Minecraft Işınlanma Komutları (Tamamı)

Minecraft oyuncularının sıklıkla aradığı ışınlanma komutları birçok sunucuda farklılık göstermektedir. Bunun en büyük nedeni sunucuların farklı Minecraft sürümü kullanmasından dolayıdır. Bir diğer sebep ise açılan sunucuların oyuncular için düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi sebebiyle kodların değişmesidir.

Bu rehber yazımızda sizlerle minecraft ışınlanma komutları hakkında tüm detayları vereceğiz. Aynı zamanda tüm kod varyasyonlarını da paylaşacağız. Bu sayede ışınlanma hilesi veya komutu kullanırken herhangi bir sıkıntı çekmeyecek ve dilediğiniz zaman dilediğiniz yere kolaylıkla gidebileceksiniz.

Minecraft Işınlanma (TP) Kodları

Aşağıda belirtilen kodları belirtilen şekilde yazarsanız ışınlanma komutları sorunsuz olarak çalışacaktır. Her satırda ayrı ayrı açıkladığımız kodların neye yaradığını öğrenmeniz profesyonel Minecraft oyuncusu olmak adına güzel bir adım olacaktır. İşte sizlere tüm Minecraft ışınlanma komutları:

Başka bir oyuncunun yanına nasıl ışınlanırım?

  • /tp oyuncuadı (Hangi oyuncu veya arkadaşınızın yanına gitmek istiyorsanız o kişinin oyundaki adını yazmalısınız.

Başka bir oyuncuyu yanıma nasıl ışınlarım?

  • /tp oyuncunicki1 oyuncunicki2 (Baştaki nick bölümüne çekeceğiniz oyuncu adını, diğer nick bölümüne ise hangi oyuncunun yanına gidecekse o oyuncunun nickini yazmalısınız.)

Belirlenen bir koordinata nasıl ışınlanırım?

  • /tp oyuncuadı x y z (Hangi oyuncuyu ışınlamak istiyorsanız onun adını yazın. X Y Z ise koordinatlardır. Koordinatları birer boşluk kullanarak yazınız.)

Sunucudaki tüm oyuncuları bir koordinata nasıl çekerim?

  • /tp @a X Y Z (X Y Z bölümüne boşluklu şekilde çekmek istediğiniz koordinatı yazınız. Bu komutun sadece yönetim panelinden çalıştığını hatırlatmak isteriz.)

Rastgele bir oyuncuyu koordinata ışınlama nasıl yapılır?

  • /tp @r X Y Z (X Y Z yine boşluklu şekilde koordinat ile değiştirilir. Bu komut sadece yönetim panelinden çalışır.)

En yakın oyuncuyu yanıma nasıl ışınlarım?

  • /tp @p X Y Z (X Y Z koordinatları içermelidir. Komut sadece komut bloğunda çalışır.)

Önemli Bilgi

X Y Z koordinatlarını oyun içerisinde elde etmek için F3 tuşuna basmalısınız. Bu sayede Minecraft haritasında nerede olduğunuzu görebilir ve tam koordinatları elde edebilirsiniz.

Essentials Sunucularda Işınlanma Komutları

Essentials modu yüklü sunucularda ışınlanma komutları daha kolay çalışmaktadır. Aşağıda yazacağımız liste sayesinde bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm oyuncuları yanınıza çekmek için: /tpall

Bir oyuncuyu yanınıza çekmek için: /tphere oyuncuadı

Bir oyuncuya ışınlanma isteği atmak: /tpa oyuncuadı

Bir oyuncudan gelen isteği kabul etmek: /tpaccept

Bir oyuncudan gelen isteği reddetmek: /tpdeny

TP isteklerini kapatmak/açmak için: /tptoggle

Yanınıza çekmek için istek atmak: /tpahere oyuncuadı

Tüm oyunculara yanına çekme isteği atmak: /tpaall

Minecraft ışınlanma komutları isimli rehberle siz değerli Minecraft oyuncularına yardımcı olmaya çalıştık. Eğer oyun içerisinde ışınlanma ile alakalı başka soru veya sorunlarınız olursa bizlere belirtmekten çekinmeyin. Essentiels veya normal Minecraft sunucularında kullanabileceğiniz bu komutları aynı zamanda tek kişilik kendi oyununuzda da kullanabilirsiniz.