Hata ve Çözümleri

Valorant Açılış Ekranında Kalma Sorunu Çözümü Nedir? Oyun Giriş Ekranında Kalıyor İse Mutlaka Bakmalısın!

Valorant Açılış Ekranında Kalma Sorunu Çözümü

Riot Games oyunlarını sürekli güncelleyerek oyunculara muhteşem oyun deneyimi sunuyor. Lakin güncellemelerin bazılarından sonra oyuncular teknik sorunlar yaşayabiliyor. Valorant açılış ekranında kalma sorunu yeni güncellemelerden sonra oyuncuların karşısına çıkmaya başladı. Bu sorunun ortaya çıkmasının arka planında çok farklı nedenler olabilir.

Valorant Açılış Ekranında Kalma Sorunu Çözüm Yöntemleri

Valorant hemen hemen her sistemde oynanabiliyor. Her kesimden oyuncuya hitap etmesi çok güzel bir şey ancak bilgisayarı iyi olmayanlar yenilikçi güncellemelerin ardından enteresan sorunlar ile karşılaşabiliyor. Valorant açılış ekranında kalma sorunu da bu problemlerden bir tanesi.

Valorant giriş ekranında kalıyor ise aşağıdaki yöntemleri kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Valorant Dosyalarını Doğrulayın

Bir güncelleme esnasında yaşanan indirme problemi vb. gibi nedenlerden dolayı güncellemeler eksik veya hasarlı olarak yüklenmiş olabilir. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey oyun dosyalarını bilgisayardan tamamen kaldırıp stabil internet bağlantısı ile tekrardan indirmektir. Böylece bütün dosyaları sorunsuz bir şekilde indirmiş olacaksınız.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Herhangi bir sebepten ötürü internet bağlantısında anlık kopmalar olabilir. Modeminizi fişten çıkartıp veya kapatıp 10-30 saniye sonra tekrardan açın. Sabit IP kullanmıyorsanız modeminize yeni bir IP adresi atanacaktır. Yeni IP adresi ile daha sağlıklı bir internet bağlantısı elde edebilirsiniz. Sabit IP kullanıyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşüp IP adresinin değişikliği talep edin.

Oyun Sunucularının Açık Olduğundan Emin Olun

Oyuna bağlandığınız lokasyon (EU-TR-US) üzerinde bulunan sunucularda bir sorun olabilir. Sorun olmasına da gerek yok, herhangi bir aşırı yoğunluk durumunda açılış ekranında bekleme süreniz artabilir veya bu ekran hiç geçmeyebilir. Ne yazık ki bu durumda sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Yapabileceğiniz tek şey sunucuya girişlerin hafiflemesini beklemek olacaktır.

DNS Adresini Değiştirin

Otomatik atanmış DNS adresi kullanmıyorsanız farklı DNS’lere geçmek bu sorunu çözmenizde yardımcı olabilir. Bir çok oyuncu Google DNS adresini kullanmayı tercih ediyor. Sizler daha farklı DNS adreslerine yönelebilir veya otomatik DNS ataması yapabilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Oyun açılıyor ama Valorant riot games ekranında kalıyor ise ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu çözüm yöntemi birçok oyunda karşılaşılan açılmama sorununu çözebiliyor. Eğer ekran kartı sürücüsü güncel ise komple kaldırıp sıfırdan temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sonuç

Yukarıda sunduğumuz çözüm önerileri Valorant açılış ekranında kalma sorunu ile karşılaşan oyuncuların oyuna giriş yapabilmesini sağlayabilir. Tüm çözüm önerilerini denedikten sonra herhangi bir netice alamadıysanız Riot Games destek ekibine sorununuzu bildirip daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Valorant giriş ekranında kalıyor hatası için sizin bildiğiniz çözüm yöntemleri varsa yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca oyunlarda karşılaşılan diğer hataların çözümleri için oyuncukonseyi.com/hata-cozumleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir