Manor Lords Yol Haritası Açıklandı: Güncellemeler, Yenilikler ve Beklentiler!

Manor Lords Yol Haritası Açıklandı

Yakın bir zaman önce açıklanan Manor Lords yol haritası ile ilerleyen dönemlerde oyunda yapılacak geliştirmeler ve eklenecek yeni içerikler oyuncularla paylaşıldı. Slavic Magic’in geliştirdiği Orta Çağ temalı şehir kurma oyunu Manor Lords için paylaşılan roadmap (Yol Haritası) oyunu yakından takip eden oyuncular tarafından merakla bekleniyordu. Lafı fazla dolandırmadan önümüzdeki aylarda oyuna getirilmesi planlanan iyileştirmelere göz atalım.

Manor Lords Yol Haritası: Oyuncuları Bekleyen Yenilikler Belli Oldu!

Manor Lords çıkış yaptığı andan itibaren kalabalık bir oyuncu kitlesine erişti. Steam üzerinde anlık olarak 173.000 oyuncu sayısına ulaşan Manor Lords, gelecekte oyuna eklemeyi düşündükleri içerikleri oyuncularıyla paylaştı. Oyuna gelecek yenilikleri merak eden oyuncular için işte Manor Lords yol haritası:

 • Evsizlerin, Burgage bölgesine taşınmasıyla ilgili bir hatanın düzeltilmesi,
 • Okçu hasarlarının dengelenmesi,
 • Takaslardaki arz fazlası mekaniklerinde iyileştirmeler,
 • Yapay zekânın bölgeleri ele geçirme oranının azaltılması,
 • Testere atölyesinin depolama ve verimliliğinin iyileştirilmesi,
 • Kültürlerin ve grupların daha rafine hale getirilmesi,
 • Süvariler ve deniz savaşlarının eklenmesi,
 • Duvarları, silahları ve istikhâmları da kapsayan daha fazla köy mekaniği,
 • Oyun sonu ekonominin çeşitlendirilmesi,
 • Yeni haritalar,
 • Kaleler ve kale kuşatmaları,
 • Yapay zekâ ile kontrol edilen şehirler.

Dengeleme Sorunları ve Hataların Ele Alınması

Oyun geliştiricilerinin önceliklendirdiği geliştirmelerin başında dengeleme sorunları ve bazı hataların ele alınması geliyor. Bunlardan biri de oyuncular tarafından raporlanan şehirde bulunan köysüzlerin Burgage bölgesine gidememesidir.

Bu hatanın yanı sıra oyundaki savaş deneyimini çok daha keyifli hale getirmek için okçuların hasarlarında dengeleme çalışmaları da yapılacaklar listesinde bulunuyor. Bazı birimlerin güçlerinde yapılacak dengelemeler ile oyun çok daha oynanabilir hale gelecektir.

Ticaret ve AI İyileştirmeleri

Ticarette arz fazlası mekaniğinde yapılan ince ayarlar yapılarak, ekonomik sistem daha dengeli olacaktır. Manor Lords geliştiricilerinin ticaret sistemi üzerinde yapacağı iyileştirmeler farklı sistemler arasındaki dengeyi de sağlayacak.

manor lords yol haritasi ticaret iyilestirmesi

Oyunun yapay zekâsı ile ilgili de bazı değişiklikler yapılması planlanıyor. Bu değişikliklerin bazılarını savaş alanlarında göreceğiz. Özellikle AI’ın bölgeleri istemesinde yapılacak yavaşlatma çalışması, oyuncuların savaşlarda daha iyi kararlar verebilmesine katkıda bulunacak.

Oyun Sonu ve Köy Mekaniğinde İyileştirmeler

Geliştirici firmanın paylaştığı Manor Lords yol haritası içerisinde oyunun ilerleyen aşamalarını daha iyi hale getirecek geliştirmeler yer alıyor. Ayrıca geliştiriciler, süvari sınıfı ve deniz savaşları konusunda planlarının olduklarını da belirtti.

Köy mekaniklerinde yapılacak önemli değişiklikler ile çeşitli duvarlar ve silahlar eklenecek. Bu sayede oyuncular sahip oldukları köyleri çok daha iyi savunabilecek.

Yeni Haritalar ve Kuşatmalar

Manor Lords şu anda tek tip haritaya sahip. Paylaşılan yol haritası ile birlikte oyuna çeşitli haritalar eklenecek. Bu da oyunculara farklı haritaları deneyimleme imkânı sunacak.

manor lords yol haritasi kusatmalar

Kale kuşatmaları, Orta Çağ temalı bir oyunda olmazsa olmazdır. İlerleyen dönemlerde oyuna dahil edilecek olan kaleler, oyuncular tarafından kuşatılabilecek. Bu durum oyunun savaş ve savunma mekaniklerini de iyileştirecektir.

AI (Yapay Zekâ) Tarafından Kontrol Edilen Şehirler

Duyurulan Manor Lords yol haritası içinde yer alan en iddialı hedeflerden biri yapay zekâ kontrolünde olan şehirlerdir. Bu yenilik oyuna yeni bir zorluk seviyesi katacaktır.

Eğer her şey yolunda gider ve bu yenilk oyuna eklenirse oyuncular, kendileri ile aynı kaynaklara ihtiyaç duyan AI tarafından kontrol edilen şehirler ile mücadele etmek durumunda kalacak. Bu da oyunun gerçekçilik tarafını güçlendirerek zorluk seviyesini artıracaktır.

Sonuç

Bu içeriğimizde oyuna ilgi duyan oyuncuların çok sık araştırdığı Manor Lords yol haritası ile karşınızda olduk. Paylaşıran roadmap göz önünde bulundurulduğunda Slavic Magic’in gerçekten oyuncuların isteklerine cevap verdiği ve oyunlarını geliştirmek için kolları sıvadıklarını görebiliyoruz. Yenilikler gelene kadar gelişiminizi hızlandıracak Manor Lords ticaret rehberi içeriğimize göz atmak için hemen oyuncukonseyi.com/manor-lords-ticaret-rehberi/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

The Forest Başlangıç Rehberi

The Forest Başlangıç Rehberi

En çok oynanan ve sevilen hayatta kalma oyunları arasında The Forest başı çekiyor. Oynanışı, hikayesi ve oyunculara sunduğu stabil oyun performansı ile oyuncular tarafından çok sevildi. Henüz daha oynamadıysanız sizler
BlueStacks X Nedir? Çıkış Tarihi Ne Zaman?

BlueStacks X Nedir? Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Android oyunlarını bilgisayardan oynamanızı sağlayan BlueStacks uygulaması kendisini geliştirmeye devam ediyor. Mobil oyunları ekstra bir emulator programı indirmeden oynama imkanı sunan BlueStacks X sistemini hayata geçiriyor. Hemen akıllara gelen BlueStacks
Total War WARHAMMER 3 Sistem Gereksinimleri

Total War WARHAMMER 3 Sistem Gereksinimleri

Strateji oyunlarına gönül vermiş oyuncuların hemen hemen her oyununu severek oynadığı Total War serisine bir yenisi daha ekleniyor. Serinin en yeni oyunu Total War: WARHAMMER 3 herhangi bir ertleme olmaz
The Riftbreaker Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

The Riftbreaker Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

EXOR Studios tarafından geliştirilen The Riftbreaker için sistem gereksinimleri duyuruldu. Strateji ve üs inşa etme tabanlı oyun 14 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapacak. Uzun zamandır yeni bir strateji oyunu çıkmıyordu
En İyi 5 Valorant Bıçak Skinleri

En İyi 5 Valorant Bıçak Skinleri

VALORANT, ücretsiz oynanabilen fps shooter oyunu olmasına rağmen oyuncuların büyük bir bölümü oyuna para yatırıp en güzel Valorant skinleri ile oynamayı seviyor. Çoğu oyuncu ilk olarak oyundaki bıçak skinlerini almayı
Starfield FPS Arttırma Rehberi

Starfield FPS Arttırma Rehberi

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma oyunu Starfield, 6 Eylül tarihinde herkes tarafından oynanabilir olacak. Starfield Deluxe Premium Edition satın alan oyuncular 5 gün erkenden yani bugün oyuna
Roblox Admin Komutları

Güncel Roblox Admin Komutları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Roblox admin komutları, güncel olarak kullanılarak Roblox karakterine normal oyuncularda olmayan yetenekler kazandırılabilir. Bu yeteneklerle sunucuyu trolleyerek eğlenebilirsiniz. Ayrıca yazımızda paylaşacağımız komutlar sayesinde sunucuda bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Aynı zamanda özel
Mount And Blade 2 Bannerlord Evlenme Rehberi

Mount And Blade 2 Bannerlord Evlenme Rehberi

Mount And Blade 2 Bannerlord en çok oynanan açık dünya rol yapma oyunları arasında yerini alıyor. Oyuncuların Bannerlord'u sevme sebebi ise oyunun yalnızca orta çağ savaş oyunundan öte iyi bir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir