Manor Lords Başlangıç Rehberi: Oyunun Başında Bilmeniz Gerekenleri Anlattık!

Manor Lords Başlangıç Rehberi

Slavic Magic tarafından geliştirilen Manor Lords, erken erişim süreciyle oyun dünyasına adım attı. Orta Çağ temalı şehir kurma oyunlarını seviyorsanız bu oyunu mutlaka denemelisiniz. Manor Lords başlangıç rehberi içerisinde yer vereceğimiz tavsiyeler ile oyuna çok iyi bir başlangıç yapabilir ve kolayca gelişebilirsiniz.

Manor Lords Başlangıç Rehberi

Orta Çağ’da şehir kurma deneyimini en iyi şekilde sunabilen Manor Lords’a başlarken sizleri karakter ve arma seçim ekranı karşılıyor. Armanızın nasıl görüneceğini belirleme konusunda çeşitli seçenekler sunuluyor ancak isterseniz önceden tasarladığınız armayı da oyuna ekleyebiliyorsunuz.

Bir sonraki aşamaya geldiğinizde oyun zorluğu, çevredeki haydut kamplarının sayısı, AI (yapay zeka) zorluğu ve oyunu kazanma şartlarını seçebiliyorsunuz. Manor Lords bu konuda oyunculara detaylı bir düzenleme olanağı tanıyor.

Bölgenizde Neler Olduğuna Bakın

Manor Lords’a başladığınız bölgede çeşitli kaynaklar olabiliyor. Bu kaynaklar genellikle zengin madenlerden, taşlardan, vahşi hayvanlardan, mevsimsel yiyeceklerden ve killerden oluşuyor.

Oyuna her sıfırdan başlamanızda bütün kaynaklar rastgele olarak dağıtılıyor. Bu nedenle yerleşim alanınızı oluşturmadan önce mutlaka çevrenizde hangi kaynakların olduğuna bakın.

Çevrede bulunan zengin kaynakların oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Eğer başladığınız bölgede zengin bir demir rezervi varsa çok şanslısınız demektir. Çünkü oyunda ilerledikçe askerlerin ihtiyacı olan zırhları yapmak için çok sayıda demire ihtiyacınız olacak.

Gelişim Ağacı Çok Önemli!

Manor Lords başlangıç rehberi içerisinde sizlerle paylaşacağımız en önemli husus gelişim ağacıdır. Gelişim ağacında sahip olduğunuz puanları harcarken iki defa düşünmeniz gerekiyor çünkü oldukça zor elde ediliyor.

Gelişim ağacındaki puanlarınızı dağıtırken ve bölgedeki kaynakların durumunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Yeterince zengin kaynaklar bulunmayan bir yerde oyuna başladıysanız ticaret yaparak şehrinizin ihtiyaç duyduğu kaynakları elde edebilirsiniz.

Gelişim ağacında bulunan ticaret odaklı bölüm üzerinden ilerleyerek başarılı ticaretler yapabilirsiniz. Böylece şehrinizde kuracağınız pazar alanlarını çeşitlendirme olanağına da kavuşmuş olacaksınız.

Ordularınızı Geliştirin ve Doğru Yönetin

Manor Lords oynarken şehrinizdeki askerleri elde edebileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlardan birincisi köyünüzde seferberlik ilan ederek halkınızı orduya dahil etmektir. Oluşturacağınız ordunun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için demir madenciliğine önem vermeniz gerekiyor.

Ayrıca ödeneğinin kral hazinesinden sağlandığı paralı askerler tutarak kendinize güçlü bir ordu oluşturma imkânınız vardır. Paralı askerleri haydutların kamplarını yağmalamak için kullanabileceğiniz gibi rakip krallıklarla yapacağınız savaşlarda da ön saflarda yer verebilirsiniz.

Etrafınızdaki Bölgeleri Tanıyın

Manor Lords başlangıç rehberi içeriğimizde sizlere verebileceğimiz önemli tavsiyelerden biri de çevrenizde kimlerin olduğunu öğrenmenizdir. Şehrinize komşu olan bölgeleri ele geçirirken o bölgenin diğer krallıklara olan konumunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin, şehrinizin bulunduğu alanda yeterince demir kaynağı olmadığını varsayalım. Zengin demir rezervine sahip olan başka bir bölgeye yerleşerek şehriniz için gerekli olan demir kaynağını elde edebilirsiniz.

Sonuç

Manor Lords başlangıç rehberi yazımızda oyuna yeni başlayacak oyuncuların kolayca gelişmesine yardımcı olacak ipuçlarına yer verdik. Eğer sizler de oyunu deneyimlemek istiyorsanız Steam veya Xbox Game Pass üzerinden oynayabilirsiniz.

Ayrıca diğer oyunlar için hazırladığımız rehber içeriklerine göz atmak istiyorsanız oyuncukonseyi.com/oyun-rehberleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz. Manor Lords ile ilgili farklı başlangıç önerileriniz varsa yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

FIFA 23 Ultimate Team Başlangıç Rehberi

FIFA 23 Ultimate Team Başlangıç Rehberi

FIFA 23 resmi olarak çıkış yaptı. Oyuncular FIFA 23'teki yenilenmiş grafikleri ve oynanış mekanikleriyle birlikte ilk maçlarını oynamaya başladı. FIFA oyuncularının çok sevdiği Ultimate Team, yeni oyunda bazı değişikliklerle birlikte
Logitech Brio 4K Stream Edition

Logitech Brio 4K Stream Edition İncelemesi

Logitech Brio 4K Stream Editon kamerası yayıncılar için şuan "web kamerası" sıfatında bulunan en kaliteli kamera. Gerek 4K desteklemesi gerek ışığa karşı hassasiyeti ile oldukça üst düzey performans gösteren bu
hollow-knight-geo-nasil-kasilir

Hollow Knight Geo Nasıl Kasılır?

Hollow Knight içerisinde maceralarınız sırasında birçok şey için Geo’ ya ihtiyaç duyarsınız. Haritaları açmak, keşfettiğiniz yerleri haritada işaretlemek gibi gerekli olan birçok içerik için Geo harcaması yapmanız gerekiyor. Oyunda öldüğünüz
Mount And Blade 2 Bannerlord Kervan Rehberi

Mount And Blade 2 Bannerlord Kervan Rehberi

Mount And Blade 2 Bannerlord oyununda ticaret yaparak servetinizi kolayca büyütebilirsiniz. Savaşlar sırasında kaybettiğiniz gold'u geri kazanmak istiyorsanız kervanları kullanarak bunu yapabilirsiniz. Mount And Blade 2 Bannerlord kervan rehberi içerisinde
Diablo 4 Yan Görevler Nasıl Bulunur?

Diablo 4 Yan Görevler Nasıl Bulunur?

Diablo 4 yan görevler nasıl bulunur? İşte sizlere detaylı bir rehber! Diablo 4 oynarken hikayenin akıcılığına ve karakterinizi geliştirmeye o kadar odaklanmışsınız ki oyunda birbirinden güzel ve yaratıcı yan görevleri
Valorant: Gönül Ajanları

Valorant: Gönül Ajanları! Romantik Riot Oyunu Geliyor..

Çıktığı ilk günden günümüze kadar her kesimin beğenisini kazanmış ve sevilerek oynanan oyun Valorant için ilginç bir proje tanıtıldı. Riot Games tarafından yapımına başlanan bu oyunun adı ise Valorant: Gönül
FiveM Sistem Gereksinimleri Nedir?

FiveM Sistem Gereksinimleri Nedir?

FiveM oyuncular tarafından geliştirilen içerisinde GTA 5 rol yapma sunucularının yer aldığı platform olarak piyasa bulunuyor. FiveM başlı başına bir oyun olmasa da buradaki sunucularda bulunan ek kodlar nedeniyle FiveM
FIFA 22 En Güçlü Oyuncular Listesi Açıklandı!

FIFA 22 En Güçlü Oyuncular Listesi Açıklandı!

Şimdiye kadar bir çok bilgi paylaştığımız FIFA 22 oyunuyla ilgili yeni bir bilgiyi paylaşıyoruz. FIFA 22 en güçlü oyuncular listesini oyun severler ile paylaştı. Bu liste içerisinde birbirinden yetenekli ve

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir