Manor Lords Para Kazanma Rehberi! Oyunda Zengin Olma İpuçlarını Paylaşıyoruz

Manor Lords Para Kazanma Rehberi

Orta Çağ temalı şehir kurma ve geliştirme oyunu olan Manor Lords, keyifli bir deneyim sunuyor. Şehrinizi geliştirebileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor ancak her birinin ucu paraya dokunuyor. Bu yazımızda, gelişim sürecinizi hızlandıracak Manor Lords para kazanma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Manor Lords Para Çeşitleri

Nasıl daha hızlı altın kazanabileceğinizi anlatmadan önce oyundaki para birimleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Böylece hangi para biriminin ne işe yaradığı konusunda oluşan kafa karışıklığını giderebiliriz.

Manor Lords oyununda kullanabileceğiniz “Bölgesel Zenginlik” ve “Hazine” olmak üzere iki farklı para birimi yer alıyor. Bölgesel zenginlik adı altında toplanan para, bölgenizdeki köylü halkın sahip olduğu parayı ifade ediyor. Burada biriken parayı ithalat yaparken kullanabileceğiniz gibi, vergi kanunu çıkararak hazineye aktarabilirsiniz.

Oyunda bulunan bir diğer para birimi ise hazinedir. Hazinede biriken para vergilerle toplanıyor. Hazinedeki parayı diplomasi, maiyet veya paralı asker kiralama gibi çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz.

Para birimleriyle ilgili bilinmesi gereklerin ardından Manor Lords para kazanma yöntemlerine geçebiliriz.

manor lords para kazanma yontemleri

Manor Lords Para Kazanma Yöntemleri

Manor Lords, oyunculara çeşitli yöntemlerle şehirlerini geliştirme olanağı sunuyor. Ancak hangi yöntemi tercih ederseniz edin bir noktada altın (Gold) harcamanız gerekiyor. Bu süreçte daha hızlı ilerlemek için çok fazla miktarda altın sahibi olmalısınız. Aşağıdaki yöntemler sayesinde kısa süre içinde çok fazla altın (Gold) kazanabilirsiniz.

Vergi Oranlarını Ayarlayın

Diğer şehir kurma oyunlarında olduğu gibi, Manor Lords oyununda da kolay yoldan para kazanmanın en iyi yöntemi vergi oranlarını değiştirmektir. Oyundaki vergi oranlarında değişiklik yapmak için köşk binasını inşa etmelisiniz.

Bir köşk inşa ettikten sonra binaya tıklayarak; Toprak vergisi, aşar, ticaret vergisi, paralı asker vergisi, vatandaşlık vergisi, banallıklar ve savaş vergisi üzerinde oynama yapabilirsiniz. Ancak bu oranları belirlerken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü oranları çok yüksek tutarsanız, bölgesel zenginlik paranız hızla tükenebilir.

Evlerden Para Kazanın

Oyundaki bölgesel zenginliği artırmanın en iyi yöntemi evleri geliştirmektir. Evlerin seviyeleri yükseldikçe daha fazla bölgesel zenginlik kazanabilirsiniz. Örneğin, tarım araziniz seviye 2 olduğunda her ay 2 bölgesel zenginlik elde edebilirsiniz. Eğer seviye 3 yaparsanız, o evde barınan aile sayısı başına daha fazla bölgesel zenginlik kazanacaksınız.

Farklı ihtiyaçları karşılayan evlerden daha fazla inşa ederek bölgesel zenginliğinizi artırabilirsiniz.

Ticaret Ağınızı Genişletin

Manor Lords para kazanma taktikleri arasında en çok bilinen yöntem ticaret yapmaktır. Ürettiğiniz hammaddeleri ticaret merkezinde satışa çıkararak hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Ticaret merkezinde yapacağınız satışlar konusunda dikkatli olmalısınız. Çünkü oyuna getirilen güncelleme ile birlikte artık her bir hammadde için küresel piyasa arzı bulunuyor.

Zamanla değişiklik gösteren küresel piyasa arzına göre satacağınız hammadeleri değiştirmelisiniz. Böylece hammadde başına daha yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Haydut Kamplarına Baskın Düzenleyin

Manor Lords haritasının farklı bölgelerine yayılan haydut kamplarına saldırı düzenleyerek yüksek miktarlarda para elde edebilirsiniz. Savaşta haydutları yendiğinizde karşınıza iki seçenekli bir ekran çıkıyor.

manor lords haydutlarla savas

Bu ekranda “Kaynakları en yakın kasabaya gönder” seçeneğine tıklarsanız, kampta bulunan ganimetleri bölgesel zenginliğinize ekliyor. Eğer “Bu artık benim hazineme ait” seçeneğine tıklarsanız, bütün ganimeti kendi hazinenize ekliyor.

Sonuç

Bu rehber içeriğimizde Manor Lords para kazanma taktikleri ile karşınızda olduk. Taktiklerden faydalanarak kısa süre içerisinde çok fazla altın (gold) kazanabilirsiniz. Ayrıca oyuna nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız oyuncukonseyi.com/manor-lords-baslangic-rehberi/ bağlantısına tıklayarak Manor Lords başlangıç rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Huni Yapımı
Oyun Rehberleri

Minecraft Huni Yapımı

Minecraft oyuncularının en çok ürettiği eşyalardan birisi hunidir. Huni ile farklı kullanışa sahip mekanizmalar oluşturulabilir. Özellikle envanterinizdeki eşyaları çok daha hızlı aktarmanızı sağlayacak huni sayesinde gelişme sürecini hızlandırabilirsiniz. Huni nasıl

Kaydır Gelsin!

Elden Ring FPS Arttırma Rehberi

Elden Ring FPS Arttırma Rehberi

FromSoftware Inc. tarafından geliştirilen Elden Ring, 2022 yılının en iyi oyunu olarak seçildi. Oyundaki kaliteli grafikler, animasyonlar ve efektler oyuncuların hoşuna gitti. Bunun yanı sıra stabil bir oyun deneyimi sunması
Valorant TPM 2.0 Gerekli Hatası Çözümü

Valorant TPM 2.0 Gerekli Hatası Çözümü

Windows 11 işletim sisteminin gelmesiyle birlikte oyuncuların bir kısmı Valorant TPM 2.0 gerekli hatası ve secure boot gerekli hatasıyla karşılaşmaya başladılar. Bu sorun genel olarak bilgisayarların BIOS ayarlarının tam olarak
Valorant Nick Önerileri 2022

Sizi Havalı Gösterecek Valorant Nick Önerileri!

Valorant oyuncularının büyük bır kısmı hesplarını oluştururken nick seçme aşamasında uzun süredir kullandıkları nickleri tercih ediyor. Henüz daha nick belirleyememiş oyuncular için hazırladığımız Valorant nick önerileri 2024 yılında sizlere bu
Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Valorant Sesli Sohbet Sorunu 2023

Riot Games tarafından geliştirilen FPS oyunu Valorant yeni güncellemelerle günden güne hatalarından arınıyor. Oyuna her ne kadar iyileştirme gelse de oyuncuların bazıları sorunlarla karşılaşmaya devam ediyor. Valorant sesli sohbet sorunu
League of Legends 004 Hata Kodu Nasıl Giderilir?

League of Legends 004 Hata Kodu Nasıl Giderilir?

LOL neredeyse çok eski bilgisayarlarda bile oynanabiliyor. Akıcı olmasa dahi en azından oynanabilir bir durumda. Her güncellemeden sonra çok daha iyi duruma getirilse de bazı hatalar ortaya çıkabiliyor. Örneğin League
FM 2023 Wonderkid Sol Kanat Oyuncuları

FM 2023 Wonderkid Sol Kanat Oyuncuları

Kariyerinizde yönettiğiniz takımın sol kanadını güçlendirmek istiyorsanız FM 2023 wonderkid sol kanat oyuncuları listesinde takımınıza uygun olan oyuncuyu bulabilirsiniz. Takımınızda yer vereceğiniz genç ve yetenekli futbolcular sayesinde çok daha oturaklı
City Bus Manager İncelemesi
8.4

City Bus Manager İncelemesi

City Bus Manager, simülasyon oyunu sevenler için oldukça güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. PeDePe GbR tarafından geliştirilen ve Aerosoft GmbH tarafından yayınlanan oyun yönetim ve simülasyon türünü harmanlayıp karşımıza
Roblox İsim Önerileri

Roblox İsim Önerileri (Havalı Nickler)

Roblox çok fazla oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyuncular en havalı Roblox nickleri ile isterlerse kendi oyunlarını yapabiliyor isterlerse de diğer oyuncular tarafından yapılmış oyunları severek oynayabiliyor. Sitemizdeki Roblox isim önerileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir