Ücretsiz Webcam Çerçevesi ve Maskesi

Ücretsiz Webcam Çerçevesi ve Maskesi

Profesyonel bir yayıncı gibi görünmek ve yaptığınız yayınların kalitesini artırmak amacıyla üretilmiş birbirinden güzel 21 adet ücretsiz webcam çerçevesi ve maskesi ile karşınızdayız. OBS veya farklı bir yayın yapma programı ile göndermiş olduğunuz yayını ve aldığınız video kayıtlarını güzelleştirmenize yarayan bu webcam çerçevelerinin tamamı ücretsiz.

Eğer bu dosyaların nasıl kullanıldıklarını bilmiyorsanız ve yayıncılık hayatına yeni başladıysanız bir takım bilgiler vermek istiyoruz.

Webcam Çerçevesi ve Maskesi Nedir?

Webcam çerçevesi, yayın veya videolarda ekrana yerleştirdiğiniz kamera görüntünüzün çevresini kaplayan görsel tasarımlardır. Eğer tam ekran sohbet yayını yapmıyor ve genellikle oyun oynayıp video izliyorsanız kameranızı küçük boyutlara getirmeniz gerekiyor. Küçük bir boyuta getirdiğiniz kamera penceresinin etrafını çeviren görsele ise çerçeve adını veriyoruz. Eğer web kameranızın daha iyi bir sunum yapmasını istiyorsanız çerçeve kullanmanız gerekiyor.

Webcam Maskesi, ekrandaki kamera görüntünüzü dikdörtgen bir görünümden kurtarmaktadır. Elbette izlediğiniz yayınlar veya videolardan böyle bir şeye denk gelmişsinizdir. Bazı içerik üreticileri çerçeve kullanmadan yuvarlak veya farklı şekillerde kamera kullanımı yapıyorlar. İşte bu şekillere maske adını veriyoruz. Bu maskeler sayesinde kolaylıkla sizde daire veya benzer değişik şekillerde kamera kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Webcam Çerçevesi ve Maskesi Nasıl Kurulur?

Çerçeve ve maskenin ne işe yaradığını anlattığımıza göre şimdi bunları nasıl kuracağınızı anlatma vakti gelmiş demektir. Aşağıda yer verdiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak kamera görüntünüzü maskeleyebilir veya değişik tarzlardaki çerçevelerden birisini kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak yukarıdaki download butonuna tıklayarak dosyayı bilgisayarımıza indirelim.
  • Daha sonra indirmiş olduğunuz dosya içerisinde bulunan maskeler ve çerçeveler isimli 2 farklı klasör ile karşılaşacaksınız. Hangisini kullanmak istiyorsanız o klasöre giriş yapın.
  • Daha sonra birbirinden farklı 21 adet görselden 1 tanesini seçin. OBS uygulamanıza gidin ve oradan gerekli işlemleri yapın. Eğer maske uygulamak istiyorsanız video yakalama aygıtının filtreler kısmından maskelere gelip oraya yükleme yapmanız gerekiyor.

Ücretsiz webcam çerçevesi ve maskesi hakkında bilgiler içeren rehberimiz umarız işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle Twitch üzerinden yayıncılık yapmayı düşünenler için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü kamera çerçevesi ve maskesi canlı yayında izleyicilere sunabileceğiniz görsel içeriği zenginleştirecektir. Yayıncılık hayatınızda başarılar dileriz! Ayrıca güncel oyun haberleri ve bilgilendirici içerikler için sitemizi takip edebilirsiniz.