Twitch Botu Kullanmak Güvenli mi?

Twitch Bot Kullanimi

Yayıncılık mesleğine ait büyük zorluklar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yeni başlayanlar için kitle toplamaktır. Bu adımı atan insanlar oldukça sabırsız olduğu için başka yollara başvurmaktadır. Bu yollardan bir tanesi de izleyici botudur. Peki… Twitch botu kullanmak güvenli mi?

Amazon’un sahibi olduğu dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch bu konuda oldukça katı kurallar koymuştur. Resmi olarak Twitch izleyici botu kullanmak kesinlikle yasaktır ve ban sebebidir. Eğer bot kullandığınız tespit edilirse bu durum kanalınızın kapanmasına yol açabilmektedir.

Twitch İzleyici Botu Nedir?

Twitch botu, canlı yayınlarda izleyicisi az kanalların daha yükseklerde gözükmek ve dikkat çekmek adına kullanmış olduğu sahte izleyici sistemidir. Bu sistem günümüzde oldukça gelişmiştir. Sahte izleyiciler sadece izlemekle kalmayıp mesaj atabilir veya çekilişlere kadar katılım gösterebilir. Sohbetin aktiflik oranına doğrudan etki etmektedir.

Twitch Botu Yasal mı?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır. Twitch botu kullanmak Twitch.tv kuralları gereğince ban sebebidir. Eğer bot kullanmayı düşünüyorsanız bu riski göze alarak kullanmalısınız. Eğer yakalanırsanız veya bot kanalınızda tespit edilirse kanalınızın temelli olarak kapatılma ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden Twitch.tv izleyici botu yasal değildir.

Twitch Botunu Nereden Bulabilirim?

Gerek yerli gerekse de yabancı bir çok firma şuanda izleyici botu satışı yapmaktadır. Bir çoğu yaptığı hizmeti sorunsuz bir şekilde yapmaktadır. Fakat bu durum bir üst başlıkta bulunan yasalar ve kurallar konusunda ne yazık ki bir katkı sağlamamaktadır. Arama motorlarından aratarak Twitch izleyici botları satın alabilirsiniz.

Twitch İzleyici Botu Nasıl Çalışmaktadır?

Genel olarak bu botların çalışma prensibi çok sekmeli tarayıcıların proxy ile birleşimdir. Yani bot satın aldığınızda size özel bir sanal sunucu oluşturulmaktadır. Oluşturulmuş bu sanal sunucuya ise farklı ip edinmek için proxy ağı kurulmaktadır. Daha sonrasında aldığınız izleyici kadar hesap açılır ve sizin kanala gönderilir. Tabi bu durum için firmalar genellikle özel yazılımlar kullanmaktadırlar.

Twitch bot paketleri satın aldığınızda sizin özel bir program yüklemeniz gerekmez. Genel olarak bu sistemin kendine özel bir paneli bulunmaktadır. İşlemlerinizi bu panel üzerinden düzenlersiniz.

Twitch Botları Tespit Edilebilir mi?

Bu konuda alacağınız önlemler bulunmaktadır. Örneğin 100 takipçiye sahip bir kanalın 25 izlenmesi normal durumlar dışında imkansıza yakındır. Eğer twitch izleyici botu satın almak istiyorsanız daha öncesinde 3-4 gün yayın açıp twitch takipçi satın almalısınız. Bot kullanımına başlamadan önce takipçi satın alarak en azından matematiksel bir hataya düşüp direkt olarak ban yeme şansınızı düşürürsünüz.

Öteki taraftan ise twitch botları elbette tespit edilebilmektedir. Bu durum oldukça karışıktır. Örneğin satışını yapan kişiler aynı ip bloğundan onlarca kişiye hizmet sağlıyor olabilir. Bu durumda sistemlerin dikkatini çeker. Sadece sistematik olarak değil, yetkililerde kanalınıza bağlanırsa bu durumu anlayabilmektedir. Çünkü Twitch botları, özellikle sohbete yazdıkları zamanlarda anlaşılabilmektedir. Sonuçta ucuz bir hizmete yapay zeka yüklemeleri mümkün değil.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir