Oyun Rehberleri

Call of Duty Mobile En İyi Ayarlar Nelerdir?

Call of Duty Mobile En İyi Ayarlar

Call of Duty Mobile fps oyuncuları tarafından severek oynanıyor. Özellikle mobile platform için yapılan oyun içi optimizasyon oldukça başarılı. Oyuncular herhangi bir kasma sorunu yaşamadan COD Mobile oynayabiliyor. Lakin eski nesil akıllı telefon kullanıcıları için bu durum biraz farklı. Kasma ve takılma sorunu yaşayan oyuncular Call of Duty Mobile en iyi ayarlar rehberimiz sayesinde bu problemden kurtulabilirler.

Call of Duty Mobile En İyi Ayarlar Nelerdir?

FPS oyunlarında PUBG’ye rakip olabilecek en yakın oyun Call of Duty diyebiliriz. İki oyununda mobil versiyonları epey seviliyor. PC başında pek vakit geçiremeyen ve kullandıkları bilgisayar donanımlarının bu oyunları akıcı bir şekilde oynamaya yetmeyen oyuncular mobil sürümü oynamayı tercih ediyorlar.

Bunun yanı sıra Call of Duty Mobile oynayan oyuncular internet üzerinden COD en iyi ayarlar rehberlerini sıkça aramaktalar. Bunun sebebi ise rakipleri daha önceden fark ederek onlara üstünlük kurmak istemeleri. Aşağıdaki ayarlar ile sizlerde avantajı elinize geçirebilirsiniz.

Call of Duty Mobile Grafik Ayarları

FPS oyunlarında en önemli unsurlardan birisi rakip oyuncuları kolayca görmektir. Rakiplerinizi erken fark etmek için görüntü ayarlarını biraz değiştirmeniz yeterli olacaktır. İlk olarak oyun ayarlarından ses ve görüntü sekmesine tıklayın. Grafik kalitesini telefonunuzun özelliklerini dikkate alarak “orta” veya “yüksek” ayara getirin. Eğer oynayamayacak seviyedeyse bu ayarı düşük olarak değiştirebilirsiniz.

Kare hızı ayarını mümkün oldukça maksimumda tutmalısınız. Çünkü FPS oyunları ne kadar akıcı olursa vuruşlarınız o kadar kolaylaşacaktır. Lakin unutmayın ki kare hızı maksimum olursa telefonunuz aşırı derece ısınabilir. Bunun sebebi ise telefon tüm gücünü oyuna aktararak en yüksek fps değerini almaya yoğunlaşacaktır. Ayrıca alan derinliği, ragdoll, düzgünleştirme gibi ayarları kapatarak telefonun daha az işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile En İyi Hassasiyet Ayarı

Rakipleri vurmanızı kolaylaştıracak olan bir ayar varsa o da hassasiyet ayarıdır. Hassasiyet ayarı direkt olarak vuruşlara etki etmektedir. Burada yapacağınız ayarlar kişiden kişiye değişebileceği için bu ayarları kendinizin oyun içerisinde tek tek deneyerek optimizasyonu sağlamanız gerekiyor. Lakin ufak bir tavsiye verebiliriz.

Hassasiyeti yükselttiğinizde dönüşleriniz ufak bir hareketle tamamlanacaktır lakin nişan almanız biraz zorlaşabilir. Özellikle önünüzde koşan hareketli bir rakibi takip ederek mermi sıkmaya başladığınızda hassasiyet hızından dolayı onu nişandan çıkartabilirsiniz.

Sonuç

Call of Duty Mobile en iyi ayarlar rehberi sizin için yararlı olduysa bunu yorumlarda belirtebilirsiniz. Lakin bu ayarları kendi telefon modelinize uyarlayarak daha fazla performans elde edebilirsiniz. Ayrıca Activision’ın yeni mobil oyunu COD Warzone Mobile için hazırladığımız grafik ayarlarına oyuncukonseyi.com/cod-warzone-mobile-en-iyi-grafik-ayarlari/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

En İyi 5 FiveM Drift Sunucusu
Oyun Rehberleri

En İyi 5 FiveM Drift Sunucusu

FiveM sunucularında araba sürmeyi seven oyuncuların sayısı bir hayli fazla. Oyuncular drift sunucularına girerek sevdikleri araba modelleriyle istedikleri gibi drift yapabiliyor. Daha öncesinde böyle bir sunucuda oynamadıysanız sizler için derlediğimiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir