FM 21 Kolay Gol Atma 4-4-2 Taktiği

FM 21 Kolay Gol Atma 4-4-2 Taktiği

Football Manager 2021 oyuncularının bir kısmının takımları her ne kadar iyi olsa da gol atma konusunda zorluk çekiyor. FM 21 kolay gol atma 4-4-2 taktiği sayesinde çok daha mümkün bir hale geliyor. Tabi ki bu taktiğin çalışması için takımdaki oyuncuların belirli yeteneklerinin ortalamanın üzerinde olması gerekiyor.

FM 21 Kolay Gol Atma 4-4-2 Taktiği Nasıl Çalışır?

Futbol tarihi boyunca kullanılan ve halen daha kullanılmaya devam edilen 4-4-2 taktiği çoğu takıma karşı işe yaramaktadır. Lakin bu taktiği uygularken dikkatli olmanız gereken bir kaç püf nokta bulunmaktadır. Oyuncuların dizilimi ve oynayış tarzı 4-4-2 taktiğinin kusursuz olarak çalışabilmesi için oldukça önemlidir.

Top sizin oyuncularınızda iken etkili pozisyon yaratıp topu ağlara götürmek için takım dizilimini kontra atak olarak belirlemelisiniz. Böylece topu alır almaz oyuncular kendileri için en uygun gol pozisyonu aramaya başlayacak ve takımınız doğru anda gole kavuşabilecek.

Bu taktiğin popüler olmasını sağlayan bir diğer özellik ise takımı defans açısından da eksik bırakmamasıdır. Hücum hattında bulunan oyuncularınızı savunmaya yakın konumlandırdığınız taktirde takımınızın defansını bir nebze olsa da desteklemiş olacaksınız. Buna ek olarak kaleci seçiminizi yaparken hava toplarına karşı yüksek puanlı olan oyunculara yönelmenizi tavsiye ederiz.

FM 21 4-4-2 Taktiği Nasıl Kurulur?

Football Manager 2021 oyuncularından Ash Man nickli oyuncunun gol makinesi olarak adlandırdığı 4-4-2 taktiğini kurmak oldukça basit. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak takımınızı adeta gol makinesine çevirecek FM21 4-4-2 taktiğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  1. İlk olarak FM 21 4-4-2 taktiği indir kutucuğunda yer alan taktiği bilgisayarınıza indirin.
  2. Windows kullanıyorsanız Winrar veya 7zip, MacOS kullanıcısı iseniz The Unarchiver programlarından yararlanarak dosyayı çıkartın.
  3. Oyunu normal olarak çalıştırın ve taktikler bölümüne girin. Hali hazırda bulunan taktiklerin yan tarafında yer alan aşağı yönlü oka tıklayın ve ardından yükle butonuna basın.
  4. Açılan menüden masaüstüne veya çıkarttığınız konumdaki .fmf uzantılı 4-4-2 taktiğini seçin ve Yükle butonuna basın. İşlem bu kadar basit. Her ihtimale karşı kayıtlı oyununuzu yedeklemeyi ihmal etmeyin lütfen.

FM 21 kolay gol atma 4-4-2 taktiği sayesinde sizlere puan kazanma konusunda yardımcı olacaktır. Takımınızı bir üst lige hatta şampiyonluğa taşıyacak bu taktiği mutlaka denemelisiniz. Ayrıca FM 21 oyun rehberleri içeriklerimizle ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Daha fazla rehber içerikler için ücretsiz bültenimize kayıt olmayı unutmayın.