Twitch Panelleri Nasıl Düzenlenir?

Twitch

Twitch.tv üzerinden yayın yapan yayıncıların mutlaka doldurması gereken bir alan var. Bu alan ise paneller olarak geçmektedir. Sürekli değişmekte olan Twitch tasarımları insanların kafasını karıştırabiliyor. Bu yüzden birçok insan panelleri nasıl bulacağını bilmiyor.. Bu rehberde ise Twitch panelleri nasıl düzenlenir? onu anlatmaya çalışacağız.

Twitch Panelleri Nedir?

Yayın yapan veya izleyen kişilerin kendi profil alanında bilgiler sunduğu yerdir. Hakkında, bağış butonları, sosyal medya adresleri veya twitch eklentileri gibi şeylerin koyulabildiği alandır. Bu alan Twitch panelleri olarak geçmektedir. Bu alanı düzenleyerek kendiniz hakkında bilgiler verebilir ve kim olduğunuzu insanlara tanıtabilirsiniz.

Eski dönemlerde metin tabanlı olan Twitch panelleri zamanla metin/resim ve şimdiyse geliştirilebilir eklentiler ile kullanılabiliyor. Durum böyle olunca bu alanı özelleştirerek daha dikkat çekici bir kanal haline gelebiliyorsunuz.

Twitch Panelleri Nereden Değişiyor?

Twitch panelleri nasıl düzenlenir? sorusunun cevabı çok basit. Twitch panel alanını düzenlemek oldukça kolay. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip ettikten sonra kolaylıkla düzenleme sağlayabilirsiniz.

  • Twitch.tv adresine giriş yapıyoruz.
  • Üyeliğimiz ile oturum açıyoruz.
  • Oturum açtıktan sonra sağ üstte bulunan avatara tıklıyoruz ve kanal yazan butona tıklıyoruz.
  • Kanalımıza gittikten sonra aşağıda bulunan sekmelerden hakkımda yazana basıyoruz.
  • Hakkımda sekmesine giriş yapın. Sonra “Panelleri Düzenle” isimli bir işaretleme alanı bulunmakta. Buradan düzenleme modunu aktif hale getiriyoruz.
  • Düzenleme ekranından eklenti veya resim nasıl istiyorsanız panelleri o şekilde düzenleyebilirsiniz.

Yapmamız gerekenler tamamen bunlardı. “Twitch Panelleri Nasıl Düzenlenir?” sorusunun cevabını biliyorsunuz. Oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu işlem sayesinde kanalınıza profesyonel bir görünüm kazandırabilir ve çok daha iyi bir yayıncı haline gelebilirsiniz.

Bedava Twitch Panellerini Nasıl Bulabilirim?

Eğer elinizde hazır grafikler yoksa internet üzerinden araştırma yaparak bir çok panel bulabilirsiniz. Aynı zamanda oyuncukonseyi.com sitesinde bulunan https://oyuncukonseyi.com/icerik/twitch/ kategorisini gezebilirsiniz. Bu kategoride Twitch ile ilgili yararlı bilgiler, rehberler ve grafikler paylaşılmaktadır.

Eğer ücretli ve profesyonel Twitch panel tasarımları istiyorsanız yapmanız gereken şey ise r10 veya bionluk gibi sitelerden profesyonel grafikerler ile anlaşmak olacaktır. Bu sayede üst düzey tasarımlar yaptırabilirsiniz. Fakat yeni bir yayıncıysanız internette birçok ücretsiz paylaşım mevcut. PSD dosyalarını indirerek kendinize göre düzenlemeniz daha mantıklı olacaktır.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Stardew-Valley-Combat-Rehberi

Stardew Valley Combat Rehberi

Stardew Valley içerisindeki Combat yeteneği karakterinizin canavarlarla savaşma konusunda ne kadar uzman olduğunu belirler. Canavarları ise madende ya da Skull Cavern içerisinde bulabilirsiniz. Diğer bölgelerde de canavarlar bulunabiliyor ancak sayıları
Forza Horizon 5 İnceleme Puanı Açıklandı

Forza Horizon 5 İnceleme Puanı Açıklandı

Genel bir oyuncu kitlesi oyunları satın almadan önce inceleme puanlarına bakarak o oyunu satın alıp almayacaklarına karar verirler. Oyunların inceleme puanları genelde oyun çıktıktan sonra açıklanır. Lakin Forza Horizon 5
Car Dealership Simülatör İncelemesi: Arabalar

Car Dealership Simulator İncelemesi

Türk yapımı başka bir simülasyon oyunu olan Car Dealership Simulator adından da anlaşılacağı üzere bir araba galerisi simülasyonu. Küçük ve kolay bir oyun olsa da yerli yapımcılarımızı desteklemek için oyunu
Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

Genel bir oyuncu kitlesi oyunu hatasız bir şekilde oynayabilse de oyuncuların bir kısmı hata aldığı için Valorant oyununa giremiyor. İşletim sistemi olarak Windows 11 kullanan oyuncular hatalarla çok sık karşılaşabiliyor.
Elden Ring FPS Arttırma Rehberi

Elden Ring FPS Arttırma Rehberi

FromSoftware Inc. tarafından geliştirilen Elden Ring, 2022 yılının en iyi oyunu olarak seçildi. Oyundaki kaliteli grafikler, animasyonlar ve efektler oyuncuların hoşuna gitti. Bunun yanı sıra stabil bir oyun deneyimi sunması
Don't Starve Hayatta Kalma Rehberi

Don’t Starve Hayatta Kalma Rehberi

Arkadaşlarınızla beraber veya tek başınıza oynayabileceğiniz hayatta kalma oyunu arıyorsanız Don't Starve oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyunu daha öncesinde hiç oynamadıysanız veya hayatta kalma konusunda sorun yaşıyorsanız Don't Starve hayatta kalma
halo-infinite-escharum-boss-rehberi

Halo Infinite Escharum Boss Rehberi

Halo Infinite içerisinde oyuncular House of Reckoning görevi sırasında ana karaktere karşı güçlü bir düşmanlığa sahip olan sürgün lideri Escharum ile karşılaşacaklar. Oyundaki son boss savaşlarından birisi olan Escharum, iki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir