Minecraft Köy Bulma Kodu Nedir? En Yakın Köyler Nasıl Bulunur?

Minecraft Köy Bulma Kodu

Minecraft evreninde bulunan köyler, oyunculara hızlı bir başlangıç yapma imkânı sunan lootlarla doludur. Köyler haritada rastgele olarak dağıtıldığı için oyuncuların bir kısmı köyleri bulmakta zorluk çekiyor. Bu içeriğimizde yer vereceğimiz Minecraft köy bulma kodu, Minecraft haritasında yer alan köyleri bulma konusunda yardımcı olacaktır.

Minecraft Köy Bulma Kodu Nedir?

Minecraft köy bulma kodu sayesinde hiç bir uğraş vermeden bütün köyler saniyeler içinde bulunabiliyor. Köy bulma kodu, Minecraft’ın bütün versiyonlarında aktif olarak kullanılabiliyor. Gerekli ayarları yaptıktan sonra “/locate village” komutunu kullanarak köy konumları bulunabiliyor. Peki, bu kod nasıl kullanılır?

Minecraft Köy Bulma Kodu Nasıl Kullanılır?

Komutları kullanabilmek için ilk olarak harita oluştururken “Hilelere İzin Ver” seçeneği aktif edilmelidir. Oyuna giriş yapıktan sonra sohbet penceresini açıp Minecraft köy bulma kodunu yapıştırıp ENTER tuşuna basıldığında çevredeki bütün köylerin koordinatları sohbet penceresinde gösteriliyor.

Sohbet penceresinde gösterilen en yakın köye ulan uzaklık, köşeli parantezi içinde yeşil renk ile vurgulanıyor. Yeşil renkli yazının üzerine gelindiğinde “Işınlamak için tıklayın” ifadesiyle karşılaşılacaktır. Tıklandığında, sohbet bölümüne köye ışınlanmayı sağlayan bir kod yazılıyor. Köye ışınlanmak için de yalnızca ENTER tuşuna basmak kalıyor.

Minecraft Köy Bulma Kodu Sunucularda Çalışır mı?

Köy bulma kodu Minecraft sunucularında da çalışıyor. Ancak bu kodu kullanmak için sunucu sahibi tarafından yetkilendirme yapılması gerekiyor. Sunucuda birine yetki verilmeden önce veri kaybı yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını öneriyoruz.

Sunucudaki bir oyuncuya hem oyun içinden hem de sunucudan yetki verilebiliyor. Oyun içinden yetki verirken sohbet satırına “/op kullanıcı_adı” yazmak yeterli olacaktır. Doğrududan sunucudan yetki vermek için de sunucu konsoluna, başında / olmadan “op kullanıcı_adı” yazmak yeterli oluyor.

minecraft koy bulma taktikleri

Minecraft Köy Bulma Taktikleri Nelerdir?

  • Etrafta Dolaşmak
  • Hazır Köy Seed’lerini Kullanmak
  • Minecraft Village Finder Sitesinden Yararlanmak
  • Köy Bulma Komutu Kullanmak

Etrafta Dolaşmak

Minecraft haritasındaki köyleri bulmanın uğraştırıcı ama en zevkli yollarından biri etrafta gezinmektir. Haritanın başlangıç noktasından rastgele bir yerlere gidilerek köylere ulaşmak mümkündür. Etrafta dolaşarak köy bulmak çok keyifli olsa da bir yandan da çevredeki yaratıklara karşı dikkatli olmak gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Hazır Köy Seed’lerini Kullanmak

Minecraft evrenindeki köyleri bulmanın en basit yöntemlerinden biri, hazır köy seed’lerinden yararlanmaktır. Hazır köy seed’leri kullanan oyuncular doğrudan rastgele bir köyün içinde oyuna başlıyor. Minecraft hazır köy seed’leri hakkında detaylı bilgi için oyuncukonseyi.com/minecraft-koy-seedleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Minecraft Village Finder Sitesinden Yararlanmak

Oyuncuların tarafından hazırlanan Minecraft köy bulma sitesi, oyun haritasının kurulduğu seed’e göre çevrede yer alan köylerin konumlarını ve haritada neler olduğunu görmek için kullanılabiliyor. Köy koordinatlarını bulmak için chunkbase.com/apps/seed-map sitesinde “Seed” kutucuğuna haritanın seed’ini yapıştırmak yeterli olacaktır. Ardından sitedeki koordinata koşulabilir veya direkt ışınlanılabilir.

Köy Bulma Komutu Kullanmak

İçeriğimizde yer verdiğimiz Minecraft köy bulma kodu, ekstra uğraş gerektirmeden haritadaki köylerin lokasyonlarını göstermenin en iyi yöntemidir. Bu kod kullanıldığı zaman karakterin bulunduğu konum baz alınarak, çevredeki en yakın köylerin yerleri gösteriliyor.

Sonuç

Bu yazımızda oyuncuların Minecraft köy bulma kodu hakkında merak ettiği soruların cevapları ve bazı köy bulma taktikleri ile karşınızda olduk. Sizlerin bildiği başka kodlar veya yöntemler varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

WoW Addon Yükleme Rehberi
Oyun Rehberleri

WoW Addon Yükleme Rehberi

World of Warcraft oyuncuları oyunun vanilla sürümünü oynamaktan ziyade diğer oyuncular tarafından geliştirilen addon'ları kullanmayı tercih ediyorlar. WoW mod paketleri sayesinde çok daha zengin oyun deneyimi elde edilebiliyor. Hazırladığımız WoW

Kaydır Gelsin!

PUBG Mobile FPS Artırma

PUBG Mobile FPS Artırma 2024

Dünya çapında en çok oynanan mobil battle royale oyunu PUBG Mobile, yeni güncellemeler ile oyuncu kitlesini artırmaya devam ediyor. Oyun çoğu cihazda sorunsuz olarak çalışsa da bazı oyuncular PUBG Mobile
LEGOO Valorant Crosshair Ayarları 2021

LEGOO Valorant Crosshair Ayarları 2023

Valorant'ın bilindik isimlerinden olan LEGOO, oyundaki performansı ile adeta göz kamaştırıyor. LEGOO Valorant crosshair ayarları ve bolca aim antrenmanı ile efsane vuruşlar yapabiliyor. Oynadığı her maçta kendisini daha da geliştiren
Knight Online Undefined Hatası Kesin Çözüm

Knight Online Undefined Hatası Kesin Çözüm

Oyuna yeni veya yeniden başlamak isteyen oyuncuların karşılaştığı Knight Online Undefined hatası çoğu zaman can sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor. Özellikle yeni sunucu açıldığı zaman kendisine sıfırdan hesap açmak isteyen oyuncular
Clash of Clans Hızlı Gelişme Rehberi

Clash of Clans Hızlı Gelişme Rehberi 2024

Clash of Clans oynamaya daha yeni başladıysanız köyünüzü geliştirmek biraz zor olabilir. Özellikle oyunu uzun zamandır oynayan rakiplerinizi göz önünde bulundurursak onlara yetişmek için oldukça hızlı bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor.
The Binding of Isaac: Repentance

The Binding of Isaac: Repentance DLC’si Çıktı!

Ana karakterimizin, kendisini kurban etmeye çalışan annesinden kaçarak bodruma inmesi ve orada gördüğü yaratıklar ile savaşması temeline dayanan oyunumuz The Binding of Isaac: Rebirth severlerin merakla beklediği Repetance DLC’si 31
Cafe Owner Simulator Başlangıç Rehberi

Cafe Owner Simulator Başlangıç Rehberi

Cafe Owner Simulator, oyuncuların hayallerindeki dükkanı sıfırdan yapmalarına imkan tanıyan eğlenceli bir simülasyon oyunudur. Cafe Owner Simulator başlangıç rehberi ile oyundaki dükkanınızı geliştirmenize yardımcı olacak önemli noktaları sizlere aktaracağız. İçeriğimizde
age-of-empires-4-mogol-rehberi

Age Of Empires 4 Moğol Rehberi

Moğollar, Age of Empires 4'te ustalaşması en zor medeniyetlerden biridir. Birincisi, binaları hareketlidir, bu da köyünüzü hareket ettirebileceğiniz anlamına gelir. Tabii ki, bu yeteneğe sahip olmak, savunma duvarları veya güçlendirilmiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir