STREAMING

En İyi 10 Kamera Çerçevesi (Streaming)

En İyi 10 Kamera Çerçevesi (Streaming)

Yayıncıların veya diğer video içerik üreticilerinin kullanabileceği en iyi 10 kamera çerçevesi. Hepsi birbirinden güzel ve ücretsiz. Yayınlarınıza veya videolarınıza görsellik katabileceğiniz bu çerçeveler sayesinde daha profesyonel bir sunum yapabileceksiniz.

Kamera Çerçevesi Nedir?

Büyük bir kesim bu sorunun cevabını biliyor bile olsa yayına veya video içerik üretimine yeni başlayan insanların bilmediğini düşünüyoruz. Kamera çerçevesini kısaca açıklamak gerekirse;

Özellikle oyun içeriği üreten veya canlı yayın yapan insanlar ekranın belli bir köşesine kendi anlık görüntüsünü koyarlar. Bu sayede içerik biraz daha profesyonel görünür. İzleyiciler, yayıncının anlık tepkilerini vs. canlı olarak görebilirler. Kamera çerçevesi ise işte tam bu sırada devreye giriyor. Ekrana koymuş olduğunuz kendi görüntünüzü direkt bir şekilde vermek yerinde onun etrafını saran bir çerçeve ile beraber sunmanız içeriğinizin daha güzel görünmesine katkı sağlayacaktır.

Kamera Çerçevesi Nasıl Kullanılır?

OBS veya benzer programlarda yeni bir kaynak ekleyerek aşağıda paylaştığımız görsellerden birini kullanın. Ekrana gelen çerçevenin ilk olarak boyutunu ayarlayın. Daha sonrasında ise video yakalama aygıtı aracılığı ile kameranızı o çerçevenin içine sabitleyin.

Eğer çerçeve kameranın altında kalıyorsa yapmanız gereken tek şey kaynaklar bölümünden kamera çerçevesini bir üste taşımak. Kamera çerçeveleri hareketli ve hareketsiz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bizim bu rehberimizde paylaştığımız çerçevelerin tamamı hareketsiz. Yani .png uzantıya sahipler. Bu yüzden çerçeveyi eklerken normal resim olarak ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz En İyi 10 Kamera Çerçevesi

Toplu halde sunmuş olduğumuz bu çerçeveleri indirmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayalım:

İndirme Linki: https://s6.dosya.tc/server19/1nwu7b/Ucretsiz-Kamera-Cerceveleri.zip.html

Sıkıştırılmış dosya içerisinde bulunan çerçeveleri inceleyin. Yayın renklerinize ve size hitap eden en iyi çerçeveyi seçin. Daha sonrasında ise yukarıda yaptığımız anlatım sayesinde kolay bir şekilde içeriğinize yerleştirin. Artık daha profesyonel bir yayın yapacaksınız. Video çeken biriyseniz ise sitemizde yer alan diğer streaming konularına göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir