Twitch Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitch Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?

Popüler yayın platformları arasında en iyisi olan Twitch sitesinde nick değişikliği nasıl yapılır? Oldukça karmaşık bir durum olmasa bile Twitch politikaları gereği birçok hesapta isim değiştirme kapalıydı. Twitch.tv bu durumu kullanıcılarını daha fazla üzmemek adına yakın süre önce değiştirdi. Artık Twitch nick değiştirme kolaylıkla yapılabiliyor.

Twitch Nick Değiştirme Nereden Yapılır?

Twitch kullanıcıların asıl kimliklerini belli etmeden anonim olarak yayınları izleyebildikleri yayın platformudur. Anonimlik sayesinde daha özgür ve rahat bir şekilde diğer izleyicilerle sohbet edebiliyorlar. Tabi ki bu durumu suistimal edip kötü niyetli kullanıcılarda ne yazık ki bu platformda bulunuyor.

Bir çok kullanıcı mevcut nickleri ile uzunca bir süre Twitch chatlerinde sohbet ediyorlar. Böylece yayıncıların chatlerinde tanınmış ve akılda kalıcı olabiliyorlar. Ancak uzun yıllar boyunca kullandığınız nickinizden sıkıldıysanız Twitch chatlerinde gözükecek olan isminizi kolayca değiştirebilirsiniz.

  • İlk olarak Twitch hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üstten profil fotoğrafınıza tıklayın ve ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada Twitch profil bölümüne girerek kullanıcı adı ve görünecek isim bölümünü değiştirebilirsiniz.
  • Bunların ardından her ihtimale karşı hesabınızdan çıkıp tekrar girmenizi tavsiye ederiz.

Üç adımda Twitch nick değiştirme işlemini tamamlamış olduk. Burada önemli bir hatırlatma yapmamız gerekiyor. Twitch nickinizi 60 günde bir değiştirebiliyorsunuz. Bu yüzden yeni nickinizi seçerken oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde hiç istemediğiniz bir nicki 2 ay boyunca kullanmak zorunda kalacaksınız.