Hata ve Çözümleri

CS2 Siyah Ekran Sorunu Çözümü 2024

CS2 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Oyuna gelen yeni güncellemelerin ardından bazı oyuncular CS2 siyah ekran sorunu ile karşılaştığı için çözümü konusunda yardım aramaya başladı. Açılışta siyah ekran geçilemediği için oyun deneyimini olumsuz yönde etkiliyordu. Hatta birçok oyuncu oyuna giremediği için belli bir süre rekabetçi karşılaşmalara giremediği için sıralama kaybetti. Bu içeriğimizde Counter Strike 2 siyah ekran sorunu çözümü için paylaşacağımız yöntemleri uyguladığınız zaman sorun ortadan kalkacaktır.

CS2 Siyah Ekran Sorunu Neden Olur?

CS2 açılışta siyah ekran sorunu birçok farklı nedenle ortaya çıkabiliyor. Özellikle güncelleme sonrasında bazı nedenlerden dolayı oyun dosyalarının bozulması bu durumu tetikliyor. Güncel olmayan sürücüler ile oyuna girmeye çalışıyorsanız Counter Strike 2 açılış ekranında siyah ekran aşamasını geçemeyebilirsiniz. Bunlara ek olarak bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs yazılımlarının çok sert müdahaleler uygulaması da bu soruna neden olabilir.

cs2 siyah ekran sorunu neden olur

CS2 Siyah Ekran Sorunu Çözümü Nedir? 2024

Counter Strike 2 hemen hemen birçok bilgisayarda sorunsuz olarak çalışabiliyor. Ancak yeni güncellemeler geldikçe güncel olmayan donanımlara sahip oyuncular oyuna girmekte sorunlarla karşılaşıyor. Counter Strike 2 siyah ekran sorunu da bunlardan biridir. Aşağıda yer verdiğimiz çözüm önerileri bu sorunu çözmek için yeterli olacaktır.

Oyunu Pencereli Modunda Başlatın

Oyuncuların karşılaştığı CS2 siyah ekran sorunu için paylaşacağımız ilk çözüm yöntemi oyunu pencereli olarak başlatmak olacaktır. Oyunu rekabetçi olarak oynayanların birçoğu kendi rahat ettiği özel çözünürlükler kullanıyor. Özel çözünürlük ile oynamak çok rahat hissettirse de Counter Strike 2 siyah ekranda takılı kalma sorunlarına neden olabiliyor. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Steam kütüphanesinden CS 2’ye sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın.
 • Başlatma seçenekleri kutucuğuna “-windowed” yazın ve pencereyi kapatın.
 • Oyunu yönetici olarak çalıştırdığınız zaman pencereli olarak açılacaktır.

Counter Strike 2 Dosya Bütünlüğünü Kontrol Edin

Diğer oyunlarda olduğu gibi CS2’de de oyunun dosya bütünlüğünü denetlemek çoğu sorunu çözmektedir. Dosya bütünlüğünü doğrulama işlemini yaparak eksik veya hatalı oyun dosyalarını düzeltebilirsiniz. Oyun dosyalarını doğrulama işleminin tamamlanma süresi bilgisayar donanımınıza ve internet hızınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Doğrulama yapılırken herhangi bir sorun yaşamamak için bilgisayarı kullanmamanızı öneriyoruz. Dosya doğrulamak için:

 • Steam uygulamasından hesabınıza giriş yapın.
 • Kütüphaneye girin ve Counter Strike 2 oyununa sağ tıklayıp özellikleri açın.
 • Özellikler penceresi açıldığı zaman sol tarafta “Yerel Dosyalar” menüsüne tıklayın.
 • Son olarak “Oyun dosya bütünlüğünü doğrula” butonuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Ekran Kartı Sürücülerini Güncelleyin

CS2 siyah ekran sorunu çözümü için mevcut ekran kartı sürücülerini güncelleyebilirsiniz. Kullandığınız ekran kartı ne olursa olsun mutlaka en güncel sürücülerini yüklemenizi öneriyoruz. Böylece çoğu oyunu sorunsuz bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Eski grafik sürücüsünü bilgisayarınızdan tam olarak kaldırmak için DDU (Display Driver Uninstaller) programını kullanmanız gerekiyor. Display Driver Uninstaller programını kullanarak eski ekran kartı sürücüsünü kaldırmak için:

 • Masaüstüne indirdiğiniz Display Driver Uninstaller uygulamasını çalıştırın.
 • Programı ilk çalıştırdığınız zaman karşınıza açılan ayarlar penceresini sağ alttaki “Kapat” butonuna tıklayarak kapatın.
 • DDU programının sağ tarafında bulunan “Select device type” açılır menüsünden GPU’yu seçin.
 • Ardından bilgisayarınızda takılı olan ekran kartı markasını seçin. (NVIDIA, AMD veya INTEL)
 • Programın sol üstündeki “Clean and restart” butonuna tıklayın.
 • İşlemler tamamlanıp bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra kullandığınız ekran kartının sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurulum işlemini tamamlayın.

CS2 siyah ekran sorunu çözümü için yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Sizler için önerdiğimiz çözümler haricinde sizin bildiğiniz yöntemler varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Daha fazla Counter Strike 2 hata çözümleri için ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir