Oyun Rehberleri

En İyi Oyun Yapma Oyunları (2023)

En İyi Oyun Yapma Oyunları

Oyun içerisinde oyun yapma oyunları oldukça sevilen bir simülasyon türüdür. Bir ara popülerliği en yüksek seviyeye ulaşan bu tür son zamanlarda biraz unutuldu gibi. Bu yüzden sizlere yakın zamanın en sevilen, en çok oynanan ve en iyi oyun yapma oyunları listesini hazırladık.

Oyun Yapma Oyunları Nedir?

İngilizce olarak “Gamemaker” olarak adlandırdığımız bu simülasyon türü oyunlar adından da anlaşılacağı üzere oyun içerisinde oyun yapmaktır. Gerek yapımcı gerek dağıtımcı gerekse kodlayan veya değişik rollerde oyun piyasasına oyun üretip sattığımız oyun türüdür. Özellikle oyunlarla arası iyi olan neslin bu tür bir hevesi olduğunu düşünürsek tamamen bizler için yapılmış bir simülasyon türü diyebiliriz.

En İyi Oyun Yapma Oyunları

1-) Software INC.

en iyi oyun yapma oyunlari software inc

Kişisel olarak yorum katmam gerekirse Software INC. bu listede benim favorim. Sadece oyuna bağlı kalmayıp birçok şey yapabildiğimiz bu oyun bu listedeki en detaylı yapım diyebiliriz. Oyunda her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.. Ve diğer oyunların aksine kolay bir şekilde büyümek imkansıza yakın. Şirketi kurduktan sonra uzun süre emek vermek gerekiyor. Simülasyon oyunlarını seven biriyseniz eminiz ki bu oyunu da fazlasıyla seveceksiniz.

Not: Software INC. oynarken sadece oyun değil, ofis yazılımları, anti virüs programları gibi birçok şey üretebiliyoruz. Bir nevi teknoloji firması olduğunuzu düşünün! Ayrıca; Software INC. Başlangıç Rehberi

2-) Game Dev Tycoon

en iyi oyun yapma oyunlari game dev tycoon

Game Dev Tycoon çıktığı ilk dönem piyasada büyük bir farklılık oluşturmayı başarmış yapım. Bu oyunların atası diyebileceğimiz ve yeni bir akım başlatmayı başarmış bu yapım sadece oyun yapma üzerine. Küçük bir garajda başlayan hikaye büyük bir yolculuğun başlangıcı. Metin tabanlı oyunlardan, konsol yapımına kadar uzanan bir başarı hikayesi. Ya da başarısızlık mı? Bunu tamamen siz belirleyeceksiniz!

3-) Mad Games Tycoon

en iyi oyun yapma oyunlari mad games tycoon

Mad Games Tycoon, listemizin 2.sırasında bulunan oyun çıktıktan sonra benzer bir yapım olarak karşımıza çıktı. Fakat GDT oyununa göre daha farklı bir işleyişi vardı. Oyun içerisinde tasarım yapabildiğimiz gibi aynı zamanda çıkarttığımız oyunları kendimiz baskıya gönderebiliyor ve çeşitli seçeneklerle piyasaya sunabiliyorduk. Yani fazlasıyla dikkat çekici ve güzel bir yapımdı. Grafik olarak renk paletlerini pek beğenmesem bile oynanış açısından sektörün en iyi oyunlarından biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor!

4-) Mad Games Tycoon 2

en iyi oyun yapma oyunlari mad games tycoon 2

Mad Games Tycoon oyununun devamı olan 2. oyunda ise grafikler çok daha gelişmiş durumda. Seride ilk oyundaki eksikleri ve istekleri dikkate alan yapımcımlar 2022.08 itibariyle halen beta sürecinde olan oyunu geliştirmeye devam ediyorlar. Özellikle optimizasyon açısından çok daha akıcı bir oyuna dönüşmeye başlayan Mad Games Tycoon 2 listemizde kendine 4.sırada yer buluyor!.

5-) City Game Studio

en iyi oyun yapma oyunlari citiy game studio

Listedeki oyunlardan farklı bir tat arayanlara yenilikçi arayüzü ve değişken yapısı ile City Game Studio ev sahipliği yapıyor. Yakın zaman önce çıkan ve farklı olmayı amaçlayan City Game Studio bunu başarmış görünüyor. Fakat oyunun en büyük sorunu henüz çok fazla tanınırlığa ulaşamaması. Bu yüzden yeterli geliri elde edemediği için geliştirmeler yavaş yavaş devam ediyor. Eğer simülasyon oyunlarına aşina iseniz ve oyun yapma oyunları kategorisine ilginiz varsa bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Oyun yapma oyunları vaktinizi kolaylıkla geçirmenizi sağlayacak simülasyon oyunlarından oluşmaktadır. Eğer bu türe aşinaysanız ve farklı bir oyun biliyorsanız sizde yorumlarda listeye ekleme yapabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir