Oyun Haberleri

Dark Souls Güvenlik Açığı Elden Ring Çıkana Kadar Sunucuları Kapalı Tutacak!

Dark Souls Güvenlik Açığı Elden Ring Çıkana Kadar Sunucuları Kapalı Tutacak

Bilgisayar korsanlarının oyuncuların bilgisayarlarına düşük seviyeli erişim sağlamasına izin verebilecek bir Dark Souls güvenlik açığı keşfedildiğinden beri, tüm Dark Souls oyunlarının PC sunucuları bir sonraki duyuruya kadar Bandai Namco tarafından askıya alındı. Bandai Namco ve From Software tarafından konu hakkında Twitter üzerinde paylaşım yapıldı. Haberin detayları sizlerle.

Dark Souls Güvenlik Açığı Sebebiyle Sunucular Kapalı Tutulacak

Güvenlik açığı ilk olarak gün yüzüne çıktığında geliştirici ekip, sorunların araştırılması için sunucuların “geçici süreyle devre dışı bırakıldığını” açıklayan bir tweet paylaşmıştı. Şu anda, Bandai Namco, Dark Souls sunucularının Elden Ring, o da güvenlik açığı için araştırılmakta, piyasaya sürülmesinden bir süre sonraya kadar tekrar açılmayacağını doğrulayan başka bir bildiri yayınladı. Şu anda Elden Ring, 25 Şubat tarihinde çıkış yapacak.

Açık konuşmak gerekirse, şu anda bu güvenlik açığının kullanıldığına dair bir açıklama bulunmuyor. Bu açık ilk olarak Jonientz isimli reddit kullanıcısı tarafından keşfedildi ve kullanıcı direkt olarak Bandai Namco ile iletişime geçti. Jonientz’ e göre Bandai Namco’ nun güvenlik açığından aylar önce haberi vardı ancak bazı Twitch yayıncıları tarafından olay popüler hale getirilinceye kadar adım atılmadı. Ayrıca Bandai Namco’ nun 2020 yılı içerisinde başka bir güvenlik açığı için bilgilendirildiğine ancak o konuda da hiçbir adım atmadığına yönelik söylentiler bulunuyor.

Bandai Namco Bildiri
Bandai Namco Bildiri

Henüz Dark Souls güvenlik açığı sebebiyle zarar gören bir oyuncunun olmaması güzel bir haber. Ancak Bandai Namco için bu konudaki yavaş tutumu firma hakkında hiç iyi bir izlenim oluşturmuyor. Özellikle kısa bir süre sonra çıkış yapacak Elden Ring’ in içerisinde de aynı güvenlik açığının bulunma ihtimali oldukça ürkütücü. Oyunun bu haberlerden dolayı çıkışının ertelenmesi ya da PVP sunucularının kapalı olarak piyasaya sürülmesi ihtimalleri konuşuluyor. Bir taraftan bu oldukça kötü bir durum, ancak tabii ki güvenlik önce geliyor. Ancak öte yandan oyuncular tarafından hiçbir saldırıya uğramadan, huzurla oyunu oynayabilmek kulağa o kadar da kötü gelmiyor. Daha fazla güncel oyun haberi için sitemizde yer alan haberler kategorisini takip edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir