PUBG: New State Ne Zaman Çıkacak?

PUBG: New State

Battle royale türünün lideri konumunda bulunan ve her geçen gün gelişmeye devam eden PUBG yeni oyununu tanıttı. New State ismiyle çıkacak olan ve 2051 yılını konsept alan bu oyun ilk olarak mobil cihazlar için planlandı. Peki.. PUBG: New State ne zaman çıkacak?

Yakın zamanda PUBG Corporation tarafından tanıtılan ve ön siparişe açılan PUBG: New State için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye ve dünya çapında milyonlara hitap eden PUBG kitlesi azalmakta. Yeni oyunla oyunuyla birlikte kaybettiği ilgiyi tekrar kazanacaklarını düşünüyoruz. Fakat oyundaki ana fikir diğer PUBG oyunları ile yine aynı kalmış. Tema olarak 2051 yılını konu alacak oyun yine 100 kişilik bir hayatta kalma savaşına ev sahipliği yapacak.

PUBG: New State Çıkış Tarihi

Oyunun piyasaya sürülüş tarihi olarak Nisan ayının sonları gösteriliyor. Krafton yaptığı açıklamada bu süreçte oyunu bitirmeyi ve kullanıcılarla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca herhangi gecikme durumunda oyunun net çıkış tarihini en geç Mayıs 2021’in ilk haftasını gösterdiler.

PUBG: New State Yenilikleri

Oyun tema olarak tamamen değişeceği için birçok yenilik kullanıcılarla buluşacak. Bu yeniliklerle beraber oyun farklı bir konsepte bürünüyor gibi duruyor. Lakin PUBG oyunu için kitlenin nasıl bir yol izleyeceği ise halen soru işareti. Oyuncular PUBG Mobile oynamaktan vazgeçip yeni oyun New State oynamaya yönelirse çevrimiçi oyunlarda da bir ilk yaşanacaktır.

  • Farklı haritalar tasarlanmıştır.
  • Tüm silah sistemi baştan aşağıya değişti.
  • Birçok yeni kostüm ve kıyafet oyuna dahil edilmiştir.
  • Karakter tasarımlarının tamamı güncellenmiştir.
  • Taşıtlar ise oldukça göz alıcı bir hale getirilmiştir.

Birçok yeni özelliğin barındığı PUBG’nin yeni oyunun New State için çıkış tarihi sonrasında nasıl bir tepkiyle karşılaşacak hep birlikte göreceğiz. Ama oyunun nasıl bir donanım istediği ise şuan halen muamma. Eski cihazlara sahipseniz sanıyoruz ki oyunun optimizesi tamamlanana kadar kanser olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu durumda oyunların yapacağı en iyi şey yeni mobil cihazlara yönelmek veya PUBG’nin diğer oyunlardan devam etmek. Elbette bu durumu kimse istemez.

PUBG Corporation ilk oyununu çıkardığında yüksek optimizasyon problemleri vardı. Fakat şimdi bu durum tamamen azaldı. Zaman içinde getirdiği güncellemeler oyuna olumlu etki etti. PUBG: New State içinde aynı şeyleri beklemek kötümserlik olmayacaktır. Fakat firmanın kendini zamanla da iyi derecede geliştirdiğini düşünürsek sürprize hazırlıklı olmak gerekiyor.