Oyun Hileleri

Mount & Blade: Warband Hileleri Nelerdir? Hile Kodları Nasıl Kullanılır?

Mount And Blade: Warband Hileleri Nelerdir?

Mount&Blade Warband eski bir oyun olsa da, mod desteği ile bir klasik haline gelmeyi başardı. Bannerlord ile devam oyunu gelse dahi, Warband halen birçok oyuncunun gönlünde farklı bir yere sahip. Eğer bu klasiğe bir dönüş yapmak istiyorsanız, hızlıca oyuna başlama aşamasında Mount & Blade: Warband hileleri oldukça yardımcı olacaktır.

Mount & Blade: Warband Hileleri

Oyunda kullanabileceğiniz iki farklı hile seçeneği bulunuyor. Birisi klavye tuşu kombinasyonları kullanılarak uygulanmakta, diğeri ise oyun içerisindeki geliştirici konsolu aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Hileleri aktif hale getirmek için oyun başlatıcısından ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan oyun ayarları kategorisine girdiğinizde hileleri aç seçeneğini görebilirsiniz. Yanındaki kutucuğu işaretlediğinizde bahsettiğimiz hileleri aktif hale getirmiş olursunuz.

Oyunda işinizi bir hayli kolaylaştıracak tuş kombinasyonu halindeki hileler şu şekilde;

  • Ctrl+Alt+F4 kombinasyonu savaşta tüm düşmanları bayıltır.
  • Ctrl+H kombinasyonu karakterinizin canını doldurur.
  • Ctrl+Shift+H kombinasyonu atınızın canını doldurur.
  • Ctrl+F4 kombinasyonu savaşta rastgele bir rakibe hasar verir.
  • Ctrl+F9 kombinasyonu oyunun ağır çekim modunu açar.
  • Ctrl+F11 kombinasyonu tamamen zamanı durdurur.
  • Ctrl+F5 kombinasyonu karakterinizi yapay zekânın kontrol etmesini sağlar.
  • Ctrl+X kombinasyonu birçok farklı işlevde kullanılabilmektedir. Envanter ekranındayken karakterinize 1000 dinar kazandırır. Parti ekranındayken kullanırsanız seçili birime 100 deneyim puanı ekler. Karakter ekranında ise karakterinizin 1000 deneyim puanı kazanmasını sağlar.
  • Ctrl+L kombinasyonu karakterinizin seviye atlamasını sağlar.

Mount And Blade Warband Hile Kodları Nasıl Kullanılır?

Konsoldan erişebileceğiniz Mount & Blade: Warband hileleri kullanabilmek için öncelikle Ctrl+ ~ tuş kombinasyonunu kullanarak konsolu açmanız gerekiyor.

Sonrasında “cheatmenu” yazarak oyunda kullanabileceğiniz oldukça çeşitli hile komutlarının listesini görebilirsiniz. Bunlara onurunuzu değiştirmek, şehirleri ele geçirmek, hava durumunu değiştirmek gibi birçok seçenek dahildir.

Oyunda bu komutu aktifleştirdiğinizde Steam başarımlarını kazanamazsınız. Eğer başarımlarla oynamak istiyorsanız basitçe “nocheatmenu” yazarak oyunu normal haline getirebilirsiniz.

Sonuç

Sizlerle paylaştığımız Mount & Blade: Warband hileleri birçok modla beraber de sorunsuz olarak çalışacaktır. Ancak tüm modlarla birlikte çalışacağının herhangi bir garantisi bulunmuyor. Ayrıca serinin yeni oyunu Mount And Blade Bannerlord hileleri için oyuncukonseyi.com/mb-bannerlord-hileleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir