından geliştirilen Sea of Thieves içeriği ve oynanışı ile oyuncuların gözdesi haline gelmişti. Ülkemizde de çok fazla oyuncu tarafından oynanan Sea of Thieves için Türkçe dil desteği sonunda
New World Yeni Sunuculara Başlanır Mı?

New World Yeni Sunuculara Başlanır Mı?

MMORPG türüne çok iyi giriş yapıp, kitlesini çok hızlı kaybeden bir oyun dersek birçok oyuncu New World'ü söyleyecektir. Bunun belli başlı sebepleri var ancak en bilineni oyundaki hatalar sebebiyle oyunun
FM 2023 En İyi Taktikler

FM 2023 En İyi Taktikler

Oyuncular Football Manager kariyerlerinde kendi taktiklerini sıfırdan oluşturabiliyor. Aynı zamanda diğer oyuncular tarafından hazırlanmış taktikleri de kullanabiliyorlar. FM 2023 en iyi taktikler arasından bir tanesini seçip onun üzerinden oynamalar yapmayı
Valorant Badge Nedir? Nasıl Alınır?

Valorant Badge Nedir? Nasıl Alınır?

Çoğu Valorant oyuncusu oynadığı favori karakterlerinin istatistiklerini diğer oyunculara göstermek ister. Riot Games, geçtiğimiz iki yılda topluluğunu büyütmek için oyuna sürekli olarak yeni içerikler ekliyor. Valorant badge sistemi bu yeniliklerden
FiveM Hakkında Bilinmesi Gerekenler

FiveM Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GTA 5 oyunu çıktığı ilk günden beri milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynandı. Oyunu her anlamda bitiren oyuncular artık yapacak bir şey bulamadığında rol yapmak için FiveM sunucularına girmeyi tercih ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir