Telefon Ekranını OBS’e Yansıtma İşlemi Nasıl Yapılır?

Letsview

Mobil oyunları seviyorsanız ve yayınlarınızda bu oyunlar üzerinden içerik sunmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem var. Bu rehberde sizlere telefon ekranını OBS’e yansıtma işlemi nasıl yapılır onu göstereceğiz. Eski yıllarda oldukça zor olan bu işlem 2021 yılına girdiğimiz bugünlerde oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Eğer bu işlemi yapmak istiyorsanız yeni nesil ve wireless destekli bir telefon kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Eski model telefonlarda yansıtma işlemi gecikme gibi problemlere yol açabiliyor. Donanımı yetersiz bir telefon ise kasma gibi problemlere sebebiyet veriyor. Eğer bu sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız mutlaka yayın yapacağınız mobil cihazın yeterli donanıma sahip olduğundan emin olun..

Telefon ekranını yansıtmadan mutlaka okuyun!

Önemli Bilgi!

Eğer yeni nesil bir telefon kullanmıyorsanız ve telefon ayarlarınızda projektör veya ekran yansıtma yoksa bu işlemi uygularken hata alabilirsiniz.

Telefon Ekranı OBS’e Nasıl Yansıtılır?

Fazlasıyla kolay bir şekilde yapacağımız bu işlem için bize gerekenler sadece bir mobil cihaz ve bilgisayar. Aşağıdaki önergeleri takip ederek işlemin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

LetsView

İlk olarak Letsview isimli programı bilgisayara yüklememiz gerekiyor. Sizlere bu programı sunmamızın sebebi tamamen ücretsiz olması. Çünkü diğer “Mirror” programları fazlasıyla pahalı. Özellikle Türkiye şartlarında lisans ücretleri 500 ₺/yıl fiyatına kadar gidebiliyor. Bu yüzden Letsview işimizi fazlasıyla görecektir.

Programı indirmek için internet sitesi: https://letsview.com

Yukarıda paylaşmış olduğumuz internet sitesine giriş yapın ve “Download” yazan butondan programı bilgisayarınıza indirin. Daha sonrasında indirmiş olduğunuz programı sisteminize yükleyin.

 • Letsview programını çalıştırın.
 • Karşınıza çıkacak ayarlardan bilgisayarınıza bir isim verin.
 • Hangi çözünürlükte yansıtmak istediğinizi seçin.
 • Daha sonrasında yaptığınız ayarları kaydedin.

Bu adımları uyguladıktan sonra bilgisayarınız artık yayını kendi içerisine çekmeye uygun. Programı kesinlikle kapatmayın. Daha sonrasında ise OBS‘e giriş yapın.

 • Telefonunuzdan projektör yada ekran yansıtma ayarını aktif hale getirin.
 • Letsview uygulamasında bilgisayar adını ne olarak isimlendirdiyseniz karşınıza çıkan ekrandan ismi seçin.
 • Bilgisayarınızı seçtikten sonra bir süre bekleyin ve ekran otomatik olarak yansıyacaktır.
 • OBS Kaynaklar kısmından yeni bir kaynak ekleye tıklayın.
 • Yeni kaynak olarak “Pencere Yakalama” yazan seçeneği seçin.
 • Pencere yakalama ayarlarından ise uygulama adı yazan kısımda Letsview yazanı seçin.
 • Pencere boyutunu kendi yayınınıza göre ayarlayın.

Not: Bu işlemleri yapabilmeniz için bilgisayarınızda kablosuz bağlantı bulunmalıdır.

Evet. Yapmış olduğumuz işlemlerin tamamı bu kadar. Telefon ekranını OBS’e yansıtma işlemi oldukça basit. Yukarıda paylaştığımız adımları yaptığınız taktirde ekranınız sorunsuz ve kolay bir şekilde yansıyacaktır. Bu sayede yayın yaparken artık mobil oyunlar oynayabilirsiniz.