Oyun Haberleri

Frostpunk 2 Duyuruldu: Yeni Hikaye Geldi!

Frostpunk 2 Duyuruldu!

11 bit Studios tarafından geliştirilen Frostpunk oyununun yenisi duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan videoyla birlikte Frostpunk 2 yeni hikayesi ile duyuruldu. Lakin oyunculara kötü bir haberimiz var. Frostpunk 2 yalnızca PC üzerinden oynanabilecek.

Frostpunk 2 Duyuruldu: Aynı Konsept Yeni Hikaye

Frostpunk oynayanların bildiği üzere oyunun konsepti kıyamet sonrası bir dönemde hayatta kalma mücadelesi veren bir topluluk üzerine kuruluydu. Kömür ocağının etrafında kurulmuş şehirde buzul çağının en zorlu, en dondurucu günlerini atlatmaya çalışıyordu oyuncular. Oyuncular bunu yaparken şehrin kurallarını tamamen kendileri belirliyor. Verilecek yanlış bir karar bütün düzenin bozulup isyan çıkmasına neden olabilir.

Frostpunk 2‘de ise yine aynı konsept üzerinden gidilecek fakat oyun hikayesi biraz değişik olacak. Hatırlayacağınız üzere ilk oyunda gezegendeki bütün kömür kaynaklarını kullanıp tüketmiştik. Devam oyununda ise hayatta kalma mücadelemizde kullanacağımız ana kaynak ise petrol olacak. Konsept ise yine aynı kalacak ve toplum liderini canlandıracağız. Tabi hayatta kalmak için vereceğimiz kararlar son derece etkin ve önemli olacak.

Sonuç

11 bit Studios YouTube kanalında Frostpunk 2 duyuruldu. Oyunla ilgili az çok bilgiler veren duyuru videosunda petrol bizlere oyunun yeni hikayesiyle ilgili ipuçları veriyor. Frostpunk 2 Türkiye satış fiyatı ise henüz daha belirlenmedi.

Oyun ve hikayesiyle ilgili daha detaylı bilgiler çıkış tarihi yaklaştıkça oyuncularla paylaşılacaktır. Yayımladığımız oyun haberleri için bildirim almak istiyorsanız ücretsiz bültenimizde kayıt olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir