Oyun Rehberleri

Stardew Valley Mod Nasıl Yüklenir?

Stardew Valley Mod Nasıl Yüklenir?

Stardew Valley geniş kapsamlı bir oyun olarak öne çıksa da bazı eksikleri bulunmaktadır. Oyunun geliştiricileri, mod yapımınıza izin vermiştir ve bugüne kadar birçok mod oyun için yapılmıştır. Stardew Valley mod nasıl yüklenir? rehberimiz ile bu modları nasıl kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Stardew Valley Mod Nasıl Yüklenir?

Stardew Valley’de mod yüklemek oldukça basittir. İlk olarak sürümünüze uygun olan modları indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra oyun klasörünün içerisinde yer alan mods klasörüne yüklemelisiniz. Oyun için önemli olan ana bir mod bulunmaktadır. Mod yükleyici olarak görev yapan SMAPI‘yi kurmanız çoğu modun çalışması ve birbirlerine uyum göstermesi için gereklidir.

SMAPI’yi kurmak için internet sitesine gitmeli ve Nexus üzerinden indirmelisiniz. SMAPI indirdikten sonra içerisinde yer alan dosyaları boş bir klasöre taşıyın ve çalıştırın. SMAPI’yi açtığınızda önünüze komut istemi gelecektir. Karşınıza bir soru çıkacak. Bu soruya 1 demelisiniz. Daha sonra Stardew Valley’in kurulu olduğu dizine kurulum işlemi gerçekleşecek. Lakin oyunla uyumlu olan modları kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde oyunda bazı buglar ile karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz mod paketlerini kurmadan önce oyunun yedeğini almayı ihmal etmeyiniz. Bu sayede bir sorun olduğunda eski kayıtlara dönebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Stardew Valley mod nasıl yükleme rehberi ile oyunu daha güzel hale getirebilirsiniz. Daha fazla Stardew Valley ve oyun rehberleri için bültenimize abone olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir