Stardew Valley Nasıl Para Kazanılır?

Stardew Valley Nasıl Para Kazanılır?

Çiftçilik üzerine kurulmuş olan Stardew Valley, PC ve mobil platform için oldukça keyifli vakit geçirten bir oyun olarak son zamanlarda büyük bir kitleye sahip olmayı başardı. Siz de oyuna yeni başlayanlardansanız, Stardew Valley nasıl para kazanılır? rehberimiz ile oyundaki ilerlemenizi kolaylaştırabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Stardew Valley Nasıl Para Kazanılır?

Oyunda para kazanmak için birçok farklı yol bulunmaktadır. Önemli olan hangisini yaparken daha çok zevk aldığınızdır. Aşağıdaki vereceğim ipuçları içerisinden sizin için uygun olanı seçebilir ve oyunda kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Balıkçılık

Oyunda boş olduğunuz zaman yapabileceğiniz en güzel işlerden bir tanesi balıkçılıktır. İyi reflekslere sahipseniz, balıkçılık size büyük paralar kazandırabilir. İlk aşamada yetersiz paranız olmasından ötürü çiftçilik yapmak biraz zor olacaktır. Ekinlerinizi ektikten, suladıktan sonra kalan boş vaktinizde balık tutmaya gidebilir ve gelirinizi yükseltebilirsiniz. Ayrıca balıkçılık yapmak, çiftçiliğe göre daha az enerji istemektedir. Balıkçılık oltasını almak için sahile gitmeli ve Willy ile konuşmalısınız. Size ücretsiz bir olta verecektir.

Balıkçılık ile ilgili diğer bir önemli konu ise yağmurlu günlerdir. Yağmurlu günlerde balık yakalama şansızın daha yüksektir. Ayrıca yakaladığınız balıklar, daha değerli olmaktadır. Ayrıca yem kullanmak ve oltalara efekt getirmek de balıkçılığınızı en üst noktaya taşımanızda yardımcı olmaktadır.

Beceriler

Oyunda bir beceri sistemi bulunmaktadır. Beceri sisteminde 5. ve 10. seviyeye ulaştığınızda bonuslar alabilirsiniz. Bu bonuslar ile daha iyi statülere sahip olabilirsiniz. Balıkçılık için beceri seviyenizi arttırmak istiyorsanız boş vakitlerinizde bol bol olta sallamanız gerekmektedir. Bu beceri sitemi çiftçilik, madencilik, toplayıcılık ve dövüş için de bulunmaktadır.

Yağmurlama

Her gün ekinleri sulamaktan yoruldunuz mu? Bunun için oyunda yer alan yağmurlama sistemlerini denemelisiniz. Vaktinizin ve enerjinizin büyük bir kısmını ekinlere vermekten sıkıldıysanız, biraz yenilik yapmanızın vakti gelmiş demektir. Ekinlerinizi otomatik sulayan bu sistemlere sahip olmak için sizden yüksek miktarda cevher istemektedir. Bunun için kalan boş vakitlerinizi madende geçirmelisiniz. Daha sonra 3 farklı otomatik yağmurlama sistemi ile çiftliğinizi daha verimi hale getirebilirsiniz. Normal yağmurlama sistemi 4 bloğu sularken, bir üst seviyesi 8 bloğu, son seviyesi ise 24 bloğu sulamaktadır. Bu sayede size sadece ekinleri dikmek ve hasat etmek kalır.

Mevsime Uygun Ekinler

Her mevsimde ekinler farklılık göstermektedir. Doğru ekini seçerek, mevsimden en verimli şekilde ayrılabilirsiniz. Reçel yapımı gibi ekstra işlemlere gerek kalmadan yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Yukarıda anlattığım yağmurlama sistemini de kurduğunuz taktirde, on binlerce altını birkaç günde elde edebilirsiniz. İlkbaharda çilek, yazın yaban mersini, sonbaharda ise kızılcık en çok para getiren ekinlerdir. Ayrıca gübreleme yapmak da önemlidir. En üst düzey gübreleri alarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Toplayıcılık

Oyundaki en kolay ve en iyi para kazanma yöntemlerinden bir tanesi toplayıcılıktır. Toplayıcılık ile kasabada ve kasabanın dışında kalan yerleri gezebilir ve her mevsim değişen bitkileri, nesneleri toplayabilirsiniz. Bunları sattığınızda da ekstra gelir elde edebilir ve ek iş olarak iyi para kazanabilirsiniz. En iyi toplama yapılabilecek alanlardan bir tanesi sahilde yer alan kırık köprünün diğer tarafıdır. Burayı onarmak için 300 odun toplamanız yeterlidir. Daha sonra Robin’e gidebilir ve orayı tamir ettirebilirsiniz. Burada deniz kestaneleri ve mercanlar yer almaktadır. Düzenle olarak buraya gidebilir ve topladıklarınızı satabilirsiniz. Ayrıca yaz mevsiminde daha değerli kabuklar ile karşılaşabilirsiniz.

Stardew Valley nasıl para kazanılır? rehberi ile farklı yolları izleyerek oyundaki ilerlemenizi hızlandırabilirsiniz. Daha fazla Stardew Valley ve oyun rehberleri için bültenimize abone olabilirsiniz.