Hata ve Çözümleri

Dead Island 2 Çökme Sorunu Çözümü 2024

Dead Island 2 Çökme Sorunu Çözümü

Bazı oyuncular oyunun PC sürümünü oynarken Dead Island 2 çökme sorunu ile karşılaştığını belirtiyor. Çökme sorunu genellikle yükleme ekranlarında veya çok kalabalık olan yerlerde ortaya çıkıyor. İçeriğimizde yer vereceğimiz çözüm yöntemleri sayesinde muhteşem grafiklere sahip Dead Island 2 oyununu çökmeden keyiflice oynayabilirsiniz.

Dead Island 2 Çökme Sorunu Nasıl Çözülür?

dead island 2 cokme sorunu nasil cozulur

Deep Silver Dambuster Studios’un geliştirdiği Dead Island 2 için iyi bir çıkış yaptı diyebiliriz. Oyuncuların birçoğu oyundaki kaliteli grafikleri ve akıcı oyun deneyimini çok sevdi. Bunun yanı sıra oyunda çok fazla sorunla karşılaşıp keyif alamayan oyunlar da mevcut. Dead Island 2 çökme sorunu da bu tarz keyif kaçırıcı hatalardan bir tanesidir. Aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Cache Dosyasını Temizleyin

Epic Games üzerinden indirilen oyunlarda karşılaştığınız hataları çözmek için cache dosyasını temizlemeyi deneyebilirsiniz. Cache temizlemek için çalıştırı açın ve %localappdata% yazıp tamam tuşuna basın. Açılan klasör içerisinde Epic Games Launcher’ı açın. Saved klasörüne girin ve webcachce’i silin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna girin. Cache temizledikten sonra oyunun ilk yüklenme süresi artabilir.

Dead Island 2’yi Pencereli Olarak Başlatın

Oyunun açılış ekranında Dead Island 2 çökme sorunu yaşıyorsanız bir de pencereli olarak çalıştırmayı deneyin. Oyundaki hikayeye başlamadan önce ayarlara girin ve video ayarlarından tam ekran modunu pencereli olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra hikayeyi başlatın. Oyun yüklendikten sonra ALT + ENTER yaparak tekrardan tam ekran yapabilirsiniz.

Oyun Dosyalarını Tamir Edin

Dosya doğrulatmak birçok sorunu kolayca çözmektedir. Özellikle yeni çıkan oyunlarda karşılaşılan sorunları dosyaları doğrulatarak çözebilirsiniz. Epic Games’i çalıştırın, kütüphaneye tıklayın Dead Island 2’nin yanındaki üç noktaya tıklayın. Ardından yönet seçeneğine girin ve doğrula butonuna basın. Bu işlemin tamamlanması uzun sürebilir ancak sorunu çözecektir.

Oyunu Baştan İndirin

Oyun dosyalarını onarsanız bile çökme sorunları devam edebilir. Oyunu en baştan indirmek bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Oyunu tekrardan indirirken stabil bir internet bağlantınız olduğundan emin olmanızı öneriyoruz. Böylece sorunsuz bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

Oyuncuların karşılaştığı Dead Island 2 çökme sorunu için sunacağımız çözüm önerileri bunlardı. Verdiğimiz önerileri uygulayarak oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hata ve çözümleri kategorisini ziyaret ederek diğer oyunlardaki hataların çözüm yöntemlerini anlattığımız içeriklere ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir