Oyun Rehberleri

Lost Ark Thaitalos Boss Rehberi

Lost-Ark-Thaitalos-Boss-Rehberi

Lost Ark içerisinde Guardian Raid yaparken içeriğin sonunda boss ile savaşıyorsunuz. Tüm ödülleri kazanmak için öncelikle bu bossu mağlup etmeniz gerekiyor. Oyunda bu içeriğin sonunda karşılaşabileceğiniz birçok farklı boss yer almakta. Sizlerle inceleyeceğimiz Thaitalos oyunda karşılaşacağınız sekizinci boss olacaktır. Lost Ark Thaitalos boss rehberi içerisinde savaş için nasıl grup bulabileceğiniz, savaş stratejiniz ve alacağınız ödüller gibi birçok konuya değineceğiz.

Lost Ark Thaitalos Boss Rehberi

Thaitalos Raid’ine girmek için yapmanız gereken parti ekranını açarak Guardian Raids kategorisini seçmek. Buradan dilediğiniz içeriği seçerek grup aramasını başlatabilirsiniz. Thaitalos Raid içeriğini rahat bir şekilde bitirebilmeniz için eşya seviyenizin en azından 580 ya da üstü olması gerekmektedir.

Savaşta asıl önemli olan mekanik bossun sahip olduğu Annihilate yeteneği. Bu yeteneği boss Earthquake yeteneğinden genellikle 2-3 vuruş sonra kullanır. Yetenek tarafından vurulan oyuncu ölür. Boss bu aşamada öfkelenir, hasarı ve saldırı hızı artar, kum fırtınaları yok olur. Bu etkiyi sonlandırmak için bossu sersemletmeniz gerekmektedir.

Bu yeteneğe karşı alabileceğiniz önlem olarak kum fırtınalarının içine girebilirsiniz. Kum fırtınası üzerinize gittikçe artan bir debuff uygular. Bu debuff karakterinizin hızını yavaşlatır ve 3 kez biriktiği zaman karakteriniz 5 saniye taşlaşır. Bu aşamada karakteriniz hasar görmez hale gelir. Bu mekaniği istemli olarak boss Annihilate yeteneğini kullanacağı zamana ayarlayarak saldırıdan hasar almadan kurtulmuş olursunuz. Hasar almama hali bir kez yaşandıktan sonra 30 saniye boyunca tekrarlanmaz.

Savaş üç aşamalı olarak gerçekleşir. Boss belirli aşamalarda savaştan kaçar ve devam etmek için tekrar onu bulmanız gerekir. Boss ikinci aşamaya geçtiğinde yeni saldırılar kazanır ancak son aşamada bir değişiklik olmaz. İlk aşamada bossun yapacağı saldırılar genellikle ön tarafa hedeflidir. Savaşın bu aşaması boyunca bossun yanlarında ya da arkasında kalmaya çalışarak gelecek saldırıların bir çoğundan kaçınmış olursunuz. Savaşın ikinci aşamasında ise bazı saldırılar direkt olarak üzerinize hedeflenecektir. Bu saldırıların alanı gözükeceğinden hareket haline kalarak kaçınmanız önemli. Savaşın son iki aşaması içerisinde hareket halinde ancak yine de bossun yanlarında ve arkasında kalmaya özen göstermelisiniz.  Böylece savaşı çok zorlanmadan kazanabilirsiniz.

Thaitalos mağlup edildiğinde alacağınız ödüller şu şekilde;

  • Wise Leader’s Necklace
  • Wise Leader’s Earrings/ Wise Hunter Earrings
  • Ring of the Wise Hunter/ Ring of the Wise Leader
  • Destruction Stone Fragment
  • Guardian Stone Fragment
  • Harmony Leap Stone
  • Legendary Ability Stone
  • Thaitalos Card
  • Class Engraving Recipe
  • Rune Agel

Tüm bu eşyalar karakterinizin gelişmesinde bir hayli yararlı olacaktır. Ancak bu eşyalar kesin olarak düşmediği için içeriği tekrar tekrar yapmanız gerekebilir. Lost Ark Thaitalos boss rehberi içerisinde sizinle paylaştığımız taktikleri kullanarak zorlanmadan bossu kesebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 22 Acente Yaması
Oyun Rehberleri

FM 22 Acente Yaması

Football Manager 2022 için üretilmiş farklı bir yama ile karşınızdayız. Oyununu daha gerçekçi bir hale getirmek isteyen menajerlerin kullanmasını önerdiğimiz oldukça güzel bir yama. FM 22 acente yaması, oyuncuların profil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir