Manor Lords Ticaret Rehberi: Ticaret Yolu Nasıl Yapılır? Ticaret Kuralları Nasıl Ayarlanır? Aradığınız Her Şey Tek Rehberde!

Manor Lords Ticaret Rehberi

Manor Lords ticaret sistemi ile bütün bir haritayı fethederek oyun sonunu getirebilirsiniz. Bu rehberimizde tüccarlardan yararlanarak şehrinizi büyük bir ticaret merkezi haline getirmenin inceliklerini anlatacağız. Peki, Manor Lords ticaret yolu nasıl yapılır? Ticaret kurallarını ayarlarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Manor Lords Ticaret Rehberi: Tüm Detaylarıyla Sizlerle!

Manor Lords gibi Orta Çağ temasına sahip şehir kurma veya strateji oyunlarında ticaret sistemi ile birçok şey elde etmek mümkündür. Ticaret üzerinde gelişmek, şehrinizde bulunan binaları, üretim alanlarını, askeri bölgeleri kolaylıkla yükseltmenizi sağlar.

Manor Lords oyunundaki ticaret sistemi de çok çeşitli alanlarda büyümenize katkıda bulunuyor. Bunlar arasında;

  • Yüksek saldırı gücüne sahip para askerler kullanma,
  • Şehrinizi büyütmek için kullanmanız gereken tüm ham maddeleri diğer şehirlerden getirtme,
  • Şehirde yaşayan halkın yiyecek ihtiyaçlarını karşılayarak bölgesel zenginliği artırma,
  • Madenlerde, odun kamplarında veya av bölgelerinde elde ettiğiniz fazla kaynaklar üzerinden ekstra gelir elde etme bulunuyor.

Manor Lords Ticaret Sistemi Nasıl İşliyor?

Manor Lords oyununda diğer bölgelerle alışveriş yapmak için “Ticaret Merkezi” binasını kurmanız gerekiyor. Ticaret Merkezi’nde çalışacak olan aileler diğer bölgeleri ziyaret ederek orada çeşitli eşyaların alım ve satımlarını gerçekleştiriyor.

Bu ailelerin yapacağı alışverişlerde şehrinizin bölgesel zenginlik kaynakları kullanılıyor. Oyunun başında sağlanan 100 bölgesel zenginlik ile ticarete rahatlıkla adım atılabiliyor.

Sadece İthalat Yapmayın!

Şehrinize kuracağınız Ticaret Merkezi binası üzerinden ithalat yapılabildiği gibi ihracat da yapılabiliyor. Eğer çok fazla ithal ürün getirirseniz bir noktadan sonra dışarıya olan bağımlılığınız artacak ve çoğu ürünü kendiniz üretmediğiniz için yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalacaksınız.

Şehrinizin dışarıya olan bağımlılığını azaltmak için ithalat ve ihracatı eşit oranda yapmaya özen gösterin. Böylece üretmini yaptığınız bazı kaynakların fazlalarını diğer bölgelere yüksek fiyatlardan satabilir ve ihtiyacınız olan ürünleri üretim maliyetinden daha uyguna satın alabilirsiniz.

Manor Lords Ticaret Yolu Kurun!

Gezgin tüccarlar şehrinizde dolaşarak ticaret ağınızın gelişmesine yardımcı olur. Bu tüccarların şehirde ne zaman gezecekleri kesin olarak bilinmese de dönem dönem şehrinizin bazı bölgelerinde onlarla karşılaşabilirsiniz.

manor lords ticaret yolu

Ticaret Merkezi binasında biraz bölgesel zenginlik harcayarak kendinize ait ticaret yolu hazırlayabilirsiniz. Ticaret yolu sayesinde tüccarların hangi dükkanları ziyaret edebileceğini, hangi kaynaklara önem vereceğini ve hangi saat aralıklarında gelebileceğini belirleyebilirsiniz.

Yetenek Ağacında Ticaret Bölümüne Yoğunlaşın

Manor Lords ticaret sistemi, yetenek ağacı üzerinden çok daha verimli bir şekilde kullanılabiliyor. Yetenek ağacı ekranının sağ tarafında bulunan Ticaret Lojistiği, Daha İyi Teklifler ve Yabancı Tedarikçiler dallarına yönelmenizi öneriyoruz. Böylece ticaret yaparken daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Yabancı tedarikçiler, yiyecek arabalarının ve yakacak odun arabasının kilitlerini açıyor. Bu arabaları şehrinizin belirli bölgelerine yerleştirerek halkın biraz bölgesel zenginlik harcayarak yiyecek ve odun satın almalarını sağlayabilirsiniz.

Ticaret lojistiği, yeni ticaret yollarının maksimum 25 bölgesel zenginlik ile yapılmasını sağlıyor. Böylece yeni bir ticaret yolu belirlerken çok fazla bölgesel zenginlik harcamanın önüne geçebilirsiniz.

Daha iyi teklifler, ithalat yaparken yapacağınız masrafları bir miktar düşürür. Bu yetenek açıldığında bütün ithalat ücretlerinde 10 birimlik indirim olur.

Manor Lords Ticaret Kuralları Üzerinde Düzenleme Yapın

Manor Lords oyununda yapacağınız ticarette kârlı çıkmak istiyorsanız mutlaka ticaret kuralları üzerinde değişiklik yapmalısınız. Ticaret Merkezi’ni açtıktan sonra “Ticaret” sekmesine tıklayarak gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Her bir hammaddeye özel olarak yapacağınız ayarlar sayesinde ticaret kurallarında gerekli değişiklikleri yerine getirmiş olursunuz. Aynı zamanda elinizde ne kadar fazla hammadde tutabileceğinizi de Ticaret Merkezi binasından belirleyebilirsiniz.

Ne kadar hammaddeyi dışardan alabileceğiniz, elinizdeki üretim fazlası olan ürünlerin ne kadarını satabileceğinizi de bu bina üzerinden kararlaştırabilirsiniz.

Sonuç

Bu rehberimizde Manor Lords ticaret sistemi hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizlerle paylaştık. Aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Kolay yoldan para kazanıp şehrinizi geliştirebileceğiniz taktiklere göz atmak için oyuncukonseyi.com/manor-lords-para-kazanma/ bağlantısına tıklayabilirsiniz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

CSGO Bunny Hop Nasıl Yapılır?

CSGO Bunny Hop Nasıl Yapılır? (2023)

CS:GO’da hızlı hareket etmek için genel olarak oyuncular bıçak ile dolaşmayı tercih etmektedir. Her FPS oyununda böyle olsa da daha hızlı hareket etmenin bir yolu daha vardır. CSGO Bunny Hop
Knight Online Tılsım Eşyası Ekleniyor!

Knight Online Tılsım Eşyası Ekleniyor!

Yıllar eskitemediği efsane oyun Knight Online için yeni eşyalar oyuna ekleniyor. Dün Knight Online resmi forumda KO Talisman Item ekleneceği duyurusu yapıldı. Knight Online tılsım eşyası hakkında henüz daha çok
FIFA 23 En İyi Forvet Oyuncuları

FIFA 23 En İyi Forvet Oyuncuları

FIFA 23 çıktığı günden beri milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyuncuların çoğu FIFA Ultimate Team içerisinde kendi kadrolarını oluşturup mücadele etmeyi tercih ediyor. Takımınıza yetenekli bir hücum oyuncusu arıyorsanız FIFA
Rainbow-Six-Extraction-Yuksek-Zorluk-Nasil-AcilirRainbow-Six-Extraction-Yuksek-Zorluk-Nasil-Acilir

Rainbow Six Extraction Yüksek Zorluk Nasıl Açılır?

Rainbow Six Extraction içerisinde daha zorlu seviyelerde oynamak için öncelikle kilitlerini açmanız gerekiyor. Oyuna ilk olarak en kolay zorluk seviyesinde başlıyorsunuz. Ancak halen oyundaki operatörleri taktiksel bir şekilde kullanarak oynamanız
En İyi Korku Oyunları Listesi!

En İyi PC Korku Oyunları (30 Kaliteli Yapım)

Gerek yayın izleyenlerin gerekse kişisel olarak oynamayı tercih edenlerin en sevdiği oyun türlerinden bir tanesi olan korku oyunları izleyiciyi ve oynayanı kendisine bağlamayı başaran yapımlardır. Bizde bu durumdan yola çıkarak
Postal 2 Hileleri ve Konsol Komutları

Postal 2 Hileleri ve Konsol Komutları

Postal 2 2003 yılında Running with Scissors tarafından Postal serisinin devamı olarak piyasaya sürülmüştür. Psikopatlık üzerine yapılmış olan bu oyunu oyuna girdiğiniz zaman direk zorluk seçme ekranından da anlayabilirsiniz. Eğer
ETS 2 Hileleri

ETS 2 Hileleri

Euro Truck Simulator 2, tır sürme simülasyonunu en iyi ve keyifli bir şekilde sunuyor. Oyuna gelen güncellemeler ile geçmişten günümüze oldukça yol kat etti. Bazı oyuncu grupları oyunu hilesiz oynarken
Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft içerisinde eşyalarınıza büyü ekleyerek bazı özellikler kazandırmanızı sağlayan “Enchant” denilen bir sistem yer almaktadır. Eşyalarınıza büyü ekleyerek onları güçlendirebilir ve End Ejderhasını kesme görevinizin üstesinden gelmek için gücünüzü arttırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir