Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır?

Twitch'ten Nasıl Para Kazanılır?

Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından bir tanesi olan Twitch’ten nasıl para kazanılır? Çağımızın en popüler gençlik mesleği haline gelmiş yayıncılık yaparak para kazanma durumu yaşlısından gencine bir çok kesimin ilgisini çekmekte. Bu rehber niteliğindeki yazımızda sizlere Twitch üzerinden nasıl düzenli gelir elde edeceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Twitch Nedir?

Dünyanın en büyük köklü şirketlerinden bir tanesi olan Amazon firmasının işlettiği canlı yayın platformudur. Siteyi görmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://www.twitch.tv

Twitch; İnsanların çeşitli kategorilerde canlı yayın açarak izleyicilere içerik sunduğu bir platformdur. Katılım tamamen ücretsiz olup içerisinde yüzlerce farklı konsepti barındırır. Hangi konsept üzerinden yayın açabileceğiniz tamamen sizin tercihinizdir. Dilerseniz oyunlar oynayabilir, yaptığınız sporu paylaşabilir veya sohbet edebilirsiniz. Twitch.tv artık bir çok farklı kategoriyi desteklemektedir.

Twitch’te Yayın Açmak Ücretli Mi?

Twitch.tv’ye üye olup yayınlara başlamak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Sadece diğer sosyal platformlara kayıt olduğunuz gibi üye olmalı ve gerekli prosedürleri tamamlamalısınız. Yayın öncesi kanalınızın ayarlarını yaptıktan sonra yayın anahtarını alıp hızlıca yayına başlayabilirsiniz.

Para Nasıl Kazanılıyor?

Twitch tamamen yayıncı – izleyici döngüsü ile hareket eden bir platformdur. Para kazanmak için izleyicileri kanalınıza çekmelisiniz. Ayrıca başarılı bir içerik sunmalısınız. İzleyiciler sizin kanalınıza abone olmalı, bit göndermeli veya Bynogame gibi bağış siteleri üzerinden direkt olarak bağış göndererek katkıda bulunabilir. Ayrıca zaman içerisinde oluşan hayranlarınıza ürün satışı yaparak da gelirinizi artırabilirsiniz. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza ve fikirlerinize kalmış bir durum.

Not: Twitch, yayıncılar tam partnerlik alana kadar yüksek hizmet kesintileri yapmaktadır. Bu yüzden kullanıcılarınızı bağış sitelerine yönlendirmek kazancınızı ciddi derecede etkileyecektir.

Twitch Ödemeleri Nasıl Yapıyor?

Bu konuda geçmişten günümüze Twitch.tv kendisini bir hayli kanıtladı. Site üzerinde bulunan kazançlarınız her ay sonu hesaplanıp takip eden ayın 2.haftasında banka hesabınıza gönderiliyor. Sistemdeki kazançlarınız dolar olarak işlem gördüğü için bu konuda döviz hesabına sahip olmanız lehinize bir durum. Elbette bu konuda ödeme alt limiti de mevcut. Kazançlarınız 100$ olmadan hesabınıza gelmez. Eğer 99 $ ödeme eşiğinde bile kalmış olsanız bir sonraki ayı beklemek zorunda kalırsınız.

Yayıncı Olmak Kolay Mı?

Dışarıdan oldukça kolay görünen bu mesleğin kendi içerisinde elbette büyük zorlukları mevcut. Özellikle ilk başladığınız zamanlarda hali hazırda bir kitleniz yok. Bu yüzden saatlerce tek başınıza kamera karşısında kalabilirsiniz. Aynı zamanda yine izleyiciniz olsa bile bağışçı izleyici sayınız düşük kalabilir. Zaman, yetenek veya emek isteyen bu iş kendisine göre fazlasıyla zorluklar içeriyor. ,

Sizlere Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır? rehberiyle yardımcı olmaya çalıştık. Eğer bu konuda sorularınız, görüşleriniz veya aklınıza takılanlar varsa bize sormanız yeterli olacaktır. Ayrıca sitemizde bulunan Streaming kategorisinde de yayın açmak için gerekli materyaller ve rehberleri bulabilirsiniz.