Twitch Panelleri Nasıl Düzenlenir?

Twitch

Twitch.tv üzerinden yayın yapan yayıncıların mutlaka doldurması gereken bir alan var. Bu alan ise paneller olarak geçmektedir. Sürekli değişmekte olan Twitch tasarımları insanların kafasını karıştırabiliyor. Bu yüzden birçok insan panelleri nasıl bulacağını bilmiyor.. Bu rehberde ise twitch panelleri nasıl düzenlenir onu anlatmaya çalışacağız.

Twitch Panelleri Nedir?

Yayın yapan veya izleyen kişilerin kendi profil alanında bilgiler sunduğu yerdir. Hakkında, bağış butonları, sosyal medya adresleri veya twitch eklentileri gibi şeylerin koyulabildiği alandır. Bu alan Twitch panelleri olarak geçmektedir. Bu alanı düzenleyerek kendiniz hakkında bilgiler verebilir ve kim olduğunuzu insanlara tanıtabilirsiniz.

Eski dönemlerde metin tabanlı olan Twitch panelleri zamanla metin/resim ve şimdiyse geliştirilebilir eklentiler ile kullanılabiliyor. Durum böyle olunca bu alanı özelleştirerek daha dikkat çekici bir kanal haline gelebiliyorsunuz.

Twitch Panelleri Nereden Değişiyor?

Twitch panel alanını düzenlemek oldukça kolay. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip ettikten sonra kolaylıkla düzenleme sağlayabilirsiniz.

  • Twitch.tv adresine giriş yapıyoruz.
  • Üyeliğimiz ile oturum açıyoruz.
  • Oturum açtıktan sonra sağ üstte bulunan avatara tıklıyoruz ve kanal yazan butona tıklıyoruz.
  • Kanalımıza gittikten sonra aşağıda bulunan sekmelerden hakkımda yazana basıyoruz.
  • Hakkımda sekmesine giriş yapın. Sonra “Panelleri Düzenle” isimli bir işaretleme alanı bulunmakta. Buradan düzenleme modunu aktif hale getiriyoruz.
  • Düzenleme ekranından eklenti veya resim nasıl istiyorsanız panelleri o şekilde düzenleyebilirsiniz.

Yapmamız gerekenler tamamen bunlardı. “Twitch Panelleri Nasıl Düzenlenir?” sorusunun cevabını biliyorsunuz. Oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu işlem sayesinde kanalınıza profesyonel bir görünüm kazandırabilir ve çok daha iyi bir yayıncı haline gelebilirsiniz.

Bedava Twitch Panellerini Nasıl Bulabilirim?

Eğer elinizde hazır grafikler yoksa internet üzerinden araştırma yaparak bir çok panel bulabilirsiniz. Aynı zamanda oyuncukonseyi.com sitesinde bulunan https://oyuncukonseyi.com/icerik/twitch/ kategorisini gezebilirsiniz. Bu kategoride Twitch ile ilgili yararlı bilgiler, rehberler ve grafikler paylaşılmaktadır.

Eğer ücretli ve profesyonel Twitch panel tasarımları istiyorsanız yapmanız gereken şey ise r10 veya bionluk gibi sitelerden profesyonel grafikerler ile anlaşmak olacaktır. Bu sayede üst düzey tasarımlar yaptırabilirsiniz. Fakat yeni bir yayıncıysanız internette birçok ücretsiz paylaşım mevcut. PSD dosyalarını indirerek kendinize göre düzenlemeniz daha mantıklı olacaktır.