Valorant Açılış Ekranında Kalma Sorunu Çözümü

Valorant Açılış Ekranında Kalma Sorunu Çözümü

Riot Games oyunlarını sürekli güncelleyerek oyunculara muhteşem oyun deneyimi sunuyor. Lakin güncellemelerin bazılarından sonra oyuncular teknik sorunlar yaşayabiliyor. Valorant açılış ekranında kalma sorunu yeni güncellemelerden sonra oyuncuların karşısına çıkmaya başladı. Bu sorunun ortaya çıkmasının arka planında çok farklı nedenler olabilir.

Valorant Açılış Ekranında Kalma Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant hemen hemen her sistemde oynanabiliyor. Çok iyi bilgisayara sahip oyuncuların olduğu gibi düşük sistemlerden de Valorant oynayanların sayısı bir hayli fazla. Her kesimden oyuncuya hitap etmesi çok iyi lakin bilgisayarı iyi olmayanlar yenilikçi güncellemelerin ardından enteresan sorunlar yaşıyor. Oyunun açılış ekranında kalması da bu problemlerden bir tanesi. Aşağıdaki çözüm önerilerini deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

 • Valorant Dosyaları Zarar Görmüş Olabilir
  • Bir güncelleme esnasında yaşanan indirme problemi vb. gibi nedenlerden dolayı güncellemeler eksik veya hasarlı olarak yüklenmiş olabilir. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey oyun dosyalarını bilgisayardan tamamen kaldırıp stabil internet bağlantısı ile tekrardan indirmektir. Böylece bütün dosyaları sorunsuz bir şekilde indirmiş olacaksınız.
 • İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin
  • Herhangi bir sebepten ötürü internet bağlantısında anlık kopmalar olabilir. Modeminizi fişten çıkartıp veya kapatıp 10-30 saniye sonra tekrardan açın. Sabit IP kullanmıyorsanız modeminize yeni bir IP adresi atanacaktır. Yeni IP adresi ile daha sağlıklı bir internet bağlantısı elde edebilirsiniz. Sabit IP kullanıyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşüp IP adresinin değişikliği talep edin.
 • Oyun Sunucularından Kaynaklı Bir Problem Olabilir
  • Oyuna bağlandığınız lokasyon (EU-TR-US) üzerinde bulunan sunucularda bir sorun olabilir. Sorun olmasına da gerek yok, herhangi bir aşırı yoğunluk durumunda açılış ekranında bekleme süreniz artabilir veya bu ekran hiç geçmeyebilir. Ne yazık ki bu durumda sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Yapabileceğiniz tek şey sunucuya girişlerin hafiflemesini beklemek olacaktır.
 • DNS Adresini Değiştirin
  • Otomatik atanmış DNS adresi kullanmıyorsanız farklı DNS’lere geçmek bu sorunu çözmenizde yardımcı olabilir. Bir çok oyuncu Google DNS adresini kullanmayı tercih ediyor. Sizler daha farklı DNS adreslerine yönelebilir veya otomatik DNS ataması yapabilirsiniz.

Yukarıda sunduğumuz çözüm önerileri Valorant açılış ekranında kalma sorunu yaşayan oyuncuların oyuna giriş yapabilmesini sağlayabilir. Tüm çözüm önerilerini denedikten sonra herhangi bir netice alamadıysanız Riot Games destek ekibine sorununuzu bildirip daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca hata ve çözümleri içerikleri paylaşıldığı zaman bildirim almak isterseniz ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.