Oyun Haberleri

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant günümüzde en çok oynanan ve turnuvaları en çok ilgi gören FPS oyunu diyebiliriz. Bunun böyle olmasında Riot Games’in oyuna gösterdikleri ilgi ve düzenli güncellemelerle gelen iyileştirmelerin etkisi oldukça büyük. Oyunun 1. yılına özel olarak geliştirici şirket Valorant ile ilgili pek çok şeyi duyurdu. Peki ya oyuncuların merakla beklediği oynaması ücretsiz Valorant mobile ne zaman çıkacak?

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Oyun tutkunlarının hatırlayacağı üzere Valorant 2 Haziran 2020 tarihinde çıkış yapmıştı. Çıktığı saniyeden itibaren oynaması ücretsiz FPS oyunları arasında adeta zirveye oturdu diyebiliriz. Gerek oynanış mekanikleri gerekse oyun içi tasarım ve çok iyi optimizasyon çalışmaları sayesinde oyuncular tarafından çok hızlı bir şekilde benimsendi. Özellikle oyundaki bazı terimlerin değiştirilmesi E-Spor turnuvalarına ilgi gösteren yatırımcı ve sponsorların da ilgisini çekti. Bu sayede oyun dünya çapında en çok oynanan FPS oyunu oldu diyebiliriz.

Valorant 1. yıla özel yapılan açıklamalarda Riot Games Valorant’ı daha da ileri götürerek küresel oyuncu kitlesini iyice artırmayı hedeflediklerini duyurdu. Bu da bizlere Valorant Mobile için çalışmaların başlatıldığının sinyallerini veriyor. Bunun akabinde Valorant Mobile ne zaman çıkacak? sorusu oyuncular tarafından sıkça sorulmaya başlanacaktır. Bu durum oyuncuları oldukça heyecanlandıracaktır. Günümüzde bir çok PC oyununun mobil versiyonları çok fazla ilgi görüyor. Valorant bu akımı yakalayarak kitlesini ve oyuncu sayısını önemli derecede artıracaktır. Ne yazık ki Valorant mobil versiyonunun ne zaman çıkış yapacağına ilişkin tam bir bilgi bulunmuyor.

Valorant Mobile Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

Valorant mobile henüz daha Google Play Store ve App Store platformlarında yer almıyor. Lakin oyun mobil için hazır hale getirildiğinde PC versiyonunda olduğu gibi ilk önce Alpha ve Beta testleri kullanıcılara sunulacaktır. Ardından oyunun mobil versiyonu herkese erişilebilir bir hale getirilecektir. Bu süreçte bir çok fake (sahte) internet sitesi sizleri Valorant mobile ön kayıt buradan yapılır diye yönlendirip bilgilerinizi çalmaya yönelik girişimlerde bulunabilir. Bu tarz tuzaklara kanmayın. Valorant mobile hazır hale getirildiği zaman Resmi Valorant Twitter hesabı üzerinden duyuru geçilecektir. Ayrıca her şey hazır olduğu zaman Google Play Store ve App Store üzerinden geliştiricisinin Riot Games olduğu Valorant Mobile adında uygulamayı görebileceksiniz. O zamana kadar sabırla bekleyin.

Valorant Oyuncu Sayısı Nedir?

Valorant Mobile ne zaman çıkacak? sorusunun yanı sıra oyuncular şuanda oynadıkları Valorant oyununun oyuncu sayısını da merak ediyorlar. Riot Games oyuncuları bu konuda da bilgilendirdi. Oyunu oynamak için her ay ortalama 14 milyon oyuncunun girdiği belirtildi. Ayrıca 1 sene içerisinde 500 milyonun üzerinde karşılaşma oynandığı da Riot Games tarafından yapılan açıklamada yer alıyor.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

1 Yorum
  • Semra
    16:28'de 13/05/2022

    Çok takdir ettiğim bir oyun elinize emeğinize saglık

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir